Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Yeni bir acemi =)

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Yeni bir acemi =)

Uzun zamandir dusunmekte oldugum su alti avciligina baslamak istedim. Kiyafet v.s. suan icin temin edemedim sadece zipkinim paletlerim gozluk ve snorkerim var. Suyun altinda 45 saniye civari cok rahat kalabiliyorum. Sinirlarimi iyi bildigim icin cok zorlamadan ve kendimi riske atmadan daliyorum bu gun ilk defa daldim bir kac balik gordum heyecandan vuramadim agason yapamiyorum suan icin zipkinim 60 cm ve cekmekte biraz zorlandim. Zamanla oturacak ve malzemelerimi tamamlayacagim. Suda notr olarak kalmak ve baliga yaklasma tekniklerini ogrenmem gerek. Tavsiyeleri okuyorum zamanla kendimi gelistirip zevkli ve heyecanli bu etkinligi yapmak istiyorum. Boy 1.78 kilom 87. Kiyafet ve malzeme onerilerinizi ogrenci butcesine gore onerirseniz sevinirim. Konyaalti liman mahallesinde ikamet etmekteyim dalista yardimci olabilecek arkadaslar varsa her zaman beklerim. Telefondan girdigim icin biraz kopuk yazilar olabilir affola.

Iyi bol avli dalislar.

Cevap: Yeni bir acemi =)

Hasan aramıza hoşgeldin. Malzeme konusu forumu araştırdıkça kafanda netleşecektir. ;)

Eren ATE? ---- Çanakkale / Merkez

** Z?pk?ncI Yöne-TeaM **

>> Sa??m Marmara, solum Ege... ?nsan daha ne isteyebilir ki? <<

Yorum yap

Hasan aramıza hoşgeldin, eğer bu boy ve kiloda 60 lık bir zıpkını kurmakta zorlandıysan tekniğinde hata var demektir! Zıpkın kurulumu ile ilgili videolar var, onları araştırıp izle lütfen. Çok rahat kurabildiğini farkedeceksin, su altında 45 sn gibi bir süreyi çok rahat kalabiliyorsan, avlanma teknikleri bölümünü de bir okumanı tavsiye ederim. Bu forumda ilgini çekecek ve seni bilgilendirecek yığınla konular var, sağlıklı dalışlar dilerim
      sigpic
      Turgut Üyrü?
      1977 - 0 RH (-)
      Mu?la - Dalyan
      ?stanbul - ?i?li
      Mail: [email protected]
      Tel: 0542 789 23 24

Yorum yap

DalyaNTurguT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
        Hasan aramıza hoşgeldin, eğer bu boy ve kiloda 60 lık bir zıpkını kurmakta zorlandıysan tekniğinde hata var demektir! Zıpkın kurulumu ile ilgili videolar var, onları araştırıp izle lütfen. Çok rahat kurabildiğini farkedeceksin, su altında 45 sn gibi bir süreyi çok rahat kalabiliyorsan, avlanma teknikleri bölümünü de bir okumanı tavsiye ederim. Bu forumda ilgini çekecek ve seni bilgilendirecek yığınla konular var, sağlıklı dalışlar dilerim
        Bende balık görüyorum ama vuramıyorum sorun nedir turgut hocam? 80 lik acaba uzunmu geliyor taş altına kısa alsam yanıma bu seferde satıhta geçen kefallere atamıyorum her ıkısını alsam bu seferde su yutuyorum ?:D
        Fatih
        ?stanbul
        1978
        Adam olmak bir gruba dahil olmak de?il bir duru?a sahip olmakt?r.

Yorum yap

Sagolun hocam hosbulduk. Fiziki olarak ve alt yapi olarak atletik sayilirim kas yapim yillardir spor yaptigim icin gelismis. Bende cok sasirmistim tekniklerde hata varmis gece arastirdim bu gun gittigimde tekrar calisacagim tesekkur ederim ilginiz icin.

Yorum yap

Hasan ben hoca değilim, lütfen böyle hitap etme... Dediğim gibi teknik üzerinde biraz çalışırsan, çok rahat kurduğunu göreceksin. Agaşon ile avlanma üzerine de konuları oku, 45 sn lik dip süresi bu avlanma çeşidi için yeterlidir. Kolay gelsin, sağlıklı dalışlar dilerim!
            sigpic
            Turgut Üyrü?
            1977 - 0 RH (-)
            Mu?la - Dalyan
            ?stanbul - ?i?li

Yorum yap

Okuldan ve arkadas cevresinden aliskanlik oldugu icin oyle hitap etmistim. Agason biraz gozumu korkutuyor zamanla yapabilirim ve ayrica Zipkin boyutu biraz kisa kalacak sanirim agason icin.

Yorum yap

aramiza hoş geldin yazilarini okudum. su anda malzeme olarak almani kesinlikle tavsiye edeceğim 2 malzeme bulunuyor. mutlaka ve mutlaka bicak + eldiven.... zipkin kurma işine gelince zipkin yeni ise lastik biraz sert olur o biraz zorlar bir ikincisi. kaplin kismini palamuta yakin kismini tut (lastikten ne kadar az tutarsan kurman o kadar kolaylaşir...) kazasiz belasız dalişlar geçirmen dilegiyle...
                ONUR ALTINKOÇ
                1985 ?STANBUL

Yorum yap

Tesekkur ederim en kisa zamanda soylediklerinizi temin etmeye calisacagim. Evet zipkinim yeni tekniklere bakip gelistiriyorum suan ilk centikte hic problem yasamiyorum 2. Centigi suda deneyecegim musait olunca. Yorumlar ve onerileriniz icin cok tesekkurler.

Yorum yap

Hasani Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                    Okuldan ve arkadas cevresinden aliskanlik oldugu icin oyle hitap etmistim. Agason biraz gozumu korkutuyor zamanla yapabilirim ve ayrica Zipkin boyutu biraz kisa kalacak sanirim agason icin.
                    Pardon zıpkın boyunu gözden kaçırmışım, dediğiniz gibi agaşon için kısa kalır. O zıpkın ile taşaltı avcılığı yapabilirsiniz. Birde Onur un dediği gibi eldiven ve bıçak çok önemli! Bıçağa bir kere ihtiyacınız olur eğer yoksa; bir daha ihtiyacınız kalmaz! Onun için mutlaka edinmeniz gereken bir ekipman, bir de eldiven ellerinizin güvenliği için şart, lastik sıyırırsa çok acıtır. Hatta sakatlık bile olabilir, kolay gelsin.
                    sigpic
                    Turgut Üyrü?
                    1977 - 0 RH (-)
                    Mu?la - Dalyan
                    ?stanbul - ?i?li

Yorum yap

Acemiligimi atana kadar devam edeyim bu zipkinla dedim. Tasalti uygun zipkin icin dedigniz gibi ama gozumu korkutuyor. Balik turlerini cok iyi bilmedigim icin de tereddutluyum. Bazen yuzen baliklar oluyor onlara sıkarım artik. Zaten 2 kez sıktım onlarda da basarisiz oldum =) zamanla toparlarim umarim 3 gun sehir disindayim dondugum gibi bicak ve eldiveni alacagim tesekkur ederim uyarilar icin.

Yorum yap

Ben bugün Trofe sayılacak bir Kefal e, ıska attım. Balık kaçmadı; kıvrak bir manevra ile bana döndü ve izlemeye başladı. Bende acele ile şişi yerleştirdim ve lastiği çektim ama, çentiğe yerleştirememişim. :( Lastik elimi çekmeden önce, çentikten kurtuldu ve eldiveni de yırtarak, serçe parmağımın derisini ve birazcıkta etini aldı götürdü. Öyle bir acıdı ki anlatmak mümkün değil, ancak yaşayanlar bilir. :) Dalışı sonlardırmak mecburiyetinde kaldım, demek istediğim; belki eldiven olmasaydı parmağım kopabilirdi veya kemiğe kadar eti sıyırabilirdi. Eldiven ve bıçak şart!
                        sigpic
                        Turgut Üyrü?
                        1977 - 0 RH (-)
                        Mu?la - Dalyan
                        ?stanbul - ?i?li

Yorum yap

DalyaNTurguT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                          Ben bugün Trofe sayılacak bir Kefal e, ıska attım. Balık kaçmadı; kıvrak bir manevra ile bana döndü ve izlemeye başladı. Bende acele ile şişi yerleştirdim ve lastiği çektim ama, çentiğe yerleştirememişim. :( Lastik elimi çekmeden önce, çentikten kurtuldu ve eldiveni de yırtarak, serçe parmağımın derisini ve birazcıkta etini aldı götürdü. Öyle bir acıdı ki anlatmak mümkün değil, ancak yaşayanlar bilir. :) Dalışı sonlardırmak mecburiyetinde kaldım, demek istediğim; belki eldiven olmasaydı parmağım kopabilirdi veya kemiğe kadar eti sıyırabilirdi. Eldiven ve bıçak şart!
                          Cok cok gecmis olsun umarim kisa surede gecer toparlarsiniz. =(
                          3 gun once sahilde ayni olay olmus birisi elini ciddi sekilde yaralamis , malzemeleri temin edene kadar zipkin kullanmadan dalislara devam edip teknigimi ve becerilerimi gelistirmeyi dusunuyorum. Tekrar tekrar cok gecmis olsun yapabilecegimiz birsey varsa soylemeniz yeterli.

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                          X