Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Kefal avı

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Kefal avı

Merhabalar;
    Ben karadenizde dalıyorum ve çoğunlukla avladığım balık kefaldir.Birkaç yıl öncesine kadar balıklar kimseyi umursamaz ve sayıları çok iken bu sene çok nadir gördüm ve ürkek oldukları gözlemledim.Siteyi keşfetmeden önce bilinçsizce peşinden koşup peşine sallama yada baskın yöntemine benzer bir şekilde avlanıyodum.Merak ettiğim konu ise şu kefalide levrek avında olduğu gibi bir çağırma yöntemi var mı?
    Emre Türkselçi

...............................................

Yorum yap

Kefal zor avdır.

Yorum yap

Balık merada stres altında değilse çok yavaş ve salına salına geliyor agaşona. Çok rahat bir atış veriyor. Bazen ise çok seri olabiliyor. Endien tekniği ile çok iyi avı yapılabiliyor. Sen dipte ilerlerken ve hareket halindeyken bile bodoslamadan yaklaşabiliyor. Sığda, derinde farketmiyor ve av veriyor. Dipte yemlenirken çok dalgın oluyor ve palet vurmadan dipten süzülerek yaklaşmak iyi sonuç veriyor. Çağırma konusunda ise şunu söyleyebilirim ki; çok sığda küçük taşları birbirine vurmak meradaki küçüklü büyüklü kefalleri çok heyecanlandırıyor...

Yorum yap

Söylediğin şekilde dipten ilerleyerek yaklaşıyorum ama asıl öğrenmek istediğim agaşondayken çağırmak için çıkarılan seslere ne tepki verdiği.
          Emre Türkselçi

Yorum yap

...

Yorum yap

Yani balığı çağırmaktan ziyade iyi yer tutup(geçiş yerleri) kamufle olmak daha önemli.Bunu yıllar içinde bende öğrendim hatta elbisesiz olarak daldığım zamanlarda dalacağım yere taş götürüp dipte sarılıyordum :D kendi kendime teknik geliştirdim nasıl ama :lol:
              Emre Türkselçi

Yorum yap

Kefal o kadar yere önem vermez. Önemli olan hareketsiz olman. Ben kamuflaj elbisemle kumun üzerinde de çok kefal aldım ama öyle yerlerde 0 hareket şart.

Yorum yap

dostum bende karadenizde avlanıyorum. agaşonla kefal vurdum ama onları takip ederek geçiş yerlerinde onlara pusu kurdum onları sürüler halinde geçerken içinden seçim yapmak keyifli oluyor. bir dene iyi dalışlar.

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                  X