Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Agaşon tekniği hakkında bilgi...?

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Agaşon tekniği hakkında bilgi...?

Arkadaşlar izmir civarıda yada başka yerlerdede olabilir bu teknikte hangi agaşona hangi balık gelir bu sesler nelerdir gibi sorularıma tecrübeli arkadaşlar cevap yazarsa sevinirim.haftaya dalışa gidicemde.denemek istiyorum...

walla ilk agaşonun olacağı için gelmesi muhtemel balıklar levrek,kefal,belki mırmır ve çupra,sessiz olursan büyük sargozlar , doğru yaparsan sinarit palazı(büyükler için biraz daha uzun agaşon süresi gerekiyor ama kısmet tabi hiç belli olmaz)
    bu sesleri de kimse sana söylemez yani daha önce çok tartışıldı ve ayrıca bu sesler meraya göre değişir o yüzden hep daldığın yerde balıkların davranışlarını incelersen ses konusunu çözümlemiş olursun
    ama en güzeli sessiz olmak buna bütün balıklar geliyor:)
    kolay gelsiin rastgele

Yorum yap

Ben herzaman sessizlikten yanayım. Doğru zamanda doğru yerde sessiz bir şekilde güzel balıklar alınabilir...

Yorum yap

sessizlik ve meraya uyum şart...

Yorum yap

sesizlik ve su içindeki hareketlerin uyumu

Yorum yap

Herkes sessizlik diyor başka bir şey demiyor.Agaşon balığı çağırma tekniği olduğuna göre bir takım sesler kullanılıyor.Herkes niye saklama ihtiyacı duyuyor?Burası bir paylaşım platformu!Paylaşmayacakların burada ne işleri var diye düşünüyorum?Bilmem yanlış mı?!
            Saygılar...

Yorum yap

Ses gümüşse Suküt altındır İlker Dene bir

Yorum yap

...............

Yorum yap

ilker_eko Nickli Üyeden Alıntı
                  Morgoth Nickli Üyeden Alıntı
                  Herkes sessizlik diyor başka bir şey demiyor.Agaşon balığı çağırma tekniği olduğuna göre bir takım sesler kullanılıyor.Herkes niye saklama ihtiyacı duyuyor?Burası bir paylaşım platformu!Paylaşmayacakların burada ne işleri var diye düşünüyorum?Bilmem yanlış mı?!
                  Saygılar...
                  Adas selam,
                  Agason cagirma mi yoksa saklanma teknigi mi :?: bence asil hata kavram kargasasi..
                  +1 şahsi kanım agaşon saklanma tekniğidir. Durduğunuz yer, duruş şekliniz, çıkartmaya çalıştığınız seslerden kat kat olumlu sonuç verir. Ben ses çıkartmayı bir dönem denedim çokta fazla sonuç verdiğini söyleyemem. Sanırım balıklar benim sesi beğenmiyor ya da gereği kadar ritm tuturamıyorum :) herhalde. Ama ahtapot taklidi yada sadece çok çok iyi bir gölgede gizlenmek harika sonuçlar veriyor .

Yorum yap

oktay..dostum..kayalık veya kumluk farketmez.Nefesini tutup dibe usulca süzülmen ve mutlaka dipte tüfeğini ileri uzatıp senin de tüfeğin baktığı noktaya sabitlenmen ve kesinlikle ani hareketler yapmadan sadece o sabit,ya da heykel pozisyonunu muhafaza ederek sadece maskeden gördüğün alanı kafanı oynatmadan gözlerinle ufaktan tarayarak beklemen agaşon...seni inerken duyan veya dipte iken gören balığı cezbetmek için bu yeterli..fakat sesin su altında havadakinden 8-10 kat hızlı yayıldığını düşününce görüş alanı dışındaki balıklara ben burdayım demen için ufaktan ses yapman gerekiyor..zira nispeten bulanık suda bu bazen kaçınılmaz oluyor.kuma elini vurabilirsin.parmağınla tüfeği tıklatabilirsin.yosunları filan kopartarak,taşları tıklatarak v.s. v.s saymakla bitmez...fakat hepsinde bir elini kullanmak gerekeceğinden senin hareketsizliğini hiç bozmayacak olan gırtlaktan ses çıkarmayı da deneyebilirsin..bu basit olayı tecrübelerinle çeşitlendirebilirsin..uygulaması anlatmaktan çok daha kolay..sesini duyan balıkların merakla üşüştüğünü görürsün..sevgiler..TEVFİK KURT

Yorum yap

Sevgili Tevfik içten paylaşımların için teşekkür ederim hiç bu kadar basit açıklamadı kimse bu olayı bize bir iki istisna dışında .tekrar saol...

Yorum yap

Bu paylaşmama olayı neden sorundur anlamam. Her avcının, veya profesyonelin kendine özgü meraları, taşları ve aynı şekilde balık avlama stilleri olabilir. Kimse bunları öörenmedi, kendisini geliştirerek yarattı. Söylenecek şeyler %90 ise, herkezin kendine sakladığı %10luğu vardır, bu da diğer dalgıçlarla arasındaki farktır. Benden daha uzun agaşonu olan birisi ile aramdaki fark tecrübe ve bilgidir, tekniktir. Sonucunda herkez kendi emeği, sabrı ve tutkusu ile bu işi yapıyor ve kendini gelirştiriyor. İnsanlara bu kendilerine sakladıkları küçük sırları paylaşmama olarak görmemeli ve saygı duymalıyız.

İyi avlar.

Yorum yap

Sevgili mert aslında bu konuyu çok uzatmanın bir anlamı yok ama şunu da söylemeden geçemeyeceğim biz kimseden merasın taşlığını avlandığı yeri yada özel stilini öğrenmek istemedik.Her avcının kendine has özellikleri ve sırları olması gayet normal.İstediğim sadece agaşon nedir sesmi çıkarmaktır.yatıp beklemekmidir yoksa ikisi birdenmidir.sadece ve sadece bu...

Yorum yap

Abilerim genelleme yapmıyorum ama benim bulduğum ve Karadeniz/Sinop'ta uyguladığım bir yöntem ve bu burada iyi sonuç verdi ve ilk defa sizinle paylaşıyorum.Bildiğiniz deniz salyangozları(rapana)bu canlıdan Sinop'da çok var ve bunu suyun altına sesizce indikten kayaya fazla ses çıkarmayacak şekilde 3 kere arada 1'er sn olmak özere 3 kere tıklatın ve bekleyin sabit bir şekilde.BU........... :lol: Yararlı olması dileklerimle.....RASTGELE.....

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                            X