Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Dalış Ağırlık Hesaplaması

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Dalış Ağırlık Hesaplaması

Sürekli takip ettiğim bir forumda sizle de paylaşmak istediğim bir bölümü var, başarılı hazırlanmış.

bu linke tıklayarak gireceğiniz sitede ilk boşluğa kilo cinsinden ağırlığınızı yazıp, 2. kolonda da elbise kalınlığını seçip ok e basarsanız otomatik olarak ağırlığınız hesaplanacaktır:
    1. Kolon: 0-7 m.
    2. Kolon: 8-15 m.
    3. Kolon: 15+ m.

Bol konforlu avlar dileğiyle

Paylaşımın için sağol
    Cengiz ?ENGÜL-1958
    ?ZM?R-?STANBUL

Yorum yap

Kafasında soru işareti olan arkadaşlarımıza faydalı olacağı kanaatindeyim paylaşım için teşekkürler..

Yorum yap

Gerçek kilomu gördüm inanamadım :shock: ben bu zamana kadar suda gülle gibiymişim.Ve bu ağarlığı denedikten sonra bu işten dahada zevk almaya başladım.Dip sürem 2 katına çıktı.Çünki satıhta durabilmek için daha az efor harcıyorum.
        Mert arkadaşımızın elleri dert görmesin.

Yorum yap

Herzaman ;)

Yorum yap

tesekkurler

Yorum yap

önemli bilgiler ..teşekürler

Yorum yap

tşkler saolun.

Yorum yap

Bence tam karşılıgı olmayan bir tablo.Cünki denizin tuzluluk oranı,kullanılan neoprenin cinsi ve kalitesi insan vucudundaki yaglılık oranı bu konuyu cok etkıleyen bir durum...Ama teşekkürler.

Yorum yap

Bu arada ek bilgi olarak, ayak ağırlığınızı da bununla paralel olarak giderseniz daha rahat edersiniz. şu şekilde ki:

Mesela 20 metrede dalıyorsunuz ve 5 kg. takıyorsunuz, bunun 4.5 ini bel ve sırta, 0.5/2 sini herbir ayağınıza gelecek şekilde takınız. Hatta en güzeli, her bir kişi, ayağına taş koysun, bileğinin oraya elbise içine ve suda suüstünde nötr durduğu ağırlığı bıulun, yani tam nötr den negatife geçtiği an. Bu ağırlığa X diyecek olursak satıhtaki belinize taktığınız, sizi tam negatif-nötr çizgisinde durduran ağırlığa da Y dersek, Bu X/Y oranını her zemen uygulamak dipten satha çıkarken ayakları daha az yorarak güçten tasaruf sağlıyor. Hatta benim taşlarım vardır, sahillerden topladığım 95-105 g ağırlığındaki dalışlarda onları kullanırım. Patiğin altına yerleştirdiğim yassı taşlar, bana gereken ağırlığı çok güzel, suda direnç yaratmadan ve bedavaya yıkama derdi de olmayan performans sağlar, herkeze tavsiye ederim

Yorum yap

Mert bey verdiğiniz önemli bilgileri bizlerle paylaştığınız için teşekkürler.Ağırlık tablosu konusunda ise benim dalış tecrübelerime dayanarak doğru olduğu kanaatindeyim.
                      http://img10.imageshack.us/img10/8146/av99.gif

Cüneyt Ercan
                      1970/?ZM?R

Yorum yap

20 mde 5kg agirlik kullanmak çok yanlis. Çok ciddi sonuçlar dogurabilir. Yukari nasil çikacaginizi düsünüyorum. Birde çikarilmasi zor olan sirt agirligindan bahsediyorsunuz bunlar çok yanlis seyler. Kilonuz fazlaysa 5mm elbiseye 3kg civari 20 m ler için yeterli olacaktir. Dogru bir ördek dalisiyla iniste fazla zorlanmayacaksiniz. Hatta 2 kg bile kullanabilirsiniz. En önemlisi çikistir. 20 mye indikten sonra agirliginizi çikarsaniz bile dipte yatabilirsiniz. birde 5 kgi taktiktan sonra çikisi düsünün. Baska birsey söylemiyorum... Karar sizin. 10 mden soonra palet çirpmamak varken niye çikincaya kadar deliler gibi palet çirpasininz...
                        Cengiz ÖZÇEL?K - 1978
                        sigpic
                        " Dive4Life "
                        Cep: 0533 620 06 62

Yorum yap

mert138 Nickli Üyeden Alıntı

Mesela 20 metrede dalıyorsunuz ve 5 kg. takıyorsunuz ......
                          Ben 5 kiloyu kolay bölünen yuvarlak bir sayı olması için yazdım, paragrafa da mesela diye başladım. Anlatmak istediğim bambaşka birşey olup 5 kg kullanılır demiyorum. Yanlış anlaşılma olmasın

Yorum yap

Mümkün oldugu kadar az agirlik takmali. Unutmayin belinize kemer takip agirlik baglamanin ayaginiza tas baglamaktan farki yoktur. Ne kadar büyük tas baglarsaniz o kadar hizli dibi boylar, o kadar zor satiha ulasirsiniz. Sirt agirligi derin dalislarda kullanilmamali...
                            Cengiz ÖZÇEL?K - 1978
                            sigpic
                            " Dive4Life "
                            Cep: 0533 620 06 62

Yorum yap

Niye canım, sırtını yapcan 4 kg., 20m. e kadar yolu var (5mm de)

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                              X