Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Denge yeleği seçimi

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Denge yeleği seçimi

Önce bütün deniz dostu arkadaşların Ramazan bayramını kutlarım.Denge yeleği alacağım fakat seçimi nasıl yapmalıyım.Beuchat master lift sport denge yeleğini almayı düşünüyorum.Kapasite 13.15 lt diğer modellerinde daha yüksek.Biri bana yardım ederse sevinirim.

...............................................

Yorum yap

yok daha neler :)

Yorum yap

Tabiki hayır.

Yorum yap

...............................................

Yorum yap

slm

scuba malzemesinde markalara gore buyuk farklar vardir..orn sherwood, dacor ,beusch, malz pahali ve kalitelidir.. ..mares..scubapro biraz.. daha ucuzdur..oyle bc ler varki pilot koltugu gibi..
            bc yi mutlak dene rahat etmen onemli..bir de kull malzemeye dikkat et..dikişler..bagl yerleri..klipsler..valflar..ceplerin yapisi..vs
            tum mark bc leri uzun yillar dayanacak yapidadir farklari kull kolayl.yeni tekn(hava bosalt valf farkl)
            bence en hasplisini al..her sudan ciktiginda mutlak tatli suyla yika..askida kurut 15/20sene kull.. :D :D :D

Yorum yap

kardesim bende scuba ve zıpkın avcılıgı yapıyorum sana birsey diyeyim marka al ömürlük olsun para kıyman lazım ayrıca sakın bc alırken büyük alma kendini sıkıca sarsın ok sana sağlıklı dalıslar

Yorum yap

Bence Mares' i de bir araştır derim

Yorum yap

bcd seçiminde dikkat etmeniz gereken tabiki kumaş kalitesi ve kaldırma kapasitesidir (kilonuz ve vücut yapınız direkt olarak etkilidir ve bugünün teknolojisinde minimum hacme sahip ama maksimum kaldırma kapasitesi sağlayan bcd ler var) ve yaptığınız dalışların türüde bcd modelleri arasında seçim yapmanızı etkin kılar. size tavsiyem marka üzerinden değil deneyerek vücut yapınıza uygun ve bahsettiğim özelliklere sahip bcd ler arasında bir sıralama yapmanızdır. dolayısı ile birbirine yakın modellerde (marka demiyorum çünkü bazen aynı markanın farklı modellerinde bile değişiklikler hissedersiniz) bir eleme yapmanız daha sağlıklı olur işte o zaman fiyat, marka sizin tercihiniz olabilir. iyi dalışlar...

Yorum yap

Cevap: Denge yeleği seçimi

m.çolpan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                    slm

scuba malzemesinde markalara gore buyuk farklar vardir..orn sherwood, dacor ,beusch, malz pahali ve kalitelidir.. ..mares..scubapro biraz.. daha ucuzdur..oyle bc ler varki pilot koltugu gibi..
                    bc yi mutlak dene rahat etmen onemli..bir de kull malzemeye dikkat et..dikişler..bagl yerleri..klipsler..valflar..ceplerin yapisi..vs
                    tum mark bc leri uzun yillar dayanacak yapidadir farklari kull kolayl.yeni tekn(hava bosalt valf farkl)
                    bence en hasplisini al..her sudan ciktiginda mutlak tatli suyla yika..askida kurut 15/20sene kull.. :D :D :D
                    Yapma Mehmet abi Mares ve Scubapro malzemeler bu alemde en pahalı olan malzemeler sherwood,dacor,Beuceath fiyat olarak biraz daha ucuz :) o pilot koltuğu gibi B/C ler Mares'te 2400 avro mesela.

Yorum yap

Cevap: Denge yeleği seçimi

iso71 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                      Önce bütün deniz dostu arkadaşların Ramazan bayramını kutlarım.Denge yeleği alacağım fakat seçimi nasıl yapmalıyım.Beuchat master lift sport denge yeleğini almayı düşünüyorum.Kapasite 13.15 lt diğer modellerinde daha yüksek.Biri bana yardım ederse sevinirim.
                      Öncelikle herkeze slmlar. B/C alırken önce dikkat edeceğin şey kumaşı yani 840 denye nylonmu cordura 1000 veya daha üstümü bu önemli.Nylon kumaşlar B/C ye taşıma sırasında avantaj sağlar yabi daha rahat katlar çanta içinde daha rahat sıkıştırısı Cordura kumaşlar daha rijit bir yapıda oldukları için(Corduro 1000 veya 1200 plus kumaş hariç ki bunlar genelde daha pahalı olan modellerde kullanılıyor)katlarken biraz daha zorlanırsın kullanım ömrü olarak Corduro kumaşlar daha uzun ömürlü ve dayanıklıdır. İkinci husus kaldırma kapasitesidir standart sportif SCUBA dalıcısı için öle 25-30 kg kaldırma kapasitesine sahip teknik yada koltuk tarzı B/C ler biraz lüks ve pahalı kaçar bunun yerine klüp tarzı yada 1 üst model olan ve kaldırma kapasitesi 13-14 arası olan B/C ler yeterlidir.ANcak siz ben derin dalışta yapıcam 60- 70 metrelerde zaman zaman inicem ve beni bu derinliktede dengede tutusun diyorsanız kaldırma kapasitesi daha yüksek olan başta yazdığım modellere yönlene bilrsiniz.
                      Bir diğer önemli hususta B/C üzerindeki d-ring ve klipslerin yer,kullanım kolaylıkları,yapıları ve yapıldıkları malzemedir buda yine sizin sualtında yapacağınız iş ile alakalıdır bu işi ve sınırlarınızı iyi belirleyip daha çok dalacağınız dalış tipine göre seçim yapınız. ve son olarakya B/C alamaya giderken yaz bile olsa en azından bir 5mm elbise üstü ile deneme yapın yok ben sıkılırım diyorsanız yanında bu kalınlığı yakalayabileceğiniz bir montla deneyin ve B/C yi bir tam dolu birde tam boş hale getirip üzrinizde sağa sola dönme egilimine bakın Adjustable B/C ler burda herzaman daha avantajlıdır.
                      İyi dalışlar

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                      X