Duyuru

Gizle
No announcement yet.

rapala seçimi

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• rapala seçimi

akya ve sarı kuyruk için hangi rapalayı tavsiye edersiniz.

sanıyorsam en iyisi tekne arkasından canlı yem ile yapılan sürütme avı.

Yorum yap

arm59 Nickli Üyeden Alıntı
      sanıyorsam en iyisi tekne arkasından canlı yem ile yapılan sürütme avı.
      +1 ve yem olarak sübye,zarga,uskumru
      sahte yem ise bu balıkların sahteleri

Yorum yap

her yerde bu rapala mevzusu var. hiç denemedim inanın. ama ben polyester fabrikasında çalışıyorum. bizim ustada polyester işinde türkiyenin sayılı ustalarından. genelde piyasada gördüğüm rapalalar polyesterden 1-2 milyona mal olabilecek bir şeyi deli paralara satıyor adamlar. işin iç yüzünü bildiğim için bu paraya tapanlara çok kızdığımdan hiç para verip alıp denemedim. ama bizim ustaya yaptıracağım en sonunda. bide bunu deneyeyim bakayım.
        sevgi ve saygılarımla,

Yorum yap

benim tekne ortaklarından biri bu şekilde arada bir avlanıyor. tekniği demir atmış bir teknede isen rapalayı suya bırakıyorsun dibe inince iki yavaş bir sert çek. sert çekmekten kasıt nasıl anlatsam ki iğne balığa girsin diye yani balığın damağına otursun diye bir hareket yaparız ya hah tamam o hareket işte. 4 yılda sadece bir levrek aldığını gördüm kendi gözümle. zor bir teknik. ama gece avında isen hava kararmaya başladığında güzel kalamarlar çekilebiliyor. gerçi onun malzemesi farklı. sürütme tekniğinde arm59 kardeşimle katılıyorum. onda da dikkat edilmesi gereken husus
          tekne giderken rapalayı bıraktıktan sonra arada bir oltayı sertçe çek ve bırak yukarıda anlattığım gibi
          bu teknikle balık yakalamak zor ama aldığın her balık kesin 1,5 kg ve üzeridir.
          sevgi ve saygılarımla,

Yorum yap

selam murat hocam. ben birşey soracağım. yemleme için taşları yada kumları sardalyayla karıştırıyoruz ya ayni şeyi rapala için yapsak, rapalayı 1-2 gün sardalyada bekletsek olmazmı :lol:

Yorum yap

Hazırlanıyor...
            X