Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Antalya yatlinanındaki serpeler ve kefaller...!

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Antalya yatlinanındaki serpeler ve kefaller...!

Havalarında antalyada ısınması yatlimanına gelen kefalleri ve serpeleri biraz daha hareketlendirdi diye düşünoyorum ve takiplerim sonucu ekmek bile myiyolar balıklar iyi iştahlanmış bunları tutabileceğim olta şeklini resimli yollarsanız sevinirim bilgilerinizi bekliyorum şimdiden TeşeKKüRLeR...!

Kıbrıs oltası yapacaksın. Çapariye benzer yalnız iğnelerde tüğ olmayacak çıplak olacak. İğnelerin beyaz olmasına dikkat et. Ağırlık kullanmayıp iğneleri ekmeğe kabuk kısmı dışta kalacak şekilde dolayacaksın. Oltayı suya indirdiğinde ekmek şamandıra gibi suyun üstünde yüzecek. Sonra gelsin kefaller. Rasgele.

Yorum yap

eyvallah saolasın ...1

Yorum yap

Serpe nedir ayıptır sorması? :oops: :)
        "Totally Addicted To Bass"
        Av.Mustafa PAKER (1980) - Göztepe/?ZM?R

Yorum yap

sarpa olabilir mi?
          UMUT ARSLAN

Yorum yap

en iyisi kıbrıs oltası ama kösteklerini uzun tut

Yorum yap

önce bir tane tüfek alınır. küçük saçmalarla dolu fişekler namluya sürülür. sonra uygun bir yere agaşona yatılır ve ver allah ver yermisin yemezmisin. sonuç garanti tavsiye ederim.
              :)

Yorum yap

aragami Nickli Üyeden Alıntı
                önce bir tane tüfek alınır. küçük saçmalarla dolu fişekler namluya sürülür. sonra uygun bir yere agaşona yatılır ve ver allah ver yermisin yemezmisin. sonuç garanti tavsiye ederim.
                :)
                Güzel espri. :)

Yorum yap

Limanın içindemi, dışındamı? ( şaka değil eğer boşsan pazar günü beraber takılabiliriz.)
                  Selçuk Nasuho?lu

Yorum yap

bende kıbrısı feci şekilde tavsiye ederim.
                    ama izmir limanında ki engin tecrübelerime dayanarak nacizane bir tavsiyem. eğer gerçekten baba bir kefal almak istiyorsan şöyle kg ve üstü cinsinden kıbrıstan önce gezer ağırlık kullan. ve takımın deniz seviyesinden yaklaşık 30-40 cm. su içinde kalmasını sağla. lütfen bir dene pişman olmayacaksın.
                    sevgi ve saygılarımla,

Yorum yap

ile mesajım sadece şaka amaçlı idi. yanlış anlaşıldıysam özür dilerim.
                      sevgi ve saygılarımla,

Yorum yap

iri kefal için bir öneride benden kırmızı kurt kullanın.
                        Bir gün yem yok sülünez bile bulamıyorum kırmızı kurt aldım dip oltası atıyorum orta suda bir ağırlık bastı nedir merak içinde çektim fakat kurtuldu sonradan soruşturdum kefaldir dediler.

Yorum yap

selam
                          2-3 sene evvel sarıkanat tutmak isteyen arkadaslara takılıp yenikapı(ist.) tarafına gitmiştik.ben olan bitenleri izlerken yanımıza gelen garip kılıklı iki kişi dikkatimi çekti.hemen yanımıza kamışlarını koyup ellerindeki poşetide yere bıraktılar.poşetin içinden sızan kanlar dikkatimi tamamen bu iki kişiye vermeme neden oldu.bulundugumuz yerde bir saatten fazla geçmesine ragmen,onca kişiden balık tutan sadece iki kişiydi.tabiiki o iki arkadaş gelene kadar :) adamların oltasından kefal çıkıyodu,hemde çok iri kefaller :) artık dayanamadım ve ne taktıklarını görmek için yanlarına gittim.poşeti pek göstermek istemeselerde yeni çektikleri kefalin yemini değiştirmek için poşeti araladıklarında gördüğüm manzara :shock: tavuk,tavuk derisi,çiğer,bagırsak vs.vs..bööğk :P :P :D öyle böyle adamlar biz gidene kadar 12-13 kefal yakalamışlardı.

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                          X