Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Floating Yem Hakkında Soru

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Floating Yem Hakkında Soru

Merhaba Arkadaşlar.
    Bir sorum olucaktı.
    OLtayla balık konusunda çok acemiyim henüz.
    İlk defa bu sefer oltayla levrek avi için floating(yüzen)yem aldım.sarı siyah ve yeşil renkte 7 cm.
    Yalnız araştırdım biraz ama tam olta dizaynını bulamadım.Sadece misinaya rapala düğümüyle bağlanması gerektiğini öğrendim ve o düğümü çalıştım.Yalnız hepsi bu kadarmı?Sadece misina ve bu yemle mi avı yapıcam.Galiba fırdöndüye gerek yokmuş.Havada kalması için mantara gerek varmı?Birde son olarak satın aldığım yerdeki adam bana garip bişey verdi.Uzunca bi kurşun 15cm kadar bi lastiğe bağlı..Kurşundan tutunca lastik baya bi sallanıyo.Galiba yemin yüzmesi içindi bu ama tam bilmiyorum kullanımını?..Bilen arkadaşlar yardım ederse veya bir kaynak gösterirlerse çok sevinirim,,
    şimdiden teşekkürler

anıl genelde levrekler sığ suda oldukları için seninde rapala ile avlanacağına göre bir sorun yok..sana sadec güzel bir kamış ve makara lazım...rapalayı ilerilere fırlata bilmek içinse ağırlık ayarlaman gerekebilir...denemeler yap,göreceksin doğru ayarları bulacaksın..birde avlanmaya gittiğin yerde levrek avı yapanlar varsa gözlemle ve onlardan tiolar almaya çalış..genelde bilgi ve kullandıkları malzemeleri göstermemeye çalışırlar(eğer işi bilen birileriyse)ama tatlı dil yılanı deliğinden çıkarır...

Yorum yap

sağol sümer abi :)

Yorum yap

Hazırlanıyor...
      X