Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Pathos Pro 90 & OMER Cayman G.I. 90 & OMER Cayman HF 3D Camu & Cressi Geronimo 95

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Pathos Pro 90 & OMER Cayman G.I. 90 & OMER Cayman HF 3D Camu & Cressi Geronimo 95

Arkadaşlar ; kara kıyı ve kıyıdan 100-150m açıkta ; max 10-15m derinlikte avlanıyorum.Yukarıdaki tüfeklerden hangisini tavsiye edersiniz ve nedenlerinide yazarsanız sevinirim.Herkese iyi dalışlar.

Cevap: Pathos Pro 90 & OMER Cayman G.I. 90 & OMER Cayman HF 3D Camu & Cressi Geronimo

çıkacak sonucu bende merak edıyorum.saygılar

Yorum yap

Cevap: Pathos Pro 90 & OMER Cayman G.I. 90 & OMER Cayman HF 3D Camu & Cressi Geronimo

Deniz, 10-15 metrelerde avlanıyorsan, daha uzun bir zıpkın tercih etmelisin 100-105-110cm menzil açısından daha iyi olur.Karakıyıda 90 lık ideal olur fakat 100 lük zıpkınlada karakıyı yaparsın.Ben böyle düşünüyorum .Farklı düşünenlerde olabilir.
      Mustafa ?lker KOCA Maltepe/Burhaniye
      Cep:5326521646

Yorum yap

Deniz abi Pathos Pro ve Omer Cayman G.I. yerine apnea rebelde düşünebilirsin, hepsi aynı ayarda zıpkınlardır. Sıfır aldığında üzerindeki kombinasyonda hiçbir değişiklik yapmadan en memnun edecek Pathostur.
        Omer Cayman Hfnin gerek sephiyesi gerek atış anındaki tepmenin az oluşu nedeniyle genelde agaşon avlarında daha başarılı ama manevra kabiliyeti diğer seçeneklere nazaran daha zayıftır.
        Cressi Geronimonun mutlaka pro veya elite modelini öneririm çünkü sephiyesi ve manevra kabiliyeti çok başarılıdır ama hafif oluşu dolayısıyla güçlü kombinasyonlarda tepme kaçınılmazdır.
        Sonuç olarak genelde agaşon ağırlıklı kullanacaksan Omer Cayman Hf, hareketli avlarda kullanacaksan Cressi Geronimo pro veya elite önerebilirim.
        Bunlardan ziyade çok önemli bir hususta zıpkının elciğinin eline çok iyi oturması ve sana güven vermesidir. Seçeneklerdeki zıpkınları deneme şansın varsa suya gir, zıpkını sağa sola yukarı aşağıya çevir, birkaç atış yap hangisinin hakimiyeti daha iyiyse, av stilinide göz önünde bulundurarak onu tercih edebilirsin. Bilgim dahilinde anlatmaya çalıştım abi, şimdiden kararının hayırlı olmasını dilerim.
        Konu Ferhat ??NGAR tarafından (https://zipkinci.com/member/16634-ferhat-ngar Saat 17-06-2013, 08:27 ) değiştirilmiştir.
        B RH+
        SSI OpenWaterDiver,CMAS*

Sana yap?lan haks?zl?klar? toza, iyilikleri mermere yaz...

Yorum yap

Ferhat şİNGAR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
          Deniz abi Pathos Pro ve Omer Cayman G.I. yerine apnea rebelde düşünebilirsin, hepsi aynı ayarda zıpkınlardır. Sıfır aldığında üzerindeki kombinasyonda hiçbir değişiklik yapmadan en memnun edecek Pathostur.
          Omer Cayman Hfnin gerek sephiyesi gerek atış anındaki tepmenin az oluşu nedeniyle genelde agaşon avlarında daha başarılı ama manevra kabiliyeti diğer seçeneklere nazaran daha zayıftır.
          Cressi Geronimonun mutlaka pro veya elite modelini öneririm çünkü sephiyesi ve manevra kabiliyeti çok başarılıdır ama hafif oluşu dolayısıyla güçlü kombinasyonlarda tepme kaçınılmazdır.
          Sonuç olarak genelde agaşon ağırlıklı kullanacaksan Omer Cayman Hf, hareketli avlarda kullanacaksan Cressi Geronimo pro veya elite önerebilirim.
          Bunlardan ziyade çok önemli bir hususta zıpkının elciğinin eline çok iyi oturması ve sana güven vermesidir. Seçeneklerdeki zıpkınları deneme şansın varsa suya gir, zıpkını sağa sola yukarı aşağıya çevir, birkaç atış yap hangisinin hakimiyeti daha iyiyse, av stilinide göz önünde bulundurarak onu tercih edebilirsin. Bilgim dahilinde anlatmaya çalıştım abi, şimdiden kararının hayırlı olmasını dilerim.
          Ferhatcım teşekkürler eline koluna sağlık güzel açıklamışsın.Gerçeği söylemek gerekirse Pathos Pro 90 ile Cayman G.I. 90 arasında gidip geliyorum.

Yorum yap

Cayman G.I 90 lık bakarsan agaşondada kullanırsın endiende de taş altındada.
            90 lık ideal diye düşünüyorum Deniz abi..

Yorum yap

tabiki pathos pro 90 gerçekten harika bir tüfek.
              Mertcan Ersoy

1994 ?stanbul / ?zmir / Gökçeada

Ege Üniversitesi- Radyo Televizyon Sinema

[email protected]

Yorum yap

bende bazı zıpkınlar konusunda kararsız kaldım sizcepathos pro 90 cressi geronimo elite 95 Mares Phantom Carbon 95 Zıpkın omder et mi egede max 15metrede avlanacağım
                atakhan avc?
                1997 u?ak akyaka gökova

Yorum yap

Cevap: Pathos Pro 90 & OMER Cayman et Cressi Geronimo elite95 Mares Phantom Carbon 95

bunlar arasında karasız kaldım ege muğlada avlanacağım max 15 metrelerde başka yavsiyeniz varmı yada bunlardan hangisi
                  atakhan avc?
                  1997 u?ak akyaka gökova

Yorum yap

Cevap: Pathos Pro 90 & OMER Cayman et Cressi Geronimo elite95 Mares Phantom Carbon 95

kios Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                    bunlar arasında karasız kaldım ege muğlada avlanacağım max 15 metrelerde başka yavsiyeniz varmı yada bunlardan hangisi
                    Bu gencler harıka :)

Mares phantom omer hf ayarında bır tufek-cıft lastık deneme fırsatım olmadı ama Ferhat Sıngar Abi'nin de dedıgı gıbı manevra kabılıyetı pathos kadar ıyı degıldır.Bence yerlı bır tufek alabılırsın apnea rebel,yakasub tarzında ;) uygun fıyata pathos bulabılırsen kacırma ;)

Yorum yap

Pathosun sevmediğim özelliği şişi mekanizmaya oturtmak için tetiğe basmak gerekiyor. Ve bu da zaman kaybı. şişi mekanizmaya sürdüğünde şak diye oturmalı her seferinde tetiğe basamam.Sırf bu sebeple pathos tüfek sevmiyorum. Omer'de bu yok şu an HF2 kullanıyorum şak diye oturuyor şiş mekanizmaya.

Eren ATE? ---- Çanakkale / Merkez

** Z?pk?ncI Yöne-TeaM **

>> Sa??m Marmara, solum Ege... ?nsan daha ne isteyebilir ki? <<

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                      X