Duyuru

Gizle
No announcement yet.

dalıştan soğudum!!! ustalarım hocalarım lütfen yardım :(

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• dalıştan soğudum!!! ustalarım hocalarım lütfen yardım :(

mares aynalı cam maske kullanıyorum ama maalesef buğu sorununu bir türlü çözemedim.:angry: bugün yaptığım dalış bu sorun yüzünden 30 dakikada sonlandı... forumdaki konuları hatim ettim, bulaşık deterjanında beklettim,tükürdüm,diş macunu sürdüm,kolaya yatırdım, camı yaktım, ama yine yaptı yine yaptı:angry: acaba ben mi beceremiyorum? yoksa başka maskemi kullanmalıyım? LÜTFEN YARDIM?!?

Cevap: dalıştan soğudum!!! ustalarım hocalarım lütfen yardım :(

Yakmak en iyi çözüm. Diğerleri işe yaramıyor.Uzun çakmaklar var onlardan birtane bulursan daha rahat çalışırsın. Camı iyice kenarlara kadar yak. birkaç kez yakıp bırakma.iyice yakmalısın. Tükürük olayını dalıştan önce herzaman yapmalısın.Dalışta buğu yaparsa tam olarak yakmadın demek tekrar dene :) sorun çözülecektir.
    **Murat Akyi?it**

*1976*

Yorum yap

yak pril yak pril yak pril bu uygulamayı yap yaktıktan sonra prille iyice yıka herseferinde 3 5defa tekrarla yine buğu yapıyosa çöpe atın maskeyi
      Erman Doyum
      13-07-1984
      ÇE?ME/?ZM?R

Yorum yap

galiba çöpe atıcam :) yada ateşe vercem :) görüş açısı çok iyi ama buğu bugün neredeyse 7-8 kg luk sinarit kaçırmama sebep oldu :(

Yorum yap

kardesım sen onu sılıkonu erımıcek sekılde yak sonra camın ıc kısmına prılı dok camın yuzeyını kaplıcak sekılde bırak beklesın prıl bır sure sonra donucaktır onunca yıka ama cok cama bastırarak yıkama denıze gıdıncede tukureyım deme yoksa bugu yapar yıner oylece kullan eger o olmassa araclar ıcın bugu onleyıcı al 5 lıra onlar cok ıyı ıse yarıyor

Yorum yap

Tum bunlari yaptikdan sonra suya girdiginizda gozlugu takmadan kafanizi suya sokun, su altinda biraz bekleyin 1-2 defa bunu yapin sonra gozlugu takin dalisa baslayin ;) Tum bu oneriler ise yaramazsa gozlugu degistirmekde fayda var :D
            Çocuklu?umuzdan kalan en soylu dü?üncedir Mustafa Kemal...Bir ya?am? onurland?ran en asil rehberliktir..

"Cahille girme münaka?aya. Ya sinirini z?plat?r tavana! Ya da yaz?k olur Adab?na"

"Suskunlu?um asaletimdendir. Her lafa verilecek bir cevab?m var. Lakin bir lafa bakarim laf mi diye, birde soyleyene bakarim ADAM mi diye?"

Biyolog
            / Profiler

Yorum yap

Oytuna bende katiliyorum zaten tum problem su ve vucud arasindaki sicaklik farkindan kaynakli nasil buzdolabindan cikan sise terliyosa oda ayni sekil yuzumuzun isisini dusurdugumuz zaman problem ortadan kalkiyor.

Yorum yap

Bence dalisa girmeden once yosunlardan kesip biraz cami sil suya batirip cikar 1-2 saat hic bugu olmuyor ben her dalistan once oyle yapiyorum
                Ak?n Ege
                ?zmir/Kar??yaka

Yorum yap

komik gelebilir ama dalıştan önce çiğ patates ile ovalayın , 5 dk beklettikten sonra yıkayın.. ben öyle yapıyorum ve hiç buğu yapmıyor.
                  Bayram ÇOLAK Antalya
                  tel : 0535 7174925

SOKAR AVCISI
                  :001_cool:

omer hf 100

Yorum yap

pek çok şeyi deneyip de başarısız oldu iseniz en kuvvetli ihtimal ısı farkından kaynaklanıyordur gibi geldi bana da. yüzünüzün ısısını düşürmek için deniz suyu ile bolca ıslatın.
                    Cem

?stanbul 1978

?Ç?MDEK? DEN?Z

Yorum yap

dipte siyah süngerler oluyo küçüğüde var büyüğüde, bunlardan bıçağınla kes ve iç tarafını gözlüğün camına sür. (sarı kısımları) daha sonar yine buğu yapabilir ama o anlık dalışını kurtarırsın.

sigpic
                      SSI L3
                      N.Can B?NGÖL 1983
                      ?ZM?R- Mordo?an

Yorum yap

hiç olmadı dalıştan önce buğu önleyciler var onlardan kullanabilrisin kesin işe yarar ama her dalıştan önce sürmelisin.suya girmeden sıkmalı ve 5 dk. beklemeli sonrada deni suyu ile yıka sonra cup denize:p
                        Sinan KARACAN
                        SA?LIK MEMURU
                        ANTAKYA/HATAY

Facebook:TÜRK?YE SERBEST DALI? VE ZIPKIN AVCILARI grubu

sigpic

Yorum yap

Merhaba camı ilk önce yakınız ama yakarken'de maskenin plastik yerlerinin zarar görmemesini dikkat ediniz.Yaktıktan sonra priller güzelce yıkayın.Sorun ortadan kalkacaktır.Tükürükten hariç küçük bir kabın içine pril koyun yanınızda götürün suya girmeden 2 3 dk önce hem içine hem dışına sürerek ovalayın ve maskeyi takmadan önce yüzünüzü, deniz suyuyla yıkayınki ısı problemi olmasın çünkü yüzünüz sıcak maskeniz soğuk dış ortam soğuk olduğu için buğu yapacaktır.Bunları yaptığınız takdirde sorun ortadan kalkacaktır emin olun biraz uzun yazdım ama bu dediklerim 2 dk'yı geçmez...:001_smile:

Yorum yap

dalıştan soğuyacak bir durum yok.hiç bir şey fayda etmiyorsa koyun takasa biriyle değişin yenı maskenızle dalarsınız olur biter.çokta dert edilmez :)

Yorum yap

benim amcam yaklasık 40 senelik Prfesyonel dalgıc amcamdan öğrendiğim birsey dalıştan önce patatesi kesip camı silin hiç bir sorun yaşamassınız:)

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                              X