Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Paletlerrrrr......

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Paletlerrrrr......

Sevgili dostlar, bu sıralar palet almayı düşündüğüm için sık sık bu konuyla ilgili görüşlerinize ve tecrübelerinize başvuruyorum. Sonuç olarak Apnea kompozit'te karar kıldım. Daha önce görme imkanım olmamıştı bu paleti. Neyse, son iki haftada oluşan fikirlerimi paylaşmak istiyorum sizle; YORUMLARIM FİKİRLERİM İÇİN LÜTFEN BANA KIZMAYIN.
    1-Beuchat Mundial Elite palet için fiyat fazlalığı ve sert olması dolayısıyla ve paletten dalışa ilk başlayınca paladan ses gelmesi sebebiyle ( ithalatçısı bu modelde bu sorunun kalktığını ama bir önceki modelde bu sıkıntının olduğunu ve piyasadan çekildiğini söyledi. Ayrıca Kullanan biri ile tesadüfen yaptığım sohbette bu sıkıntının var olduğunu duyunca vaz geçtim)
    2-Ve tartışılmaz tavsiye edilen Apnea Kompozit için ise görüşlerim.Kullanılan malzeme nin kalitesi için bir şey diyemem ama Lütfen kızmayın, işçilik BERBAT. Pala yanındaki lastik klipse rağmen ayrılmaya müsait gibi duruyor ve sanki şamrel gibi kokuyor. Pala kesimi sanki falçatayla elle yapılmış gibi. Kamufulajlı palaya önden baktığınızda kompozitin doğal kesitini görebiliyorsunuz.Kalıptan çıkan ayak bölümünde lastik uzantıları var. Ama su altında performansına bişi diyemem . Kullanmadım. ( Ustalar iyi dedikten sonra!) Diğer Teknosport Modelinin palası içinde ucu bayağı keskinmiş inceliği hemen dikkatimi çekti. Ve dikkatsiz kullanımda kayalık yerlerde kesin kırılır. ( ben kırarım yani)
    3-Picasso için sadece black team'i gördüm. şık bir palet. Diğer carbon olanın fiyatını öğrenince bakmadım bile. :)
    4-Gara 3000 için , sanki siyah bir atlet gibi, çok alımlı, fiyakalı. Yorumum yok. Bu konuda fiyat etkiledi beni sadece . Birde bu paleteti kullanan dostlar gerekli yorumları yapıyorlar zaten.
    5-Technisub kompozit için ise , tecrübeli olduğu ve hocalık yaptığını söyleyen satıcı arkadaşımız, apneadaki sağlamlık derecesinin daha kuvvetli olduğunu, paleti kıvırarak yapılan dayanıklılık testinin bu palet ile yapmanın güvenli olmadığını söyledi. Fiyat apneadan 50 Euro pahalı sadece.
    6-Gelelim OMER 'e .Direk kalite belli ediyor kendini.Millenium ,Ice , Runner , Wınter ve millenium competition'u inceledim. Çok farklı, kaliteli, hiç bir şeyden anlamayan biri bile gitse buram buram kaliteyi anlar. Satıcılarda bunun farkında fazlasıyla. Bu rada tek handigap bence fiyat farklılığı. Öyleki ana bayi ile bayi arasında 10-15 euro fark ediyor. Sözgelimi 100 Euroluk bir paleti nakit olursa 80 euroya kadar alabiliyorsunuz. % 20'lik bir indirim. Ama diğer tarafta bu indirim bu oranda söz konusu değil. Belkide kasıtlı yapmıyorlar, belkide alış fiyatları mümkün kılmıyor. Her neyse , her iki durumdada onlar için sadece dezavantaj oluyor. Bu olabilir diyeceksiniz tamam doğru tabiki olacak. Para kazanması lazım bayininde ama ana bayi tek fiyat uygulamasına geçmesi gerekir diye düşünüyorum. Aslında çok önemli değil bu söylediğim.. Her malzeme alan zıpkıncı bence araştırma yapmadan karar vermiyordur.
    Lafı fazla uzatmayalım , Ice modeli kıyıdan girişler için bence pek uygun değil. O şeffaflığı üzerindeki oluşabilecek çizikler malzemesini gözü gibi koruyan bizleri kesin üzer bizi diye düşünüyorum. Ve son kez soruyorum Millenium ve millenium competition için 10-15 metre dalışları için ideal olduğunu söylüyorlar kıyı yüzüşlerinde ise zıpkıncıyı pek yormayacağını belirtiyorlar. Ne dersiniz? Apnea kompozitte hala ısrar ediyormusunuz?
    Sevgilerimle....

Mustafa bey yazınız gerçekten çok güzel apnea compozit konusundaki saptamalarınızda yersiz değil.Bu konuda apnea firmasından da fikir beyan etmelerini isteyeceğim.OMER konusunda gelince ben millenium competition kullanıyorum evet güzel bir palet benim bu paletle ilgili tek sorunum bu paleti agaşonda iken yatırmakta sorun yaşamam bunun dışında paletten çok memnunum anca tabiki kompozit bir malzeme ile plastik bir pala karşılaştırılamazmış bunuda kullandıktan sonra gördüm tabiki piyasada çok daha kaliteli kompozit paletler var ama bunların fiyatlarınıda göz önünde bulundurduğumuzda direk uzaklaşıyoruz benim iyi yada kötü eskiden beri takıntım olan bir palet var OMER rekord ama fiyatı malesef beni aşıyor ama bizler hem kalite hemde ucuzluğu aynı anda arıyoruz ki bundada haksız değiliz öyle oluncada tek seçenek kalıyor daha hesaplı olan malda bayinin yaklaşımı ve verdiği garanti bu konudada apnea firmasından oldukça memnunum ancak yinede kendilerinden bu konuda bizi aydınlatmalarını rica ediyorum sevgilerimle...

Yorum yap

Re: Paletlerrrrr......

poze Nickli Üyeden Alıntı
      Diğer Teknosport Modelinin palası içinde ucu bayağı keskinmiş inceliği hemen dikkatimi çekti. Ve dikkatsiz kullanımda kayalık yerlerde kesin kırılır. ( ben kırarım yani)
      1,5 senedir kullanıyorum, sapasağlam. şu an üzerindeki çizikler haricinde bir kusuru yok.
      "Totally Addicted To Bass"
      Av.Mustafa PAKER (1980) - Göztepe/?ZM?R

Yorum yap

Mustafa Bey dalış seviyenizi daha önce nasıl palet kullandığınızı yazmamışsınız.Ben millenium competition kullanıyorum.Çok hantal ağır ayağı yoran bir palet.Ayak cebi sağlam.Millenium ice'ı tavsiye ederim.Ayrıca gara 3000'i de.Palası değişir palet alıp almamak sizin tercihiniz.Apnea'nın compozit'ine biraz yumuşak dediler.Ben bu güne kadar kullanıp ta çok şikayetçi olan birilerini görmedim.
        Ayrıca beuchat mundial palaya göre Omer pala hayli hayli sert bir pala.Size Omerin yeşil palalısını tavsiye edebilirim.Gara 3000 Apnea kompozit bunlar da iyidir.Para sorun değil derseniz XXone yada C4 ayak cebi sporasub yada Omer olacak size ve tüm arkadaşlara tavsiye ederim.Saygılar.
        Ardahan Dikme
        [email protected]
        Kuzey Egeliler____
        Extrablatt geri döndü.
        Poseidon A?k?na!!!

Yorum yap

Mustafa Bey yazınızdan dolayı sizi tebrik ederim , yeni malzeme alıcak deneyimsizler için araştırma nasıl yapılır örnek olmuş.
          Unutmayalımki fizisel özelliklerimiz , kas yapımız , avlanma tarzımız, palet vuruş biçimimiz bireysel farklılık göstermesi farklı modelleri değişik algılamamıza yol açabilir. Bence doğru araştırma yapılmış .

Yorum yap

Re: Paletlerrrrr......

[quote="poze"] Pala yanındaki lastik klipse rağmen ayrılmaya müsait gibi duruyor ve sanki şamrel gibi kokuyor.

:) Bu kısımda plastik tutuyorsa bir sorun çıkmaz,ayrılacakmış gibi görünür ama ayrılmaz.Hatta bu bölgenin daha sağlam olmasını istiyorsanız kenarları silikonlayabilirsiniz.Her dalıştan önce kontrol ederseniz bir sıkıntı yaratmayacağı kanaatindeyim.şamrel kokusuna gelince bu malzemenin yapısından kaynaklanıyor,bu koku ve diğer durum C4'te de var,siz bir de smoothskin elbisenin kokusunu duysanız,lastikçi çırağı gibi oluyorsunuz :D Neyse ki şampuan var biraz olsun kokuyu kamufle ediyor.Yani meraklanacak bir şey yok ama diğer söylediklerinizi bilemem. :D

Yorum yap

Beuchat Competition palet kullanıyorum sığ suda ve yüzüşte iyi bir palet. Derinde kötüdür diye düşünüyordum fakat az ağırlıkla derinde de iyi olacağını düşünüyorum.

Yorum yap

merhabalar öncelikle iyi bir araştırma yapmışsınız bir mazleme almadan önce vereceğimiz gani gani paralar boşa gitmesin diye bize en uygununu ilk seferde seçebilmek istiyoruz, ama ne kadar araştırsakta bazen şans bizden yana olmuyor:)..172 boyunda ve 65 kiloyum(palet seçimi için kilo boy oranı onemli)ilk uzun serbest dalış paletimi 3 sene once aldım picasso "black team"..kailteli ve sert palalı derinlerde itiş gücü yüksek sağlam bir palet ama allahtan sporla haşır neşir olduğum için palete kolay adapte oldum.uzun yüzüşlerde adamın canını çıkarıyor sığ suda hiç gereği yok..(0-10m).....ikinci paletim apnea kompozit 3 numara..derin dalışlarda 10-20 metrelerde bana göre black teamdan daha performanslı ancak sığ sularda ve uzun yüzüşlerde yorucu..gene de derinler çin veya tekneyle gidilen meralar için bu paleti kullanıyorum..2.5 kalınlığını dalış partnerlerim kullanıyorlar onlar gayet memnun ve henüz hiçbir tarafında kırılma ve çıkma olmadı..diğer kullandığım palet cressi gara2000..sığ sular için denediğim en iyi palet.ayağımda yok gibi ama bilek ağırlığı kullanmak gerekiyor..10 metrenın altında biraz patinaj çekiyor..cressi gara 3000 inide bir arkadaşımdan alıp denedim apnea kompozit 3 numara paletle aynı değerde sığ sularda ve uzun yüzüşlerde yorucu..6 metrenın altında dinamik olarak denedim çok iyiydi..birde cressi gara3000 ld var..gri renkte ve daha yumuşak bir palet denemedim ama merak ediyorum...:))ortalamayı alacak olursam ben tercihimi apnea kompozit 2.5 tan yana kullanırdım..garanti ve servis olayı bir avantajdır..paletin palasının yandan onden nasıl göründüğünü bilmem ama su altında ayağımdayken işe yarıyor..tabi bunun yanında kilolu veya zayıf olmanız,daha once sporla uğraşmış olup olmamanız, bacaklarınızın kuvvetli yada zayıf olması..bunları da düşünmek gerekli..dalın sağlıcakla..

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                X