Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Ahşabın yüzerliği ne olmalı?

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Ahşabın yüzerliği ne olmalı?

Dapiran, sığ suda av yaptığı ahşap tüfeğini bırakınca şişi üstünde olduğu halde tüfek yüzüyor. Nötr olması gerekmez mi?

bu konuda çok bildiğimden değil ama benim mantığıma göre pozitif olması iyidir. acil bir durumda tüfeği bıraktığınızda su yüzeyine çıkması avantaj sağlar gibi geliyor bana.

ama mutlaka üstatlar daha iyi bilir :)
    Mert Topoyan

?zmir - 1978

Navigare necesse est...

Yorum yap

evet çok çok az pozitif olan tüfek çok kullanışlı oluyor..derin suda balığı dizgiye takarken ya da üstümüzde ekipmanlarla ilgili bir şeyi düzeltirken tüfeği bırakıp rahatça işimizi bitirebiliyoruz..dalış esnasında büyük konfor sağlamakta..

Yorum yap

Bu sistemi ben de kullanıyordum, güzel bir yöntemdir. Dapiranı bilmiyorum ama benim yaptığım sistemde eski zıpkınımda kabzanın tutacağında kalan ve içine su giren yere bastığım poliüretan köpük sayesinde nötr olan tüfek pozitiflik kazanmıştı. Buradaki amacım yukarı çeken kuvvetin bileğimi ağrıtmemesı için avuçiçime denk getirerek sualtında varlığını bile hissetmediğim pozitif yü<zerlilik, zıpkını bıraktığımda direk yukarıya çıkan bir sistemden oluşmaktaydı. Benim sistemimin tek dezavantajı kurulu bıraktığınız zıpkının su üzerine çıkınca kafanın aşağı doğru dik bakması nedeniyle altında bulunmanın tehlikeli olmasıydı.

Yorum yap

Hazırlanıyor...
        X