Duyuru

Gizle
No announcement yet.

BU MODİFİYE İÇİN GÖRÜşLER LÜTFEN....?

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• BU MODİFİYE İÇİN GÖRÜşLER LÜTFEN....?

arkadaşlar yeni yaptığım modifiye ile ilgili olarak görüş ve önerilerinizi istiyorum..
    -28 mm dış çaplı aliminyum boru 100 cm.
    -boru içine sıfıra sıfır kavak ağacı (iki tarafı silikonlu)
    -apnea kafa
    -OMEGA kabze (iç aksamı modifiyeli )
    -20mm 26cm. O.ME.R power lastik
    -mafsallı palamut
    -O.ME.R şiş kanalı
    -O ME.R makara
    -apnea tahitien 140 cm. şiş 6.5 mm.
    montaj'dan sonraki su üstünden yani havada yapılan deneme atışında 4.5 m.den hedeften 2.5 cm şaşma.(dikkak edelim atışta istinat noktası yoktu sadece kol kuvveti ile zıpkını tutma ile yapıldı)
    trapç? / abdullah araz
    ISPARTA-1955

Yaptığnız modifiyeyi bir yunan sitesindede rastlamıştım daha sonra yaptirttigim ceviri dogrultusunda kisininde oldukça memnun oldugunu ancak yanal hareketlerde zayıf olması nedeniyle aliminyum borunun biraz daha kalınbir boru ile değiştirilerek aynı ahşap tüfeklerdeki gibi yan yüzeylere şekil vermek istedigini yazmış...siteyi bulabilir isem ki sanmıyorum yollarım...
    Elinize sağlık umarım memnun kalırsınız sevgiler...

Yorum yap

merhaba, yaptığınız modifiyede aliminyum borunun içine komple ahşapmı sıkıştırdınız? eğer oyle yaptıysanız ve boru kafa ve kabzadan contalıysa tüfek yüzmezki! tüfeğin dengesini sağlayan borunun içindeki hava. eğer ahşabı direk govde yapmış olsanız ahşap yüzer ama kapalı bir boru içine koyacağınız her malzeme tüfeğe ağırlık olarak biner ve batırır(gövdeden su alan tüfekler gibi)...ha boru iki yandan su alıyorsa o zaman ahşaba direk gelen su govdeyi yüzdürebilir belki.. tabi doğru anladıysam soylediğim geçerli..
      bu arada diğer parçalar uyumluysa tüfek niye güzel bir tüfek olmasın? zaten piyasadaki tüfeklerde aynı mantık sonuçta kuş lastiği mantığı değilmi. elinize sağlık

Yorum yap

gövde içine ahşap yerleştirmekteki amacınız nedir? ne gibi bir faydası var.. açıklarsanız sevinirim..

Yorum yap

Boru Kısmını bende anlamadım . Neden Boru içine kavak ağacı ?

Yorum yap

Üstüne işlem görmemiş ağaç suyu emer ve taştan farkı olmaz.Bu sizin zıpkının yüzerliliğini olumsuz yönde etkiler.Ağaç yerine strafor veya sıkıştırılmış köpük kullanmanızı tavsiye ederim.
            Zıpkınınız diğer yönleriyle oldukça iyi.İyi avlar yapmanız dileğiyle...

Yorum yap

...............

Yorum yap

:arrow:

Yorum yap

boru içine kavak koymamın asıl sebebi borudaki eğilmeye karşı mukavemet sağlamak idi.(100 cm.lik olduğu için)içine su alması imkansız iki uçtan silikonla kapatıldı ben iyi bir yüzerlik sağlıcacağı kanısındayım bu hafta denemek istiyorum.
                  trapç? / abdullah araz
                  ISPARTA-1955

Yorum yap

Selam, boru içine kavak ağacınının yerleştirilmesi boruya ilave mukavemet vermek için olsa gerek. Kavak ağacının seçilmesi ise bu cinsin hafif olmasındandır. Arkadaşım iki ucunu silikonladığını söylüyor iyide yapmış. Çünkü içine kaçabilecek az miktarda su bile ağacın şişip aliminyum boruyu patlatmasına yol açar. Ayrıca aliminyum borunun müsade ettiği oranda bel verir. şimdi bazı arkadaşlarda strafor yada köpük önermiş. Kesinlikle katılmıyorum. Bu tip bir tüfeği ancak yüzeyde kullanabilirsin. Bu tip malzemeler basınçta ufalan malzemeler olduğundan vede bir zaman sonra suyuda emdiklerinden. Bir süre sonra tüfeğin şişsiz bile yüzerliği kaybolacaktır.
                    Kendi yaptığınız gövdelerde benim önerim. 90 cm boya kadar olanlar için içinde hava bırakıp kaliteli olarak bir şekilde tapalamanız. Eğer bunu yapamıyorsanız tokya terlik türü şeylerin malzemesi oldukça sert ve hafiftir. Bunları küçük 28 çaplı ucu keskin bir boru yardımıyla 28 silindirler çıkacak şekilde oyup boru içine tek tek boydan boya tıkarsanız tapaya gerek kalmaz.
                    Sosis, köpük ve strafor hiç boşu boşuna denemeyin. Randımanlı olmuyor. Ben sizin yerinize denedim. 8) 8) 8)

Yorum yap

XiphiasGLADIUS Nickli Üyeden Alıntı
                      ..........Aslında boru içine strafor, köpük gibi malzemeler tüfeği çok fazla nötr yapıyor......
                      :) Ne yani bu malzemeler havadan dahamı hafif? Güldürmeyin beni. :)

Yorum yap

:arrow:

Yorum yap

Akıntıda ahşap kullanımındanda çelişiyoruz. Ahşap tüfekler geniş hacimli gövdeye sahip olduklarından akıntıdan daha fazla etkilenir. Woodpro üreticisi Selahattin bey bile akıntıda ahşabı nasıl kullanırız diye karakara düşünüyor. Gövde ortasına delikler açmak gibi bir projesi var şu anda. Ama ne derece etkili olur bilinmez. şu anda kullanılan ahşaplardan hiçbiri akıntı dalışına uygun değil.
                          İllaki akıntıda az etkilenen bir tüfek kullanıcam diyen 25 lik krom boru alır 25 lik çapa uygun kafa ve kabzeye takarak bir tüfek yapar 6 lık şiş ve ince kısa lastiklerle en kullanışlı akıntı tüfeği yapılır.
                          Her elemanı ince ve ağır bir tüfek max. 80 cm. akıntı modifiyesi budur.

Yorum yap

arkadaşlar bir borunun iki ucu kapalıysa içine ister demir koyun ister strafor ister ahşap koyun..koyacağınız her malzeme tüfeğe ağırlık olarak binecektir. zaten aliminyum govdeli tüfeklerde şişin kabzanın ağırlığı palamutun lastiğin ağırlığı tüfeği kendiliğinden ortalama bir dengeye getirmekte.. bence mademki aliminyum govdeli bir tüfek yapıldı asıl modifiye kısmı lastik, şiş yolu ve şiş kombinasyonunda onemli. içine ahşap sıkıştırmak ve iki ucundan contalamak bize tüfeğin batmasından başka bir kazanç getirmez ama komple govde ahşap yapılacak ise o zaman durum başka....yani ahşap suda yüzer, borunun içindeki kapalı kalan havanın içinde değil...:)

Yorum yap

arkadaşlar dediğim gibi bu hafta sonu denemek ve sonucunu sizlere yazmak istiyorum.burada görülüyorki sorun çıkarsa gövdede olucak (yazılanlara göre) bende gövde ağır ve oturaklı olsun istedim fiziki yapım o zıpkına müsait ama herşeye rağmen sorun olursa bende 100 cm.carbon gövde kullanırım.görüşler için bütün arkadaşlara teşekkür eder iyi avlar dilerim.
                              trapç? / abdullah araz
                              ISPARTA-1955

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                              X