Duyuru

Gizle
No announcement yet.

PATİKLERİN ÖMRÜ NASIL ARTIRILIR.

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• PATİKLERİN ÖMRÜ NASIL ARTIRILIR.

Kıymetli Avcı dostlar ;
    Yeni aldığınız bir patik en çok nasıl zedeleniyor?Taban kısmından değilmi işte sisize basit ve kulanışlı bir metot ,
    MALZEMELER;
    Bally, çok kalınca olmayan bir oto iç lastiği, bir adet fırça ve Saçkurutma makinesi , tokmak.
    İyice kurumuş olduğuna emin olduğunuz patiklerinizin taban kısmına 2 ye ayırdığınız iç lastiğe getirerek kalıp çiziniz , ardından çizdiğiniz kalıbı güzelce kesiniz fırça yardımı ile 2 farklı yüzeye bally fırça ile sürünüz ardın dan kurutma makinası ile iyice kurutun yapıştırın tokmakla iyice ( neoprene zarar vermeden) tokmaklayın olay bitmiştir ve artık uzun mesafeleri taş vsvs korkusu olmadan yürüye bilirsiniz (Bir dikkat edilecek nokta yosunvs dikatle ,basın kayma riski olabilir)
    Saygılarımla /Rastgele

Bu değerli ($) bilgi için Teşekkürler. :D

Yorum yap

Teşekkürler hiç aklıma gelmemişti.Püf noktaları konusundaki bilgilendirmelerinizin devamı dileğiyle.

Yorum yap

Kesinlikle Güzel bilgi, bir yapıştırıcı vardı donunca lastikleşen onunla yapmayı denemiştim ama çokta verimli olmamıştı.

Yorum yap

Ben aynı sistemi, ayağın yere en çok basan kısımlarına parça parça yapıştırarak uyguluyorum. Böylece tabandaki gerilme daha aza iniyor.
          Forumlara çok vakit ay?ram?yorum. Dan??mak istedi?iniz konularda e-postayla ileyi?im kurarsan?z daha h?zl? cevaplayabilirim.
          [email protected]

Engin YILDIRIM
          ?stanbul '75

Yorum yap

Fuat Bey çok teşekkür ederiz.Çok faydalı bir bilgi.Paylaşımlarınızı bekliyoruz.
            Ardahan Dikme
            [email protected]
            Kuzey Egeliler____
            Extrablatt geri döndü.
            Poseidon A?k?na!!!

Yorum yap

çok güzel bir fikir.. benim de aklımdan benzer modifiyeler geçiyordu ancak bitürlü uygulama fırsatım olmadı.. En kısa zamanda deneyeceğim..

Yorum yap

Teşekkürler Fuat Bey.
                "Totally Addicted To Bass"
                Av.Mustafa PAKER (1980) - Göztepe/?ZM?R

Yorum yap

çorap modifiyesi

çorapların altına iç lastik yapıştırdıktan sonra kurumasını bekleyin.daha sonra iç lastiklere kaymayı önleyen bantlardan yapıştırın.(bazı binaların alış-veriş merkezlerinin merdivenlerine yapışrıyorlar kaymayı önlemek için. bauhaus ta satılıyor.)ama komple çorabın heryerine yapıştırmayın yoksa paletleri giymeniz mümkün olmaz.böylelikle çorabınızla yosunlu kayalarda sek sek oynayarak bile gezebiliyorsunuz.

Yorum yap

fuat kardeş güzel bir iş ama bu işlem diger malzemeden çoraplara uygulanırmı
                    Ak?ll? insan akl?n? kulan?r {DAHA AKILLI ?NSANSA ba?kas?n?n`da akln? kullan?r B?ROL KOÇ

Yorum yap

Diğer malzeme derken ne yi kastetiğinizi tam açıklarsanız yardım edebilirim.

Yorum yap

taşekkürler fuat kardeş patiklere modifiye bu ekonomik şartlarda mecburen şart.yani giymeye ayakkabıyı çok seçerken aldığımız patiklerde buna pek acımayız.ama bari ömrünü uzatalım derken bu modifiyeler de şart.beni bilen bilir yıllar evvel ben çarapların altını modifiye yaparım.benim sana tavsiyem bıranda olacaktır.bırandanın özelliğide iç lastiğe göre yapıştırmak daha kolay ve kayma sorunu yok gibi. yanlız bırandanın yağsız saf beyaz olanı seçilmeli baly le iyice ıslatılan iki yüzey 15 20 dk bekletilip yapıştırma tamamlanmalı( çorabı ayağa giyerek) daha sonra da ikinci kat brandayı da yapıştırırsak dahada iyi olur. yeterki paletlerimiz sıkmasın

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                        X