Duyuru

Gizle
No announcement yet.

gopro hero 3 black edition mı? sony hdr as-15 mi ? cevap e) Hepsi :)

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• gopro hero 3 black edition mı? sony hdr as-15 mi ? cevap e) Hepsi :)

6 aydır hangisi daha iyidir diye araştırıp duruyordum ve çok detaylı bilgiyede ulaşamadığımdan yutrdışından gelen arkadaşıma ikisini de sipariş ettim hangisi daha iyiymiş kullanıp görücem.
    Sony kameranın yanında ekstra olarak flat lens , kafa bağlantı aparatı, bisiklet bağl.aparatı aldım gopro içinde ekstra cam sabitleme ve vida aparatı aldım bu iki kamera içinde aparatlarıyla beraber toplamda aynı parayı ödemiş oldum.
    İlk izlenimlerim,
    hacim olarak ikisinde birbirine yakın,
    wifi özelliğinde sony açık alanda yaklaşık 3 metre daha uzaktan çalışabiliryor. gopro yaklaşık 10 mt. sony 13 mt.
    sony kameranın wifi özelliği biraz daha iyi kameranın içindeki görüntüleri kablusuz telefona aktarabiliyorum goproda içindeki görüntülere wifiden ulaşamıyorum (veya henüz beceremedim) ama gopronun telefondaki aplikasyonu daha başarılı telefondan kameradaki bütün ayarları yapabiliyorum, sonyde sadece çözünürlük ayarlarını değiştirebiliyorum.
    İki kamerada hausing olmadan yavru civciv gibi :) heran biryerine birşey olacakmış gibi duruyor, hausing takılıyken sonyde sadece çekim başlatıp sonlandırılabiliyor ama goproda makine ayarlarına ulaşılabiliyor,
    sony için su altı çekiminde flat lens şart bu lensle dışarıda da çekim yapılabiliyor ama ön hacmini genişletiyor, ayrıca yeni güncellemesinde su altı çekimi için beyaz ayarı yapılmış daha denemedim.
    gopro üzerinde sabitlens var ve sualtında ve üstünde kullanabiliyoruz.

Ayrıca benim çok merak ettiğim ve cevap bulamadığım şeyi denedim iki kamerada da wifi özelliği su altında yarım metre dahi olsa işe yaramıyor.

Önümüzdeki günlerde bu başlık altında videoları paylaşırım (su altı videoları 2 hafta sonra :) )

* MST - 1981 *
    } >) ) ) ) * >

Cevap: gopro hero 3 black edition mı? sony hdr as-15 mi ? cevap e) Hepsi :)

Tesekkurler abicim bilgiler icin ben zamaninda cok arastirdim hero 3 suda daha basarili diye biliyorum ancak sen deneyimlerini paylasirsan cok seviniriz hayirli olsun gule gule kullan :)
    Ak?n Ege
    ?zmir/Kar??yaka

Yorum yap

guzel bir paylasim olmus emeginize saglik insanlarin ulasmaya calisipta bulamadigi bilgiler bir arada
      Su Ürünleri Müh.-E?itmen ve Rehber Dalici
      Cihan ATAHAN/?ZM?R/1984
      e-mail:[email protected]
      www.antakyadangelsin.com online satis

Yorum yap

1 haftalık tatilde hanımlardan ve bebişlerden fırsat buldukça kameraları kuzey egenin berrak sularında test edebildik

İzlenimlerim,

Gopro yu kullanırken kayıt başlatmak için iki tuşa basmak gerekiyor sony ise tek tuşla direk kayda geçiyor,
        Gopro nun öndeki led ışıklarını kayıt sırasında kapatmak için ya hepsini kapatmak lazım veya 2 led seçimini yapıp öndeki yanıp sönen led i manuel kapatmak lazım ( elektirik bandı ile :) )
        sonyde kayıt ışığı sadece kameranın arka tarafında olduğu için avı etkilemiyor.
        Goproda bu çok bahsedilen donma problemini bir defa yaşadım çözümü pili çıkarmak ama buda av sırasında pek mümkün değil budurum keyif kaçırıcı
        Sony kamerada flat lens ışık kırılmalarını köşeden görüntüye alıyor.
        Goproda kamera üzerinde görüntüyü ters çevirme imkanı var sonyde bu özellik bulunmuyor. Pek işime yaramaz diye düşünüyordum ama arabanın ön camına monte ederken iyi bir özellik olduğunu anladım.
        Sony de telefon bağlantısına goproya oranla daha çabuk ulaşılabiliyor, goproda wifi özelliğini aktive edip cihaz seçimi yapmak gerekiyor.
        Sonyde titreşim engelleyici özelliği bulunuyor bu açıkken zıpkına sıkıca bağlı olmasına rağmen zıpkın ve kamera açılarında oynamalar oluyor zıpkına takarken bu özellik kapatılabilir.
        Ayrıca zıpkın üzerinde sony goproya göre manevrada biraz daha rahat gibi
        Gopronun hausingi sonye göre daha sıkı sıkı kapandığı için daha güven verici ama iki kameranın da fabrika verilerinde 60 metreye kadar dayanıklı olduğu yazıyor.

Görüntüye gelecek olursak,

Sony dış çekimlerde lensten dolayı renkleri daha kontraslı gösteriyor parlak ve canlı bir kaydı var ayrıca daha az ışıkta biraz daha iyi görüntü alıyor.
        Gopronun da dış çekimleri de gayet başarılı benim internette gördüğüm test videolarından daha iyi sonuçlar aldım, gopronun mevcut programı sayesinde görüntülerde sonradan renk, kontras, açı eğim gibi ayarlamalar yapılabiliyor.

İki kamerada da ağır çekim 120 kare özelliği var ama bunu etkili oynatabilen program bulamadığım için iyibir kıyaslama yapamadım. Genelde kayıtları 720-60 kare yaptım bu çözünürlük gayet yeterli sonuç veriyor sonuçta yüksek çözünürlükteki videolar hem çok yer kaplıyor hemde her pc.de, cihazda çalışmıyor.

Su altındaki görüntülerde aralarında bariz bir beyaz ayarı farkı var sony daha mavide bir görüntü verirken gopronun görüntüsü biraz daha yeşil tonlarında benim gerçekte gördüğüm ise ikisinin arasındaydı :)
        videoları yüklerken kalitesi %30 bozulmuş ham görüntüleri yüklediklerimden çok daha güzel

Bence gopro mevcut tecrübesiyle bir adım daha önde ama sony de maliyet olarak daha aşağıda olduğu için avantajlı
        Sonuç olarak ben gopro ile devam edicem gibi gözüküyor.

Saygılar,

test on Vimeo
        * MST - 1981 *
        } >) ) ) ) * >

Yorum yap

mesut hocam süper görüntüler tanıtım pazarlamada senin video vede yazıların satışlarda patlama yaptırır :D
          Fatih
          ?stanbul
          1978
          Adam olmak bir gruba dahil olmak de?il bir duru?a sahip olmakt?r.

Yorum yap

camiaya bir faydamız olsun :)
            * MST - 1981 *
            } >) ) ) ) * >

Yorum yap

Mesut abi sonynin görüntüsü daha güzel gibi geldi bana orjlerdede böylemi durum
              Erman Doyum
              13-07-1984
              ÇE?ME/?ZM?R

Yorum yap

Çok güzel bir inceleme emeğinize sağlık.

Eren ATE? ---- Çanakkale / Merkez

** Z?pk?ncI Yöne-TeaM **

>> Sa??m Marmara, solum Ege... ?nsan daha ne isteyebilir ki? <<

Yorum yap

Erman DOYUM Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                  Mesut abi sonynin görüntüsü daha güzel gibi geldi bana orjlerdede böylemi durum
                  İkisi arasında ton farkı var sony nin görüntüleri daha kontrastlı olduğu için renkler biraz daha canlı gopronun da netliği daha iyi gibi yani anlıyacağın bu durum kişiye göre farklılık gösterebilir :)
                  * MST - 1981 *
                  } >) ) ) ) * >

Yorum yap

İnceleme için teşekkürler, yol gösterici bir konu olmuş.
                    "Totally Addicted To Bass"
                    Av.Mustafa PAKER (1980) - Göztepe/?ZM?R

Yorum yap

gopro 3 balck 720p çekimler o kameranın özelliklerini pek yansıtmamıştır bence. 1080 ve üstü çekim yapılsaydı görüntüler daha net çıkardı herhalde. inceleme ve uğraşı için teşekkürler.
                      https://www.youtube.com/c/ÖMERBIRAK
                      M.E.B
                      mu?la-1981

Yorum yap

Karşılaştırma sonuçlarını sadece kendine saklamayıp bizimlede paylaştığın için çok çok teşekkürler abi, birçok insana faydası dokunacaktır, emeğine sağlık. Uzun zamandır küçük boyutlu kameraların birçoğunu araştırdım nasipse bende tercihimi gopro hero3 black editiondan yana kullanmayı düşünmüyorum. Yeni kameran hayırlı uğurlu olsun, iyi günlerde kullanman dileğiyle.
                        B RH+
                        SSI OpenWaterDiver,CMAS*

Sana yap?lan haks?zl?klar? toza, iyilikleri mermere yaz...

Yorum yap

OMERBRK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                          gopro 3 balck 720p çekimler o kameranın özelliklerini pek yansıtmamıştır bence. 1080 ve üstü çekim yapılsaydı görüntüler daha net çıkardı herhalde. inceleme ve uğraşı için teşekkürler.
                          Mutlaka daha iyi olacaktır ama bana 720-60 üstü biraz şuanda gereksiz gibi geliyor çünkü 720 çektiğim videoları kamerayı telefona bağlayıp anında izleyebiliyorum 1080-30 da sıkıntı yok ama 1080-60 da izlerken donmalar oluşuyor aynı dert pc dede geçerli 1080-60 ı her makine rahat oynatamıyor ve çok yer kaplıyor. Orj görüntüler yüklemiş olduğumdan çok daha iyi, hatta projeksyonda 3 metre ekranda da izledim tatmin edici tabi bir süre sonra üst çözünürlükleri çok daha rahat kullanabileceğiz.
                          * MST - 1981 *
                          } >) ) ) ) * >

Yorum yap

aslında en mantıklısı 1080e30 cunku bizim videolarda hızlı olan bi olay pek yok yani saniyedeki çekim karesi cokta onemlı deıl bence
                            Erman Doyum
                            13-07-1984
                            ÇE?ME/?ZM?R

Yorum yap

mesut zorlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                              1 haftalık tatilde hanımlardan ve bebişlerden fırsat buldukça kameraları kuzey egenin berrak sularında test edebildik

İzlenimlerim,

Gopro yu kullanırken kayıt başlatmak için iki tuşa basmak gerekiyor sony ise tek tuşla direk kayda geçiyor,
                              Gopro nun öndeki led ışıklarını kayıt sırasında kapatmak için ya hepsini kapatmak lazım veya 2 led seçimini yapıp öndeki yanıp sönen led i manuel kapatmak lazım ( elektirik bandı ile :) )
                              sonyde kayıt ışığı sadece kameranın arka tarafında olduğu için avı etkilemiyor.
                              Goproda bu çok bahsedilen donma problemini bir defa yaşadım çözümü pili çıkarmak ama buda av sırasında pek mümkün değil budurum keyif kaçırıcı
                              Sony kamerada flat lens ışık kırılmalarını köşeden görüntüye alıyor.
                              Goproda kamera üzerinde görüntüyü ters çevirme imkanı var sonyde bu özellik bulunmuyor. Pek işime yaramaz diye düşünüyordum ama arabanın ön camına monte ederken iyi bir özellik olduğunu anladım.
                              Sony de telefon bağlantısına goproya oranla daha çabuk ulaşılabiliyor, goproda wifi özelliğini aktive edip cihaz seçimi yapmak gerekiyor.
                              Sonyde titreşim engelleyici özelliği bulunuyor bu açıkken zıpkına sıkıca bağlı olmasına rağmen zıpkın ve kamera açılarında oynamalar oluyor zıpkına takarken bu özellik kapatılabilir.
                              Ayrıca zıpkın üzerinde sony goproya göre manevrada biraz daha rahat gibi
                              Gopronun hausingi sonye göre daha sıkı sıkı kapandığı için daha güven verici ama iki kameranın da fabrika verilerinde 60 metreye kadar dayanıklı olduğu yazıyor.

Görüntüye gelecek olursak,

Sony dış çekimlerde lensten dolayı renkleri daha kontraslı gösteriyor parlak ve canlı bir kaydı var ayrıca daha az ışıkta biraz daha iyi görüntü alıyor.
                              Gopronun da dış çekimleri de gayet başarılı benim internette gördüğüm test videolarından daha iyi sonuçlar aldım, gopronun mevcut programı sayesinde görüntülerde sonradan renk, kontras, açı eğim gibi ayarlamalar yapılabiliyor.

İki kamerada da ağır çekim 120 kare özelliği var ama bunu etkili oynatabilen program bulamadığım için iyibir kıyaslama yapamadım. Genelde kayıtları 720-60 kare yaptım bu çözünürlük gayet yeterli sonuç veriyor sonuçta yüksek çözünürlükteki videolar hem çok yer kaplıyor hemde her pc.de, cihazda çalışmıyor.

Su altındaki görüntülerde aralarında bariz bir beyaz ayarı farkı var sony daha mavide bir görüntü verirken gopronun görüntüsü biraz daha yeşil tonlarında benim gerçekte gördüğüm ise ikisinin arasındaydı :)
                              videoları yüklerken kalitesi %30 bozulmuş ham görüntüleri yüklediklerimden çok daha güzel

Bence gopro mevcut tecrübesiyle bir adım daha önde ama sony de maliyet olarak daha aşağıda olduğu için avantajlı
                              Sonuç olarak ben gopro ile devam edicem gibi gözüküyor.

Saygılar,

test on Vimeo

Merhabalar,
                              Bu değerli paylaşım sayesinde bana da olduğu gibi bir çok kişiye yardımcı oldunuz. Çok güzel tespitlerle bizi aydınlattınız. Özellikle teşekkür etmeseydim haksızlık yapmış olurdum. Sağolun.

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                              X