Duyuru

Gizle
No announcement yet.

RX 2 ELEKTİRİKLİ SU ALTI TÜFEGİ PROJEM ...

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• RX 2 ELEKTİRİKLİ SU ALTI TÜFEGİ PROJEM ...

RX 2...ELEKTİRİKLİ
    SU ALTI TÜFEGİ PROJEM ( eletirikli zıpkın )...

İLK DUYDUĞUNUZDA BU CİHAZI ACIMASIZ BİR AV ALETİ OLARAK ALGILAYA BİLİRSİNİZ AMA ÖLEDEYİL TABİKİ... BU CİHAZLA BEN BALIĞI DELİP GEÇEN BİR şİş OLMADAN EN AZ ZARARLA CANLI OLARAK AVLAMAYI HEDEFLİYORUM...

Bir çok model ortaya konabilir...
    Benim yaptığım ilk model sabit bir uzantı içeriyor ve haraketli kısmı yok...

Aynı sistemi ileride zıpkın şişinin içerisine, bir manyeto düzenegi şeklinde yerleştirmeyi düşünüyorum, böylece daha konforlu ve güvenli hale gelecek düşüncesindeyim...

PROJEYİ TEKNİK DETAYDA VERMİYORUM CÜNKÜ, MERAKLI BİR ARKADAş, KENDİNE ZARAR VERE BİLİR. DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN BİRÇOK DETAY VAR...
    ÖRNEGİN : SUYA ELEKTİRİK VERİNCE , HİDROJEN AÇIGA ÇIKIYOR ... BİLİYORSUNUZ HİDROJEN ZEHİRLİ BİR MADDEDİR...
    MERAK ETMEYİN BU SORUN ÇÖZÜLDÜ AMA BU SORUNU
    CÖZEMEYECEK ARKADAşLARDA OLABİLİR ...

BU YÜZDEN KENDİNİZ BU PROJEYİ DENEMEYE KALKMASANIZ İYİ OLUR :)

http://www.enerji.devrimi.com

İNSAN OĞLUNUN UMURSAMAZLIĞI DÜNYAMIZI YOK ETMEK ÜZERE VE BU GİDİşİ DURDURMAK İÇİN RADİKAL ÇÖZÜMLERE İHTİYAÇ DUYULMAKTA...

MERCAN KAYALIKLARINDA SİYANÜRLE YAPILAN CANLI BALIK AVINDA KULLANILAN SİYANÜR NEDENİYLE MERCANLAR ÜZERİNDE KORKUNÇ BİR KIYIM YAPILMAKTA FAKAT ETKİ BUKADARLA SINIRLI DEĞİL...

İşTE KARBON DÖNGÜSÜ VE KORKUNÇ SONUÇLARI :(

LÜTFEN AşAĞIDAKİ LİNKİ TIKLAYIN VE YOK OLAN MERCANLARIN, YOK OLMANIN EşİĞİNE GELEN EVRENDEKİ KÜÇÜK MAVİ NOKTAMIZIN HÜZNÜNE ORTAK OLUN ...

UMARIM SİYANÜRE BU ZIPKIN PROJESİNDEN DAHA FAZLA KARşI ÇIKILIR VE DAHA AZ DESTEKLENİR ...

SAYGI VE SEVGİLERİMLE RAşİT ERKAN .

http://enerjigrubu.sitemynet.com/tr/id7.htm

http://enerjigrubu.sitemynet.com/tr/id8.htm

[url] http://www.turkmucit.com/index.php?o...=223&Itemid=28[url]

BALIK OLMAK İSTEYENLERE, BUNU BİR İSRAİLLİ BAşARDI DUYDUNUZMU?

http://www.isracast.com/tech_news/310505_tech.htm

yanlış anlamadıysan balığa elektrik falan verceksin bu elektrik sana zarar vermeyecekmi balığı bayıltayım derken kendini bayıltma aman abi dikkat :D :D
    Aytaç ÇOKGÜNGÖR
    Harita Mühendisi
    -1989-

Yorum yap

Raşit düşüncelerin güzel fikirler peki zıpkının ağırlığı bu aparat eklenince ne kadar artacak dengesi ne olacak :?: sen yapıp denedinmi :?: bence bir iki tane yap dene verim alabiliyorsan patentini al. :!: siteni inceledim aralarında çevirme lastikliye benzeyen bir modelin var ona birşey diyemem sorun çıkarmaza benziyor.yinede çalışmalrından ötürü tebrik ederim. 8)

Yorum yap

Elektrikli zıpkın çıktı mertlik bozuldu..... dermişim.
        şaka bir yana, çok ilginç buldum projenizi, sitenizi de inceledim, başarlıar dilerim.
        Yusuf Ziya ?ipal

Yorum yap

rasit elektrikli sandalyede senin projenmiydi yoksa....

Yorum yap

Aklıma ilk gelen, orta merkezde bi (+) kaynak, zıpkında da yüklü bi (-) kaynaı olacak, balık tam o 2 hattın arasına girdiinde tetie basılacak ve kutuplara enerji yüklenecek, ara hatta kalan balık da 10-15 sanieliine baygınlık geçirecek ve elle toplanabilecek

Fikrine bunu da ekleyebilirsin ;)

Yorum yap

tabi baımsız çalışan (+) kutbu kablosuz olarak devreye girecek şekilde tasarlanacak, agaşonun başıonda max. 3m. ileriye konacak aygıt sonna 3m. aygıttan uzaklaşılıp balık beklenecek

yanlız balık soluna gelip de aval aval bakıp önünden geçmesse nasıl kahronulur o da bilinmez, yada 2 tetik olacak, 1 i elektrik biri de normal zpkın :)

-edit-

sirküler madde 12

Bu sirkülerde özellikleri izin verilenler dışındaki her türlü ağ ve bayıltıcı, uyuşturucu, öldürücü kimyasal maddeler, her türlü patlayıcı madde, karpit, sönmemiş kireç, balık otu vs.’nin amatör avcılıkta kullanımı ve bu malzemelerin av mahallinde bulundurulması yasaktır.
              Elektrik akımı, elektroşok, tüp gaz ve hava tazyiki yöntemlerinin amatör avcılıkta kullanımı yasaktır.

Yorum yap

şahsi kanaatim bu şekilde avdan zevk alınamaycağından yanadır.Her zaman zor av en iyi avdır(bence tabii)
                saygılar sunarım.

Yorum yap

orası bir gerçek tabi, asıl eelence zıpkınını alcan, gircen vurcan çkcan. o kadar teferrüata gerek yok da olayın bir de şu boyutu var, 3-4 kiloluk bi hayvanı indirecek elektrik şoku etraftaki ufak 10 gramlık yavrulara da zarar vermez mi :cry:

Yorum yap

ÇALIşMADA ÖRNEK ALINACAK DOGAL İNCELEME KONUM HAKKINDA BİRAZ BİLGİ...

Electrophorus electricus

Neotropikal Elektrik Balıkları (Kabuksuzformlar)

Siyah Hayalet Apteronotus albifronları hareket ediyor.

Araştırmamın ana alanı Amerikan bıçak balıkları olarakta bilinen Neotropikal elektrik balıkları üzerinde odaklanır. Elektrik balıkları, Neotropikal tatlı suların geceleyin olan iktiyofaunasının ekolojik olarak önemli bir parçasıdır. Büyük nehirlerin ve yüzen ormanların kök altları gibi belli yetişme ortamlarında elektrik balıkları balık biyokütlesinin çoğunluğunu oluşturur. Kabuksuzformların türleri Arjantinin Pampas'ından (36C) Meksika Chiapas'a kadar değişir ve şili ve Belize dışında tüm Güney ve Orta Amerika ülkelerinin kıtasal sularında yaşar.

Electrophorus electricus, Elektrikli Yılan balığı

Benim kabuksuzformlara olan ilgim, fizyoloji, morfoloji ve davranışıda kapsayan fenotipik farklılığının tüm yönlerini içerir. Özellikle onların yüksek derecede özellikli elektrik algılamasının orjininden ve gelişiminden ve ayrıca elektrik organ boşaltımınından da etkilendim. Kabuksuzform balıkları sürekli olarak nesne konumunda ve iletişiminde kullandıkları zayıf elektrik boşaltımlarını yayarlar. Bu elektroalım, elektrik alanının şeklinde, genliğinde yada frekansındaki değişiklikleri tespit ederek başarılır.

Kabuksuzform balıklarının beden şekli elektroalımla ilgili olarak yüksek derecede uzmanlaşmıştır. Çoğu balıkların yaptığı gibi eksenel kasların birbirini izleyen kısıtlayıcıları ile yüzmek yerine kabuksuzformlar gövdenin karınla ilgili kısmının çoğunluğu boyunca genişleyen uzun anal yüzgeçlerinde dalgalanır. Kabuksuzformların dışsal yüzeyi sayısız elektroalıcı organlar ile bağlanmıştır ve katı bir duruş algılayıcı bir katman olarak derinin kullanımını kolaylaştırır. Gövdenin kuyruk (kolemik sonrası)da uzar ve gövdenin tüm kafatası arkası kısmı sayısız içkaslı kemiklerle desteklenmiştir. Anal yüzgeçin orjini için önde yer alan anus, ontojeni sırasında önde büyür ve pektoral yüzgeçlerin arkasında ve hatta erişkin türlerde başının altında yer alır. Kabuksuzformlarda, hiçbir arka, yağlı yada alt karına ait yüzgeç yoktur. Kuyruk yüzgeçi ya küçük (Apteronotidae) yada boştur (diğer aileler). İnce bir kuyruk eki ilişkili elektrositler, anal-yüzgeçin kuruğun ucuna kadar genişlediği Elektroforus durumunda kabuksuzformlar bir gövde yüzgeçinden yoksun olarak -çoğu anal- yüzgeç ışının arkasının ötesinde değişken uzunlukta genişler.

Kombinasyonlu olarak, bu özellikler kabuksuzform balıklarına bir bıçağa benzer görünüm verir ve İngilizcede "bıçak balığı" yada "elektrikli yılan balığı" ve İspanyolcada "cuchillo" (bıçak) yada "anguilla" (yılan balığı) isimlerini içeren ortak isimlerin de kaynağıdır. Ayrıca, Gimnotus /çıplak sırt), Apteronotus (sırtta yüzgeç yok) ve Sternopygus (göğüs sağrı). Dalgalı anal yüzgeçin parıldayan görünümü ve onların geceye ait huyları Tupi-Guarani yerli Amazon halkı tarafından kullanılan "sarapo" adının orjini olabilir.

Elektroalgılayıcı sistemin motor etkileyicileri, ritmik elektrik organ boşaltımını (EOD) üreten elektrosit denen özel kas yada sinir hücreleridir. EOD'nin frekans spektrumu ve dalga formunun belli konuları her tür için eşsiz görünürken diğer konular daha kapsamlı kabuksuzform soylarını karakterize etmek için kullanılabilir. Elektrik organ boşaltımları da hem bölgesel hemde cinsel davranışlarda sosyal sinyaller olarak kullanılır. Onların EOD'lerinin formlarına bağlı olarak, elektrik balıkları ya "atım" yada "ton" (="dalga") tip türler olarak ele alınır. Atım-tip türler görece düşük frekansların (2-120 Hz) farklı boşaltımlarını yayarken, ton-tip türler genellikle daha yüksek tekrarlama oranları ile 860-1750 Hz) boşaltımların sürekli dizisini yayar. Bıçak balıkların en yakın akrabaları elektrojenik organlara sahip olmadıklarından hangi EOD modunun daha ilkel olduğunu belirlemek için dış grup kriterlerini kullanmak mümkün değildir. İzlenebilen EOD sinyallerinin ve tepkileri ile görece kolaylık gimnotiformların sayısız labaratuarda ve alan çalışmasında kullanımını kolaylaştırmıştır ve karşılaştırılabilir verinin görece büyük yazını ile sonuçlanmıştır. Birçok türün elektroalgılayıcı sistemleri fizyoloji, anatomi, davranış ve gelişimide içeren yoğun çalışmanın konusu olmuştur.

Son yıllarda bu araştırma programının büyük keşiflerini özetleyen birçok gözden geçirme cildi yayınlanmıştır. Hem alan ve hemde labaratuar oluşumlarında toplanan veriler beslenme ve sosyal etkileşimlerde elektroalımın rolünü belgelemiştir. Bu araştırmalar, esarette tutulan kabuksuz formların üreme ve büyüme metodlarına ilgiyi tahrik etmiştir. Kabuksuz şekil balıkları, doğal tarihlerinin doğal ve ortak yerinin bir parçası olarak gövdenin postkoelomik kısmının tümünü yeniden üretmek için omurgalılar arasında eşsiz bir kapasiteye sahip olmuştur. Kabuksuz şeklin yeniden üretilmesinin detaylarını anlamak, Bolivyanın Üst Miocene'ninden çıkan bir fosil kabuksuz form türü olan Ellisella kirschbaumi'nin farkedilmesini kolaylaştırmıştır. Kombinasyon içinde, bu çalışmalar, cinsel ve üreme davranışları, larva ve çocukların davranışları, elektrikli organların gelişimi ve yeniden üretimi içeren sistematik analiz için bir konvansiyonel olmayan fenotiplerin dizisi üzerinde detaylı karşılaştırılabilir bilgi vermiştir.

Kabuksuz form elektroalım

Eigenmannia virescens'in elektrikli organ boşaltımı

Neotropikal balıkları arasında bilinen en belirgin hayat-tarihi uzmanlığı değilsede, çok iyi anlaşılmış uzmanlıklardan biride kabuksuz formların elektrikli algısıdır. Tüm kabuksuz form balıkları, nesne konumunda ve iletişimde kullandıkları zayıf elektrik boşaltımlarını yayarlar. Bu elektroalım şekilde, genlikte yada elektrik alanın frekansındaki değişikleri bulma ile başarılır.

Kabuksuz formlar iletişim için elektroalımı kullanırlar ve yüksek derecede uzmanlaşmış elektroalgılayıcı cihazı kullanarak yol alırlar ve tek uzayan yüzgeçin dalgalanmaları ile lokomotiflemeyi başarırlar. Kabuksuz formların beyni elektrik boşaltımlarını almaya, yorumlamaya ve üretmeye adanmış yapılarla hakim kılınır ve oldukça büyüktür bazı kabuksuz formlarda beyin verilen bir gövde boyutu için belli memelilerinkine benzeyen boyutla orantılı olarak eşittir.Elektrik balıkları algılayıcı fizyolojinin ve adaptasyonun mekanizmalarını anlamak için nötrolojide bir model olarak yoğun şekilde çalışılmıştır.

İlgili Araştırmalar
                    Albert Home - İspanyolca

Filogenetik ve Farklı Çalışmalar
                    Alan Kolleksiyonları ve Türlerin Envanterleri

Filogenetik sistematikler

NEOTROPİKAL ELEKTRİK BALIKLARI (KABUKSUZ FORMLAR)
                    Terimler

1.ichthyofauna
                    2 Neotropikal

İlgili bağlantılar

1.Yaşam Ağacı üzerinde kabuksuz formlar
                    2.Zayıf Elektrik Balığı

Elektrik balıklarının yeni türleri

Asya çeltikbalıkları (Adrianichthyidae)

Filogenetik Terimler Sözlüğü

Davranış ve Evrim

Tropikal Balıklarda Türleşme ve Farklılaşma

Balıklarda nöral evrim

Sulawesi'den Koelekantlar

Biyofarklılık Terimleri Sözlüğü

ARAMA SÖZCÜKLERİ :

Electrophorus electricus
                    Electrophorus electricus
                    Electrophorus electricus

http://<br /> <br /> http://www.po...itresim.php#77[url]
                    http://sci.ege.edu.tr/~sukatar/Elect...electricus.htm

Yorum yap

Aşağıdaki yorumlar forumda açtığım diğer başlıklara gönderilmiştir.
                      Burada olmaları daha doğru olacağı için buraya taşıyorum ...

Bilginize ...

denizer
                      ADA BEYİ
                      bora bey gözünüzden hiçbirşey kaçmıyor sizi tebrik ederim...
                      diğer projelere gelince benim aklım pek yatmadı bi dinamit at işi kökten hallet........
                      arkadaşlar işin güzel tarafı bir takım mücadeleler veriyorsun doğayla savaşıyorsun belki vuruyorsun belki kaçırıyorsun (benim için hiç önemli değil önemli olan suya girip o dünyanın bir parçası olmak) ama neticede bir spor yapıyorsun bence önemli olan budur.

Spearo
                      Moderatör
                      RX2 ile ilgili olarak benzer bir düzeneği bir belgeselde seyredeli bayaa oluyor uzun bir çubuğun ucuna takılı dip tarafında bir manyeto sistemi olan bir çivi ile dalgıçlara yaklaşan köpek balığına ani elektrik şoku verilerek hayvanın paralize olması sağlanıyordu.

Serbest Lastikli çiziminin aynısı linkini verdiğim Fransızın sitesinde hiç yoksa 3 yıldır vardır herhalde.
                      Gimansub daki varyasyonu da cabası. ( ben bunu yapalı beş yıldan fazla oldu üzgünüm :) Raşit Erkan )

Söylemek istediğim bu benim icadım demeden önce insan iyice araştırmalı.

Yorum yap

selam hıdrojende amper esıtlendı. bunu bılıyormuydun. yesıl enerjıde buyuk bır sey bu.

bu sayede ıstedıgın yerde, depolamadan. hıdrojen uretıp kullanılabılecek.

Yorum yap

Merhaba şeref bey ...

Anlatığınız konu hakkında bilgim yok, fakat depolansın yada hemen oraçıkta üretiverelim de kullanalım sonuçta oluşacak kaçaklar, karbon döngüsü gibi bir döngüye girmeyeceği için sonuç kesin yok oluş olacaktır...

Asla sisteme girmesi yani yaygın olarak kullanılması mümkün değildir .
                          Tabi reddet miyorum bu bilgiler şu an için gecerlidir .

Daha detay yazmak isterdim... Saygılarımla Raşit Erkan ...

Yorum yap

yok olus ınsanlardamı enerjıdemı anlayamadım. neyse ıyı calısmalar. devamını beklıyoruz.

Yorum yap

Merhaba şeref Bey ...

Çok derinbir konuya temas ettiniz, kısaca şöyledemek doğru olur,
                              enerji yok olmaz yoktanda var olmaz, Sonuç olarak değişim sözkonusu bu bazılarımız için yok olmak demek tabiki, ( taş sabit fikirlidir, atomlarının fizik gerçekliğiyle var olur ... )
                              Sabit bir fikre ulaşmak yok olmaksa bu yok oluştur ...

( ölmeden öldüm mü ? Yoksa . )

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                              X