Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Ahşap zıpkın denemesi...

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Ahşap zıpkın denemesi...

Sırf nasıl olur acaba diye yapmaya çalıştıgım ahşap zıpkın denemesi.

Sertan SAVA? - ?stanbul

Serkan önce azmin için kutlarım.Cünki hadi bakalım şu zahsap zıpkından bende yapıyım demek kolay degil .Tabi denemek kazım tufegi tutus,su yuzerliligi,Mekanik kuvvet felan ama emınımkı senı mutlu etmiştir bu calısman.Tebrık ederım..........

Yorum yap

iyi ya güzel olmuş uğraşman yeter ilerde böyle giderse daha iyi olur
      Aytaç ÇOKGÜNGÖR
      Harita Mühendisi
      -1989-

Yorum yap

Takdire şayan bir çalışma, bravo.
        "Totally Addicted To Bass"
        Av.Mustafa PAKER (1980) - Göztepe/?ZM?R

Yorum yap

çalışman çok güzel yalnız resimde ağaç tek kat gibi duruyor. lamine değilmi?

Yorum yap

Ünsal, aynen öyle, tek kat...Ahşabın türünü bilmiyorum ama gayet sağlam bir ağaç...Ahşap zıpkın yapımında kullanılan ağaçlardan değil yani, öyle ireko, sapelli vs. gibi Afrika kökenli de değil, dediğim gibi sadece deneme amaçlı.
            Sertan SAVA? - ?stanbul

Yorum yap

Bu ahşap tüfeği yapmaya çalışmak bile büyük cesaret..Brawo

Yorum yap

o kadar uğraşmışsın lamine neden yapmadın?
                şimdi en ufak su temasında ki mutlaka olacaktır. hemen yamulacak ağaç

Yorum yap

Laminesini de yapıp buraya koyacağım inşallah... 8)
                  Sertan SAVA? - ?stanbul

Yorum yap

neyse ilkinde edindiğin tecrübe ile ikincisi çok daha iyi olacak eminim.
                    ama mutlaka lamine olmalı.

Yorum yap

SERTAN HELAL OLSUN,UMARIM EN KALİTESİNİ YAPIP SONRADA PATENTİNİ ALISIN BU ZIPKININ :D

Yorum yap

eğer ucuza satarsan ben alırım patentini aldığın zaman
                        Aytaç ÇOKGÜNGÖR
                        Harita Mühendisi
                        -1989-

Yorum yap

kabza olayına hayran kaldım(kırk yıl düsünsem aklıma gelmezdi bravo)

Yorum yap

slm

aynı şekilde bende bir ağaç gövde zıpkın yaptım gürgen ağacı kullandım üzerinide polyester kaplattırdım fakat ilk suya girişimle beraber ağaç neren su aldıysa bilmem şişti ve polyesteri çatlattı umarım sende aynı sorunu yaşamazsın..
                            Güzel bir çalışma olmuş kabzayı iyi düşünmüşsün..

Yorum yap

Rainbow'un tasarımı çok güzel olmuş bu bir prototip eksi ve artılarını suyunda içinde görerek geliştirmesi çokta zor değil. Ellerine sağlık Rainbow.

Bu tüfeği tasarlarken belki araştırmışsındır ama Ünsal'ın dediği gibi lamine gövde çok sağlıklı olurdu. Kullanılan malzemeler kurutulmuş yani fırınlanmış malzeme olduğu için ahşap malzemelerin suyla temasıyla yamulması kaçınılmazdır, bunu önlemenin yolu laminasyon işleminden geçirmek ve suya dayanıklı malzemelerle izol etmektir. Bende ahşap gövde imalatıyla bir müddet ilgilenmiştim. Teorik bilgi edinmek için marangoz ve ağaç tornacılarıyla görüştüm Serbest dalış dergisinde'de S.kurtuluş bey'in yazısı vardı bu konuda. Kişisel çalışmalarda göz önünde bulundurulması gerekir. Rainbow'u tekrar tebrik eder çalışmalarında başarılar dilerim. İleride belki "GÖKKUşAĞI" etiketli tüfekleri sipariş etmeye başlarız

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                              X