Duyuru

Gizle
No announcement yet.

ÇORAPLAR İÇİN TAKVİYE VE MODİFİYE

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• ÇORAPLAR İÇİN TAKVİYE VE MODİFİYE

ALINTIDIR

Yeni aldığınız bir patik en çok nasıl zedeleniyor?Taban kısmından değilmi işte sisize basit ve kulanışlı bir metot ,
    MALZEMELER;
    Bally, çok kalınca olmayan bir oto iç lastiği, bir adet fırça ve Saçkurutma makinesi , tokmak.
    İyice kurumuş olduğuna emin olduğunuz patiklerinizin taban kısmına 2 ye ayırdığınız iç lastiğe getirerek kalıp çiziniz , ardından çizdiğiniz kalıbı güzelce kesiniz fırça yardımı ile 2 farklı yüzeye bally fırça ile sürünüz ardın dan kurutma makinası ile iyice kurutun yapıştırın tokmakla iyice ( neoprene zarar vermeden) tokmaklayın olay bitmiştir ve artık uzun mesafeleri taş vsvs korkusu olmadan yürüye bilirsiniz (Bir dikkat edilecek nokta yosunvs dikatle ,basın kayma riski olabilir)
    Saygılarımla /Rastgele

BUDA BENİM MODİFİYEM.

Çorapların altına iç lastik yapıştırdıktan sonra kurumasını bekleyin.daha sonra iç lastiklere kaymayı önleyen bantlardan yapıştırın.(bazı binaların alış-veriş merkezlerinin merdivenlerine yapışrıyorlar kaymayı önlemek için. bauhaus ta satılıyor.)ama komple çorabın heryerine yapıştırmayın yoksa paletleri giymeniz mümkün olmaz ve palete zarar verirsiniz.böylelikle çorabınızla yosunlu kayalarda sek sek oynayarak bile gezebiliyorsunuz.

herkese hayırlı bayramlar.

teşekkürler arkadaşlar iyi fikirler

Yorum yap

benim modifiyem daha çok yosunlu ve kayalık yerlerde paletsiz olarak çorapla yürüdüğümüzde kayıp düşmemek ve yaralanmamak için.yoksa bir çorap deyip geçmemek lazım.güvenlik herşeyden önce geliyor.

Yorum yap

Arkadaşlar gerçekten güzel fikirler. sağolun

Yorum yap

tebrik ederim fuat bey

Yorum yap

çok güzel bir DIY (DO İT YOURSELF)projesi

Yorum yap

Çorap Takviye Örneği

Çorapların bisiklet iç lastiği ile takviye edilmiş hali..Önce lastikleri yapışacağı yere ayarlayıp yapışacağı yüzeyi zımparalayalım(iyi tutunması için)..Çoraplarımıza ve yamalara 1 kat bally sürüp 15 dakika kadar bekleyelim..Akabinde 2.Kat uygulayıp bekleyelim..Kuruduktan sonra yapıştırıp çekiç veya tokmakla neopreni ezmeden dövüştürelim..Ben extradan iki metal plakanın arasında mengenede bıraktım..İki yamanın arasını çorap esnekliğinden kaybetmesin diye boş bıraktım..Yamalı bölgeler daha çok aşınıyor zaten...iyi dalışlar

Yorum yap

bence en güzeli dostlar fazla uğraşmadan bir çift kısa havlu spor çorabı giymek bu güzelim patiklerin üstüne tavsiye ederim. Bazen eve kadar yürüyerek dönüyorum avdan daha gık demedi güzelim patikler... :idea:

Yorum yap

Uraşın için tebrikler.Bende bir fikrimi söylemek istiyorum.Piyasadaki malzemeisi bol olan iyi bir nalbura gidip NP1 diye Silikona benzer bir malzeme var.Tüp şeklinde satılıyo ve silikon tapancası ile takviye ediliyo.bu malzemeyi çoraplarınızın,elbisede muhtemel zedelenebilecek diz kısımlarına uygulayabilirsiniz.Bu malzemeyi sürüyosunuz ve kuruyunca esnek fakat çok dayanıklı bir tabak oluşturuyor.Bir çift çorabı 3 sezon çok rahat kullanabiliyosunzu.İstediğiniz kadar sahilden yürüyerek meradan meraya geçin banamısın demiyo.Kolay gelsin...

Yorum yap

İyi fikir

Yorum yap

Ben uyguladım resimde koyucam grçekten süper faydalı bir eser.Düşünenin aklına sağlık diyorum.Patik üreticilerinin vay haline

Yorum yap

volkanince Nickli Üyeden Alıntı
                        Ben uyguladım resimde koyucam grçekten süper faydalı bir eser.Düşünenin aklına sağlık diyorum.Patik üreticilerinin vay haline
                        hangisini uyguladınız volkan bey

Yorum yap

ehehe süper bi düşünce :D

Yorum yap

Harika fikir ellerinize sağlık

Eren ATE? ---- Çanakkale / Merkez

** Z?pk?ncI Yöne-TeaM **

>> Sa??m Marmara, solum Ege... ?nsan daha ne isteyebilir ki? <<

Yorum yap

ozanım patiğin tabanına lastik takviyesi yaptım resim koyamıyorum makinam kayıp :D Hiç abartısız herkese tavsiye ederim bu bilgiyi paylaşan tolga kardeşimede teşekkürlerimi sunarım.Bu arada yakında hepimizin kabusu ve masraf kapısı olan lastik erimesine bir çözüm buldum eyer birazdaha geliştirebilirsem buradan sunacam ve lastik imalatçılarını batıracam.euehueuee.

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                              X