Duyuru

Gizle
No announcement yet.

İp ve tel palamut yapımı (ip palamut için kolay düğüm atma)

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• İp ve tel palamut yapımı (ip palamut için kolay düğüm atma)

arkadaşlar ip palamutun boğma lastik içine sokulan sarıdan olan parçaları tornacıda özel yaptırdım.biraz büyük yaptırdımki herhangi bir çıkma söz konusu olmasın.sarı parçaların bir tarafı 4mm matkap ile delindi.diğer tarafıda düğüm atılan kısım içine girmesi için 6mm matkap ile havşa açıldı.düğüm şekli aşağıdaki resimde var.

tel palamut ise bildiğimiz fren tellerinden yapılma.ucuna bağladığım metaller yine sarıdan yapılma ve üzerlerinde iki adet alyen anahtarla sıkılan vidaları var.fren telini vidalarının kesmemesi için telin üzerine ince metal koyarak vidaları iyice sıktım.vidalara bir iki damla japon yapıştırıcı damlatırsanız gevşeme riskinide azaltıyoruz.bu vidalı sarı parçalar karaköyde fren teli satan dükkanlarda tanesi beşyüzbin liraya satılmaktadır.

bunları yapmamdaki amaç mafsallı palamutların ahşap zıpkınıma çok zarar vermesidir.herkese sayılar.

Yorum yap

helal olsun tolga ! tüfeklerimizide daha uzun ömürlü kullanabilicez. aklına ve ellerine sağlık.

Yorum yap

unutmadan ! ben bir tane isterim. mümkünse.

Yorum yap

teşekkür ederim düşüncelerin için Barış'cım.Seninki hazır bile.

Yorum yap

Çok başarılı ve iyi düşünmüşsünüz. Tebrikler..

Yorum yap

:arrow:

Yorum yap

Sedat abi düşüncelerin için çok teşekkür ederim.silindir olan parçanın köşelerini taşa tutarak biraz yumuşak bir hat yaptıp.vidalarda parçanın içinde iyice sıkıştırıldığından dolayı kayboluyor.birazda vidalara japon yapıştırıcısı damlatıyorum ve gevşemesini önlüyorum.böylece lastik içierden zarar görmemiş oluyor.Sedat Abi özelden ulaşım adresini yazarsan sana ipli palamut için olan bilyelerden yollayayım.

herkese saygılar.

Yorum yap

Tolga,yaptırdığın pirinç bilyeler gerçekten çok güzel olmuş.Tel palamut için de aynı bilyeleri sarı kaynağı yaptırarak kullanabilirsin.Hem güvenli hem de lastiklerin için zararsız olur.Güzel işçilik,tebrikler
                  Ça?lar Malo?lu
                  1966-?zmit
                  [email protected]
                  05352793448

Yorum yap

Çağlar Abi dediğin gibi bilyere tel palamutu sarı kaynağıda yaptım denemek için ama bir kaç dalıştan sonra teli değiştirmek gerektiği için kaynak yaptığım bilyeler kullanılmaz hale geliyor.bende bu yüzden vidalı parçaya yöneldim.düşüncelerin için teşekkür ederim.

Yorum yap

Bende ip palamut düsünüyorum. Yalniz baglamayi çözemedigim bir yer var :) Acemiligimi hos görün ama; lastigin iki ucunu yapmissiniz aradaki ipi nasil baglayacagiz? Önemli olan kismi bence bu. Suda eldivenle rahat atabilecegimiz ve açilmayacak bir dügüm olmali. (Çentige oturan ip) Bir yerde daha gördüm sitede dügümden yapmis lastigin içine giren kisimlari ama ipi bu halkalara nasil bagladigini göstermemis. Tolga kardes sende göstermemissin. Yoksa meslek sirrimidir bu :)
                      Yardimlarin için tesekkürler...
                      Cengiz ÖZÇEL?K - 1978
                      sigpic
                      " Dive4Life "
                      Cep: 0533 620 06 62

Yorum yap

3-4 çevirmeli fırdöndüye atılan düğümden atıyorum ve ipin uçlarını ateşte eriterek düğümden çıkmasını engelliyorum.şimdiye kadar bir sorun çıkmadı.

Yorum yap

:arrow:

Yorum yap

Arkadaşlar verdiğiniz bilgiler çok makbule geçti.. :P Teşekkürler..
                            Dal?n sagl?cakla,kazas?z avlar
                            METIN TOPAL 0 542 226 01 69

Yorum yap

Arkadaşlar verdiğiniz bilgiler çok makbule geçti.. :P Teşekkürler..
                              Dal?n sagl?cakla,kazas?z avlar
                              METIN TOPAL 0 542 226 01 69

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                              X