Duyuru

Gizle
No announcement yet.

ip palamut

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• ip palamut

evde malzemelerimi kurcalarken elime bir miktar kevlar ip gecti ve bunun la ipten palamut yapmayı düşündüm ve sonuç böyle oldu yapımı 5 dk. mı aldı henüz kullanmadım ama digerlerine göre daha sessiz oldugu kesin.Sizinle paylaşmak istedim. :roll:

Selam,
    Çalışma güzel belki ama şişlerin çentikleri bu tarz ipleri çok rahat kesip kopartıyor. Çentikleri zımpara ile iyice düzelt ki ipi kesmesin. Ama tavsiyem ip kullanma. Çelik tel ile aynı işi daha garanti görürsün.
    Eğer birde 18 20 gibi güçlü lastik kullanıyorsa o ip her halukarda kopacak. dikkatli olmanı tavsiye ederim.

Yorum yap

Yanlız Ersoy abinin ip palamut yapmasının amacı bence bazı temkinli balıklar(sinarit vs..) için su altında daha sessiz olsun diye yapıgını düşünüyorum çünkü metal palamut atış sırasında cok ses yapıyor...

Yorum yap

Valla 10nur tüfek iyi balık menzilde ve sen güzel lastikli ve şişli bir tüfekle atış yapıyorsan o an ses herhalde sadece meranın bozulmaması için gerekli kalır.............Metal palamutlara akvaryum lastigi takın gayet sessiz oluyor.

Yorum yap

cok tecrubeli sayılmam ama bence
          su ses olayınıda fazla buyutmemek gerekiyor

Yorum yap

+1
            Bence de biraz arbartılıyor gibi geliyor. Tabii bu konularda ben de yeniyim en azından profesyonel anlamda düşünecek olursak hiç profesyonel değilim(olmaya çalışıyorum). Ama mantığımı kullandığımda bana da abartı geliyor bu kadarı (en azından kendim için). Zira suda bizim dışımızda o kadar çok ses varkı. Ayrıca 20m altında avlanma da yapmadığıma göre bu kadar hassas olmanın ne faydası var bilemiyorum. Bu konuda Yücele katılıyorum... Yada şöyle diyeyim; bu kadar ayrıntıya gerek varmı??
            Profesyonel arkadaşlar bu konuda beni ve benim gibi düşünen arkadaşları aydınlatırlarsa da çok sevinirim gerçekten.
            Sevgiler Saygılar

Yorum yap

bencede ses okadar ödemli değil sadece havalı zıpkınların çıkardığı sesi pek tasvip etmiyorum havalılar baya ses çıkarıyor ancak mafsallı palamut iyi bir lastikle baya sessiz oluyor her nekadar profesyonel abilerim dururken bana söz düşmesede benim düşüncem bu yönde :D :D :D

Yorum yap

Arkadaşlar aranızda hiç ahşap tüfek kullanan varmı bilmiyorum ama beniim ahşap tüfekte mafsallı palamut çizdi.O yüzden bende epoksi attırmak zorunda kaldım.Ses işine gelince baya bi değişiyo.Bende boğma lastik kullandım.Oradan biliyorum.Aynı yere 2. kez aynı sinariti getirebildim.

Yorum yap

özellikle marmarada ses okadar da önemli değil çünkü marmarada gemi trafigi fazla ve balıklar buna alışıyor

bunu biyerde okumuştum balık çağırmada marmarada ses kullanmayın diyodu kısaca aynı şey bunun içinde geçerli olsa gerek

Yorum yap

bu arada çalışmaya lafım yok tebrikler

Yorum yap

sessiz palamutu bisikletlerin fren telindende yapa
                      bilirsiniz minimum ses maksimum dayanıklılık.

Yorum yap

palamutun gövdeye çarpıp ses çıkarmasını istemiyorsanız, gövdeye ya siyah elektrik bantı sarın yada sıcak makaronlar var elektrik -- elektronik mlz. satanyerlerde bulabilirsiniz. ısıtıldıkça daralıp gödeyi kavrıyor, bu makorondan sarın, sessizlik için palamut yapamazsanız bu işinizi görür..
                        SURWOOD AH?AP ZIPKIN
                        Birol ?ENKUL - 1974
                        [email protected]
                        0 554 267 93 73

Yorum yap

ben bütün tüfeklerimde makaron kullanıyorum ama o sadece gövdenin çizilmemesine yarıyo ahşap bi tüfekte ip kullandıgın zaman lastik bogma ve cevirme yalnız :!: atış anında balık vuruldugunu dahi anlamıyo :shock: mafsallı palamutta huylu hayvanlarda tetigi çektiginizde
                          şiş cıkmadan lastik gövdeye vuruyo bunu biliyoruz :idea: işte bu ses te balık menzildeyken bian ses için refleks olarak dönüyo o anda şişi balıga çeviremeyecegimiz için balık ıskalanmış oluyo umarım anlatabilmişimdir(tamamen benim görüşüm)katılan katılmayan sagolunnn :roll: :lol:

Yorum yap

Ahşaba makaron sarmak mı hehehe :D :D güldürmeyin yahu.Elektrik bantı takmam makaronda takmam.Sessizliğe gelince sinaritte baya bi işe yaramakta ip palamut.İpe de şu serum hortumlarından koyun daha dayanıklı oluyo
                            .

Yorum yap

Bisiklet telinden yaptığım palamutu hafta sonu denedim oldukça sesizdi. Bazı avlarda kullandığım malzemenin sesiz olması benim için çok önemli çünkü bana göre avcı kesinlikle sesiz olmalı.
                              Mür?it Uzuno?lu ?ZM?R

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                              X