Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Mafsallı Palamut Yapımı

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Mafsallı Palamut Yapımı

Gerekli Malzemeler :

1. 2 mm çapında 80 mm boyunda paslanmaz çelik tel
    2. 3,5 mm kalınlığında 2 adet paslanmaz çivi
    3. 2 mm çapında 4 mm boyunda 2 adet paslanmaz tel (pim)

-----------------------------------------------------------------------
    2 mm çapındaki telin uçlarını ısıtarak 1 mm kalıncaya kadar ezilir ve noktalanarak 2 mm çapındaki matkap ucuyla delinir, zımpara ile çapaklar temizlenir

3,5 mm kalınlığındaki çivilerin boyu 40 mm ye kesilir (sivri uçlarından )
    2 mm matkap ile uçlarından delinir, çapaklar zımpara ile temizlenir ...

Çiviler mengeneye sıkıştırılarak el testeresi ile 5 mm derinliğinde yarık açılır.. ( deldiğimiz deliklere 90 derece olacak çekilde )
    u şeklinde kıvırdığımız 2 mm'lik tel ile çivilerin yarıkları iç içe geçirilir ve pimler takılarak perçinlenir ( sumunları takmayı unutmayın )

lastiklerimiz zıpkına ve palamuta takılarak ava gidilir ..
    hadi rast gele ...

Guzel olmus,eline saglık, uygulanması gayet basıt...

Yorum yap

Hakikatten güzel ama resim kalitesi yapılan çalışmayı tam vurgulamamış Alper resim olayına biraz daha özen olursa sanıyorum çalışmaları daha ayrıntılı görebiliriz güzel çalışmaların var.

Yorum yap

selam

Muzaffer Abi özür dilerim resimleri diğer makine ile çektim o makinede fazla net çekmiyor o an yanımda o vardı ama bundan sonrakilerde dikkat ederim.. sağolun yorumlarınız için ...

Yorum yap

Alper est. özürlük bir durum yok ben sadece gönlümden geçeni söyledim.

Yorum yap

Alper elıne saglık guzel olmus... Anlatımında aynı askerı talımat gıbı olmus :) zımparalanacak ! zımparala :)

Yorum yap

mükemmel olmuş ah ben de ahşah zıpkın yaptım ama tetiği yok bir de palamut yapayım bari tetiksiz tüfege yakışırmı acaba :twisted: :twisted: :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)

Yorum yap

alper çok güzel olmuş şahsen benim bu güne kadar aklıma böyle şey gelmezdi insanları aydınlattığın için sağl
                Aytaç ÇOKGÜNGÖR
                Harita Mühendisi
                -1989-

Yorum yap

güzel çalışma olmuş tebrikler..

Yorum yap

yorumlarınız için teşekkür ederim mümkün olduğa kadar dilim döndüğünce basit bir şekilde anlatmaya çalıştım masrafsız ve yapımı kolay olsun istedim umarım faydalı olmuştur ... (gerçektende askeri talimat gibi olmuş )

Yorum yap

..

Yorum yap

.............................

Yorum yap

18 likte denedim hiç bir sorun çıkmadı diğerlerinde deneme şansım olmadı sanırım onlarıda rahatlıkla kaldırır

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                          X