Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Picasso değil, Osman Hamdi Bey marka ağırlık...

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Picasso değil, Osman Hamdi Bey marka ağırlık...

Merhabalar...

Forumda gezinirken Hasan Ağca beyin resimlerine göz atmıştım. Ağırlık ile ilgili problemim olduğundan ve de mucit macit işlere çok merakım olduğundan ağırlık yapayıım dedim. Mevcut ağırlık kemerimdeki ağırlıkların sadece 1'er kilogramlık parçalarından 2 tanesi orijinal ağırlık. Diğer ağırlıklar toplam 5 parça kamyon makasıdır :D. Picasso marka ağırlıklar hem kalıp yapımı hem de ağırlık kemerinde istediğin zaman tak-çıkar, yer değiştir işlemlerinde kolaylık sağlayacak gibi geldi bana. Ben de ona benzeteyim dedim. Sadece ipin geçeceği delik işi kaldı. Onu da kalıba yapmadım, matkap ile halledeceğim. Herkeze iyi günler :)))

Cevap: Picasso değil, Osman Hamdi Bey marka ağırlık...

Kolay gelsin Ersan kardeşim eline sağlık.
    Matkapla kurşunu delmek biraz sıkıntılı oluyor (tecrübeyle sabit).
    Delmeye çalışırken kurşun çabucak yumuşayıp matkap ucuna dolanıyor.
    Aman dikkat ince uc kullanırsanız kırılıp parçaları şarapnel gibi etrafa saçılıyor.
    ERKAN ERGÖK
    ADANA
    1976
    0 543 922 88 08
    Benimki kaç santim ö?rendim: http://bit.ly/gcDlDN, seninki kaç santim?

Yorum yap

Doğru diyorsun. O zaman piknik tüpü ile kurşun eritmeye devam edicem. Bunları eritip başka bir kalıp ile delik işini de halletmek gerekir. Tavisyen için teşekkürler.

Yorum yap

Elinize sağlık. Ben el yapımında uğraşan herkesi, emeği uğraşı için farklı ve takdir edilecek olduğuna inanırım. Yürekten kutluyorum sizi, emeğinize sağlık. http://www.zipkinci.com/el-yapimi-ag...girliklar.html Ben bu linkteki çalışmayı da incelemenizi isterdim. Belki görmüşsünüz ama, Ahmet kardeşimiz güzel bir paylaşım yapmış. Dalın sağlıcakla...

Yorum yap

enderpoyraz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
          Elinize sağlık. Ben el yapımında uğraşan herkesi, emeği uğraşı için farklı ve takdir edilecek olduğuna inanırım. Yürekten kutluyorum sizi, emeğinize sağlık. http://www.zipkinci.com/el-yapimi-ag...girliklar.html Ben bu linkteki çalışmayı da incelemenizi isterdim. Belki görmüşsünüz ama, Ahmet kardeşimiz güzel bir paylaşım yapmış. Dalın sağlıcakla...
          ender abı selamalr sen cok yaşa emi ben paylaşacaktım kı konuyu ender abım yerıme paylasmıs bıle benım tabldot cok mantıklı kesınlıkle tavsıye ederım ama tabldotu mutlaka ısıtın degılse ısı farkından oturu poturlenme vs gıbı sorunlar oluyor sımdıden kolay gelsın

Yorum yap

Eger eritmeye niyetliyseniz kalip olarak alcidan kalip yapabilirsiniz.
            Yalniz alcinin iyice kurumasini ve kursunu dokmeden once
            ahmetin dedigi gibi kalibi isitmenizi tavsiye ederim.
            Tuple eritmek icinde bir aparat ver ismini su anda hatirlayamadim ama
            Kucuk tupun ucuna takilan tufek gibi birsey.
            Annem almisti pazardan bende ondan gordum.
            Alev makinasi gibi birsey cabucak eritiyor kursunu.
            Tabi emniyeti elden birakmayin ve mutlaka acik alanda eritin .
            ERKAN ERGÖK
            ADANA
            1976
            0 543 922 88 08
            Benimki kaç santim ö?rendim: http://bit.ly/gcDlDN, seninki kaç santim?

Yorum yap

Kursunu matkapla delmek ya da tas motoruyla kesip torpulemek cok sakincalidir.Inan bunlari yaparken gercek bir kursunla calisiyor gibi oluyorsun.Ersan illa ki yapacam diyorsan kesinlikle koruyucu gozluk, eldiven ve yuzunu koruyacak bir maske ile calismalisin. Tupe baglanan aletin adini PURMUZ olarak biliyorum ve gercekten cok ise yariyor.
              Mehmet Nedim Yo?urtçu
              SSI Level 1
              ANTAKYA/HATAY
              [email protected]
              Deniz Olmayan Memlekette Hayat da Yoktur...

Yorum yap

delik olmasını istediğiniz yerlere pim çivi vs çakın öyle dökmeyi deneyin kolay gelsinn saygılar:)
                Serkan ILGAZ 1980 BURSA

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                X