Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Lütfen Dikkat !

Gizle
Bu konu sabit bir konudur.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Lütfen Dikkat !

Birçoğumuzun el yapımı malzemeler konusunda ne kadar pratik, yaratıcı ve becerikli olduğu konu başlıklarından açıkça görülmektedir.

Bilgilerimizi birbirimizle paylaşmak ve pratik olarak birşeyler üretmeye çalışmak açısından konu başlıklarında belirtilen çalışmaların yapımı sırasında kullanılan malzemeler, uygulanan teknikler ve yöntemler ile ilgili daha detaylı bilgiler vermenin yararlı olacağını düşünmekteyiz.

Bu nedenle sonradan sorulması muhtemel sorularla karşılaşılmadan çalışmaların detaylarını okuyanların yapılanları gözünde canlandırarak net bir şekilde anlayacağı inancındayız.

El yapımı ile ilgili başlık açacak arkadaşların yukarıda belirtilen hususlara dikkat etmelerini rica ederiz.

Saygılar...
    Sertan SAVA? - ?stanbul

+ 1 Sertan,

Bu dikkat edilmesi gereken bir konu,tüm üyelerimiz bu konuya hassasiyet gösterecektir .

Yorum yap

Çok iyi açıklamısın.. +1

Yorum yap

Sevgili dostlar,
        El yapımı zıpkın için bilgi ve Zıpkın yapım resimlerini beraber hizmete sunmak istiyorum.Ama tereddütlerim var.Nasıl göndereceğim hakkında yardımcı olursanız memnun olacağım.Hem mesaj hemde 6 adet resim.
        Süleyman ?EN-1963 ESK??EH?R

Yorum yap

Abiiiii, resim yollama işini ben de tam çözebilmiş değilim ama Eskişehir'e gelince sana yardımcı olurum.
          Kimse kafam? k?zd?rmas?n...... Dalar?m.

Selman ?en 1966 ESK??EH?R

Yorum yap

iyi açıklama

Yorum yap

Cevap: Lütfen Dikkat !

GerÇekten Çok DoĞru GeÇenerde Bende Bİrkonuda Bİlgİ İstedİm Tİcarİ AmaÇla Kullanilir Dİye Verİlmedİ Bİzİm Malzemelerİmİz Neredeyse % 100 İthal Yanİ ÖdedİĞİmİz Paralar Yurtdişina Gİdİyor BuyÜzden Ne Kadar El Yapimi Malzeme Kullanirsak Okadar İyİ Hemde El Becerİlerİmİzİ Gelİştİrİp Boş Vakİtlerİmİzİ DeĞerlendİrİrİz Paylaşmak GÜzeldİr :)

Yorum yap

güzel açıklamışsınız..BenceDe...

Yorum yap

çok güzel açıklama....
                  fatih gümü?ba?
                  1988-istanbul

Yorum yap

diyarusta Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                    GerÇekten Çok DoĞru GeÇenerde Bende Bİrkonuda Bİlgİ İstedİm Tİcarİ AmaÇla Kullanilir Dİye Verİlmedİ Bİzİm Malzemelerİmİz Neredeyse % 100 İthal Yanİ ÖdedİĞİmİz Paralar Yurtdişina Gİdİyor BuyÜzden Ne Kadar El Yapimi Malzeme Kullanirsak Okadar İyİ Hemde El Becerİlerİmİzİ Gelİştİrİp Boş Vakİtlerİmİzİ DeĞerlendİrİrİz Paylaşmak GÜzeldİr :)
                    Değerli arkadaşım bahsettiğin kişi benim. Buraya bu şekilde yazı yazarak çok ayıp etmişsin.Bana özel msj yoluyla sorduğun kompozit pala yapımının ne kadar zor olduğunu,hangi malzemelerin kullanılması gerektiğini,ne kadar kullanılması gerektiğini,minimum ne kadar alabileceğini,aldıklarının ne kadarını kullanacağını,ne kadarının elinde kalacağını,ticaretini düşünmüyorsan maliyetin bir çift pala yapmak için çok yüksek olacağını uzun uzun yazdım.Sanada diğer benden yardım isteyen arkadaşlara teklif ettiğim ve yaptığım gibi palan varsa ve hasarlıyasa gönderirsen hiç bir ücret talep etmeden tamir edebileceğimi söyledim.Yeni pala istiyorsan para kabul etmediğimi,bir çift palaya gerekli olan epoksi ve cam elyaf kumaş alır yollarsan diğer gerekli olan malzemenin elimde bol miktarda bulunduğunu söyledim.Gerekli olan diğer malzemeyi elimdekilerden kullanarak tek kuruş talep etmeden göndereceğin elyaf ve epoksi karşılığında sana pala yapmayı teklif ettim.
                    Paylaşım demişsin,benim elimden gelen paylaşım malesef bu kadar.
                    Konu HAL?T tarafından (https://zipkinci.com/member/2133-hal-t Saat 16-02-2009, 22:45 ) değiştirilmiştir.
                    Halit Uçar-1969

Yorum yap

güzel açıklamışsınız...

Yorum yap

Bu el yapimi isi biraz cetrefilli olmaya basladi son gunlerde.
                        Simdi ben kendim kullanicam diye el becerisi ile birsey yapsam veya modifiye etsem bunu bu foruma eklesem sorun yok elbette ama el yapimi basligi altinda ticari faaliyet gosterdigi bilinen arkadaslarin ben de bunu yaptim diye baslik acmasi ne kadar etik ?

Sonucta bu arkadaslar genellikle bu basliklari nasil yaptiklarini anlatmaktan ziyade bu yolla siparis almak amaciyla aciyorlar, imza bolumlerinde Ad Soyad disinda email adresi, telefon, hatta kendi websitelerinin adres ve logolarinin oldugu resimler kullaniyorlar.

Bu arkadaslarin yaptiklari her nekadar el yapimi da olsa acaba o arkadaslarin bu bolume mi yoksa anasayfada reklam veren firma ve markalar altina mi baslik acmalari gerekir diye dusunuyorum her seferinde.

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                        X