Duyuru

Gizle
No announcement yet.

koltuk altı sivilceleri

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• koltuk altı sivilceleri

Merhaba,

her sene dalışlarımın birisinde mutlaka koltuk altımda ağrılı kızarık ve şiş sivilce benzeri bezeler oluşuyor. örneğin 4 gün üst üste daldım son gün oluşuyor ve baya ağrı yapıyor, çok fazla iltihaplı değil ama daha çok içten şişlik gibi.

elbiseyi sürekli yıkarım hatta antibiyotik sabunla ve asla tuvaletimi içine yapmadım bugüne kadar.

bu olay ilk kez olduğunda elbiseyi bile yenilemiştim ama yine oldu. Sayın uzman dr. arkadaşlardan ya da benzer rahatsızlık geçirenlerden yardım rica ediyorum.
    Cem

?stanbul 1978

?Ç?MDEK? DEN?Z

Cevap: koltuk altı sivilceleri

Sanırım yeterince hava almaması ve terlemeyide ne kadar olsa önlemesinden kaynaklı olarak sivilce oluşuyor.
    samet yi?ito?lu 23,01,1986

Yorum yap

artık malum havalar sıcak ve pısık sorunları ıster ıstemez olusmaya baslıycak benden kucuk bı tavsıye ara sıra ıcıne bıraz su al kol bolgneden yada boyun hem serınlemıs hemde serınletmıs olursun gecmıs olsun
      cengiz doluca 23 03 1982 istanbul
      0544 353 53 90
      ssi serbest dal?? level2

Yorum yap

bahsettiğiniz gibi bir şişlik geçen yaz barda çalışırken koltuk altımda çıkmıştı o kadar büyüktü ve ağrılıydı ki lenf kanseri olduğumu sanmıştım moralimi epey bozmuştu , lenf bezi iltihabı-sivilce karışımı birşeymiş sıktıkça büyüyor antibiyotikli krem sürüp ellememek 1-2 haftaya yokolmasını sağlıyor çok terlemekten oldu sanırım ben calısırken antalya cok sıcaktı cunku, elbise sıkıyorsa kollardan ondanda olabilir , tahmin yürütüyorum tabiki doktor falan değilim herkezin cildi farklı tabiki elbisenin sıkması vesaire böyle bir reaksyon tetikliyor olabilir.

Yorum yap

aynen kardesim aynı sey bendede oldu bende senin gibi elbiseyi değistirdim terle alakalı antibiyotikli krem geçiriyor kışın ki dalışlarımda yoktu havalar ısınınca tekrar nüks etti malesef
          RIZA ELVER:thumbup1: Sinop-Samsun YAKAKENT

Yorum yap

arkadaşlar cevaplar için teşekkürler, gerçi geçen hafta daldım ve sürekli yağmur vardı. öyle sıcak filan da yoktu ama uzun süre kıyafet içinde kalınca mı oldu bilemiyorum. kıl kökü iltihabı vs. bir şeyler yazıyor internette ama tam bilemiyorum tabi.
            Cem

?stanbul 1978

?Ç?MDEK? DEN?Z

Yorum yap

ben iş gereği sürekli hareket halinde birisiyim bu olay bendede olmuştu bacaklarımın iç tarafında ben aşırı sürtünme ve ısınmaya bağladım.bu kızarıklar oluştuğu yerde yine oluşuyor nedense yer deniştirmiyor.

Yorum yap

Aynı sorunu ben ve tanıdığım birkaç arkadaşım da yaşıyoruz zaman zaman.Bizim de tahminlerimiz aynı doğrultuda. Koltuk altı traşının çok yeni oluşu da bu olşumları arttırıyor.Böyle üst üste bol dalışlı günlerden en erken 3 gün önce falan traş etmekte fayda var.Bugün traş edip yarın dalış yaparsam mesela o durumlarda daha çok oluyor.Çok agrılı acılı kötü birşey.Çeken bilir sıkmaya da gelmiyor sıktıkça büyüyorlar

Yorum yap

aynen ciddi ağrı yapıyor, dediğiniz gibi tıraş etmemek lazım o bölgeyi dalış öncesi. (ben etmemiştim)

acaba bebek yağı gibi bi rşeyle kıyafeti giymeden önce koltuk altlarını nemlendirsek tahrişi vs önleyerek bu hastalığın oluşmasını önler mi yoksa daha mı kötü olur?

şöyle bir makale buldum belki işe yarar

http://www.ankemdernegi.org.tr/ANKEM..._2_121_124.pdf
                  Cem

?stanbul 1978

?Ç?MDEK? DEN?Z

Yorum yap

Bu tür kızarıklıklar veya pişikler için Travacort kremi ısrarla tavsiye ederim..

Kullandıktan sonra hiç bir sorununuz kalmadığına şahit olacaksınız..
                    ?SMA?L HAKKI ?AH?N
                    1971 TRABZON

Facebook Z?pk?nc? Grubu

Yorum yap

İsmail Hakkı şAHİN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                      Bu tür kızarıklıklar veya pişikler için Travacort kremi ısrarla tavsiye ederim..

Kullandıktan sonra hiç bir sorununuz kalmadığına şahit olacaksınız..
                      ismail abi tavsiye için teşekkürler, deneyeceğim. gerçi benimkisi pişik değil içten şişmiş beze şeklinde kızarık sivilceler.
                      Cem

?stanbul 1978

?Ç?MDEK? DEN?Z

Yorum yap

O dediğin bende de oluyor.sebebini çözemedim ve artık kafaya da takmıyorum.:)

Ama özellşkle yazın ve yeni traş olduğumda kızarıklık ve pişik müthiş rahatsız ediyor.onun da 1 numaralı ilacı travacort krem..
                        ?SMA?L HAKKI ?AH?N
                        1971 TRABZON

Facebook Z?pk?nc? Grubu

Yorum yap

bununla yaşamayı öğreneceğiz yani, son 3 sezondur mutlaka bir kez oldu :(
                          Cem

?stanbul 1978

?Ç?MDEK? DEN?Z

Yorum yap

Çevremde orka nın uygun fiyatlı elbiselerinden alıp kullanan, ben dahil beş kişi bu sorunu yaşadık, üçümüz ciddi endişe ve ağrı sebebiyle hastaneye gittik. Son iki yıldır farklı elbise ile dalıyorum ve benzer bir sorun yaşamadım, neopren kalitesi bu sorunda baş rolü oynuyor diye düşünüyorum...
                            Caner ALTINTA?
                            Silivri / ?stanbul
                            (1982 Silistra)
                            sigpic

Yorum yap

ben yaklaşık 10 yıldır elbise ile dalış yapıyorum ve ilk kez geçen sene görece olarak uygun fiyatlı bir elbisede bu başıma geldi..
                              sol göğüs ucu bölgeme yakın önce bir ağrı sonra bir şişli ve sonra inanılmaz bir acı ile birlikte iltihaplanma oluştu..
                              hemen doktora da gidemedim, köydeydim, ancak üçüncü günü gidebildim,
                              içten ve dıştan muayene, elektronik taramalar, filmler felan
                              ciddi bir olguya rastlanmadı
                              hatta iyileşme sürecinde olduğu için benim de talebim ile ilaç bile kullanmadım
                              bir hafta içinde iyileşti
                              aynı elbiseyi kullanmaya devam ediyorum, ancak bir daha bu sorunu yaşamadım
                              dolayısı ile benim görüşüm terle açılan gözeneklerden sirayet eden neopren hammaddesi sanırım ciddi bir tepkiye yol açıyor
                              kalitesiz neopren ve hatta neopren bile olmayan sentetik maddeler sonucu böyle oluyor
                              ayrıca net olarak bildiğim uzun yıllar teknik dalıcı olarak çalışmış pekçok insanda cilt kanseri vakalarının sık görüldüğü
                              bu yüzden bence elbisede fiyatla birlikte kaliteye de önem vermek gerekiyor
                              ve bu uyarım biz müşterilere değil, üreticilere !
                              ;)

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                              X