Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Kulak eşitleme üzerine.

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Kulak eşitleme üzerine.

Herkeze slm arkadaşlar.Aramızda dalan bir kbb uzmanı yada dalışla ilgilenen bir kbb ci tanıdığı olan varsa bana yardımcı olsun deliricem yoksa.Normal kbb uzmanları benim derdimi anlamıyo yada ben onlara anlatamıyorum.Dalışa başlıyorum ilk 10 dalışa kadar kulaklarımda hiç bir problem yok gayet güzel açılıyo.bu 10 dalıştan sora sanki bişeyler gelip kulaklarıma giden havayı tıkıyo ve burnumu kapatıp hava vermeye başladıımda hava kulaklarıma zor gitmeye başlıyo ve yukarı çıkarkende aynı şekilde zor geri dönüyo sanki küçücük bir delikten hava sızyor gibi oluyo ama o olana kadar kulağıma ağrı yapyo.Sonra bir anda açılıyo.Ve bir süre sonra frenzeli yaptığımda kulaklarıma hiç hava gönderemiyorum ve dolayısıyla eşitleme yapamıyorum.En başlarda 20 lere inerken bu problem çıkmaya başlayınca 5 metreden ileriye gidemiyorum.Ege ünv. ne gittim tomografiye kadar bütün tetkikler yapıldı ama hiç bir sonuç yok sorun olmadığını sölediler.Bana sadece sudafet i verdiler ama ben zaten onu kullanıyodum.Acaba bişeyleri yanlışmı yapıyorum diye düşünüyorum.Bu konuda bilgisi olan herkesten yardımlarını bekliyorum.

Saygılar;)

bendede kulak acma problemi oluyo bazen ama bunun sinüzitten kaynaklandığını biliyorum ama daha farklı bir sorun gibi sizinki kulakla ilgili sorunu olan cok dalgıç var yardımcı olurlar geçmiş olsun....

Yorum yap

dicovery de geçen gün serbet dalış yarışmasını gösterdi aşağıya inerken kesinlikle yutkunmuyorlar direk kulağa hava veriyorlardı yutkunmak iyi değilmiş
      Hakan Ceyhan (kyocera)
      Karata? ?ZM?R

hay ?z. yi.

Yorum yap

Teşekkürler arkadaşlar.Disco daki programı bende izledim ama benimki öle bişey değil.Garip bi durum ama bulcaz çaresini.İyi dalışlar;)

Yorum yap

aynısı bende oldu ii bir doktora gıt orta kulakta intihaplanma oldu hap ve damla ıle işi cözdüler acil şifalar arkadasım....

Yorum yap

Emre bey selam;
            Sizin yaşadığınız problemi bir dönem bende yaşadım.Doktorlara derdimi anlatamadım.Fakat sonraları biraz kendimi dinleyerek sorunu buldum.Belli bir süre ortalama 10 dalışta herşey normal sonraları ise biraz yorgunluk ve nefes tempomun arttığından dolayı dilimin arka kısmını istem dışı olarak sıkarak üst damağıma değirdiğimi fark ettim dilin arka tarafını üst damağa değdirince östaki kanallarının ucundaki kaslar ve kanal ister istemez kapanmakta bu yüzdende hava geçişi zor olmakta ve sorun başlamakta benim kendimde bulduğum buydu ve sonraları biraz daha bilinçli takip ederek gırtlağımı aşağı doğru çekerek ve dilimi alta bastırarak bu sorundan kurtuldum sizinde anlatımınıza göre aynı sorun biraz daha dikkat ederek gırtlağınızı kontrol eder iseniz bu sorunun kalmıyacağını inanıyorum..

Yorum yap

Cevap: Kulak eşitleme üzerine.

aynı sorun ben de de olmuştu ve çok basit bi şekilde recep ivedik filmindeki gibi burundan derin nefes alırken genz'deki sümüksü salgının hemen hemen hepsini gırtlakta biriktirip tükürdükten sonraki dalışların tertemiz geçecektir.slmlr

Yorum yap

Hazırlanıyor...
              X