Duyuru

Gizle
No announcement yet.

yenılenen kulak zarı eskısı gıbı olur mu

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• yenılenen kulak zarı eskısı gıbı olur mu

merhablr sizlere bir sorum olacaktı
    delınen kulak zarı kendını yenılıyor pekı bu yenılenen kulak zarı esksi gibi sağlam oluyormu :?:

Volkan inşallah kısa sürede çözümünü bulursun

Yorum yap

volkan geçmiş olsun kardeş, dalma işinden anlayan doktorlar yardımcı olacaklardır, hepsi anlamayabilir..

Yorum yap

cok teşekkr ederım bugun doktora gıttım kulak zarımdakı delık kapanmış testler fılan yaptı herşey normal dedı.
        dalabılırmıyım dıye sorduğumda ben dalmamandan yanayım dedı ama genede sen bılırsın dedı.benımde kafam karıştı bakalım başka doktorlara gıdecem sonuc ne olcak. :idea:

Yorum yap

çare basit volkan derin dalma olsun bitsin o zaman

Yorum yap

VOLKAN BEY,
            0262 3228225'i ararsanız sizi yönlendirebilirim.

Yorum yap

tamam alp abi yarın arıyorum hemen

Yorum yap

Geçmiş olsun...

Yorum yap

Volkan geçmiş olsun :( Benim bildiğim kadarıyla genç yaşta yani 12 yaş civarına kadar insanda doku yenilenmesi gerçekleşebilir ama da ha sonraki yaşlarda benim bildiğim tamiratı ancak ameliyat ile olabilir oda pek sağlıklı olmaz diye biliyorum.Bunun gerçekleşebilmesi içinde grip olmaktan kaçınmak gerekiyor.Saygılar..
                  http://img10.imageshack.us/img10/8146/av99.gif

Cüneyt Ercan
                  1970/?ZM?R

Yorum yap

Volkan geçmiş olsun,orta kulak iltahapları sonucunda ya da ani basınç artışlarına bağlı kulak zarında yırtılmalar olabilir,yırtığın boyutlarına göre tedavi değişir.küçük yırtıklar ,özellikle orta kulak ilktahapları sonucunda olanlar kendiliğinden iyileşirler.Anladığım kadarıyla seninkide kapanmış.Bundan sonra özellikle burun yolunun tıkalı olduğu durumlarda(Üst solunum yolları enfeksiyonları,alerjik rinit vb.) valsava yapsanda kulağını açamayıp basıncı eşitleyemeyeceğin durumlarda dalmamanı tavsiye ederim ,bunun dışında kulağın açıldığı sürece bir sorun çıkaracağını düşünmüyorum.Bu arada kulak zarındaki yırtığın sebebi ne???
                    Bende yaz döneminde orta kulak iltahabı oldum ve kulak zarım iki yerden yırtıldı,daha sonra kendiliğinden kapandı,tabi yaklaşık 1,5 ay denize dahi girmedim,ama hala dalışlara daha sonra devam ettiğim için ve alerjik rinitimin olması nedeniyle orta kulaktaki problemim ara ara beni rahatsız ediyor :( Bir doktor adayı olarak sana söylemek istediklerim bunlar. Tekrar geçmiş olsun

Yorum yap

Teşekkurler berke abi evet şu an kulak zarımdakı yırtık kapandı.Benım kulağımın delınmesine sebep orta kulak ıltahapı.Eylul de bır amlıyat gecırdım burnumda kemık eğrlıyı ve genız etı olduğu ve bunlara bağlı olarak dalış sırasına oztakı borusunun rahat calışmaması sonucu orta kulak basıncı dengeleyemedığı ıcın ıltahap yaptığını belırttı doktor ve gecen gun kontrle cıktığımda kulağıımn ve ust solunum yollarının sağlıklı olduğunu belırtı ama dalmam konusunda secımı bana bıraktı.Ne yapcam bılmıyorum bırde berke abi sana ODYOMETRİSTİN yaptığı test sonuclarını gondersem bır acıklama getırebılırmısın?

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                      X