Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Burun Ameliyatı

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Burun Ameliyatı

Merhaba kısmet olursa yarın yoğun horlamaya bağlı uyku apnesi ve burundaki problem ve sinüzİt yüzünden (hangisi olduğu belli değil) doktor tavsiyesi ile ameliyat olmayı düşünüyorum. konu hakkında bilgisi olan var mı caba bu konuda bilgi verebilecek. iyileşme süresi dalışa başlama süresi yararı zararı ile. şimdiden teşekkür ederim.
    Serkan Dal
    Çanakkale
    0506 478 41 68

"Bizi yanl?? yola sevkeden soysuzlar bilirsiniz ki, çok kere din perdesine bürünmü?ler, saf ve temiz halk?m?z? hep din kurallar? sözleriyle aldata gelmi?lerdir."
    M.Kemal ATATÜRK - 1923

Tek kelime allah yardcin olsun

Yorum yap

Cevap: Burun Ameliyatı

Sinüzit , horlama ve apne sebebi değil.
      Horlamada ameliyat son çare ve kesin çözüm olmayabiliyor.
      Zor ve zahmetli olduğu kadar riskli bir ameliyat.
      Horlama ve apnede kesin çözüm cpap - bipap gibi cihazlardır.
      Bu cihazlar tedavi etmez.
      Kullandığınızda horlamazsınız ve çok rahat uyursunuz ama kullanmadığınız an horlarsınız.
      Bunun için uyku testi yapılır.
      Cihazsız ve cihazlı olmak üzere.
      Size uygun maske ve ayarları yapılır.
      Bazıları önce yadırgar ama alışınca onsuz edemez.
      Nem ve ısı üniteli olanları azıcık duygusaldır ama rahat ettirir ve karşılığını bulursunuz.

Sinüzit ayrı bir olaydır ve doktorunuzun tetkikler sinüsgrafi gibi filimler sonrası kararına bağlıdır.
      Tek doktorla yetinmemenizi öneriyorum...

Yorum yap

dostum ben nisan ayını 15 de oldum. local anastezi ile yaptılar. serçe parmağı büyüklüğünde eğri kemik, baş parmağındaki tırnak büyüklüğündede 5,6 adet kıkırdak ve kemik çıkarttılar. ameliyat sonrası 1 hafta çok meşakatli süreç yaşarsın tamponlar çıktığında da rahatlıyorsun. 1 ay içinde burunda oluşan kabuklanmalar yavaş yavaş dökülüyor. 1,5 ay sonrada hafiften hafiften agaşonlara başlarsın. ben geçen hafta midye çıkartmak için biraz biraz dalıp çıktım max. 4 m civarı. burun eşitlerken hafif bir sızlama oldu,sanırım bir iki hafta daha beklemem gerekecek.

bu arada ameliyat sonrası nefes alışım, horlamam, sürekli burnumda akıntı olması, boğazlarımdaki iltahaplanmalar , geniz akıntısı yavaş yavaş azalarak bitti. şimdi 10 numara.

şimdiden geçmiş olsun

Yorum yap

fatih abi sana da bana da geçmiş olsun, benim ameliyat olalım 3 sene oldu, allah o doktordan razı olsun, 15 sene nefes almadan yaşamışım, ameliyattan sonra anladım

ben de kemik ve kıkırdak eğriliği ve burun eti ameliyatı olmuştum, ameliyat kısa sürüyor, birkaç saatte de taburcu oluyorsun

ilk bir hafta sıkıntılı geçiyor, tamponlar değişimler ilaçlar felan, biraz yıpratıyor

bir ay içinde iyileşme oluyor, dünyaya yeniden gelmiş gibi oluyorsun

iki ay içinde de her türlü dalışını yapabilir olursun

Yorum yap

Bilgilendirmeler için teşekkür ederim. Ameliyat işi şimdilik kaldı (doktorumun bana saba erken gelip tahlil yaptırmam gerektiğini söylemediği için :) ) şimdilik radrofrekans uygulamaya kararverdi bakalım hayırlısı.
            Serkan Dal
            Çanakkale
            0506 478 41 68

"Bizi yanl?? yola sevkeden soysuzlar bilirsiniz ki, çok kere din perdesine bürünmü?ler, saf ve temiz halk?m?z? hep din kurallar? sözleriyle aldata gelmi?lerdir."
            M.Kemal ATATÜRK - 1923

Yorum yap

Uyku apnesi burundaki kemik ve et büyüklüğünden dolayı olurki şişman insanlarda burun eti büyüklüğü problemi olmaktadır kilo verdikleri zaman bu burun eti küçülür ve uyku apnesi problemi kalkar!şişman insan burun eti büyüklüğünden dolayı ameliyat olsa dahi bi süre sonra burun etleri yine şişerki 10 kez ameliyat olsa dahi yine burun etleri şişer!

Burundaki kemik problemi ise deviasyon denilen bi prun problemidirki u insanların %40ında böyle bi durum sözkonusudurki ama her deviasyonda ameliyat gerektirmez!

sizlere tavsiyet devlet hastanelerindeki doktorlara danışmanızdırki eğer şişmansanız size doktor burun etinden ameliyat gerekiyor derseki o doktordan uzak durun!eğer doktor derseki zayıflamanız lazım ameliyat çözüm değil derse o zaman doktora güvenin ama kemikte ise bi kac yere sorun!

Yorum yap

__SHERiFF___ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                ...Uyku apnesi burundaki kemik ve et büyüklüğünden dolayı ...
                Ufak bir düzeltme :
                Uyku apnesi küçük dilin sarkıp nefes yolunu tıkaması ve geri çekilememesi ile olur.
                Burun tıkanırsa evet horlama olabilir anlık kesinti olur ama apne olmaz çünkü ağızdan giriş olur.
                Apne özellikle şişmanlarda ve küçük dilde problemlerde olur ve 3-4 dakikaya varan hiç nefes alamama görülür.
                İzleniyorsa bu esnada vücut uyuyor gibidir ama beyin grafikleri uyanık halden daha yüksek değerler gösterir , horlama kesilir , vücut nefes almaya çalışır gibi ama alamaz durumdadır , göğüs kafesinde zorlanma görülür haldedir.
                Uyanma oluşur oluşmaz (uyur uyanık gibi) çok şiddetli horlama (kükreme tabir edilir) ile nefes normale döner ve uykuya geçilir.
                Ama bir süre sonra aynı durum tekrarlanır.
                Vücudun her tarafı elektrodlarla donatılmış izlenen uyku hali , çok ilginç görüntüler sunar , şaşırırsınız .

şişman arkadaşlar - apne şüphesi olan arkadaşlar , önce bir KBB uzmanına ve ondan istenip - yönlendirdiği , uyku merkezi olan bir hastanede mutlaka uyku testinden geçiniz .
                Ancak ondan sonra cerrahi durumları düşünün !
                Küçük dil ameliyatları kesin sonuç vermez çoğu zaman.
                Ama positif basınçlı cihazlar (cipap-bipap) kesin sonuç verir-tedavi etmez !
                cpap bipap , anahtar kelimelerdir ...

Apne ciddi bir hastalıktır.
                Ne kadar uyuyor gibi olsada uyuyamaz dinlenemez.
                Yorgun kalkar , gün içinde her fırsatta uyuyup kalır.
                Trafikde direksiyon başında ayakda koltukda ... neresi olduğu fark etmez.
                şişmanlığı ve kalp hastalıklarını körükleyen bir faktördür.
                Konu KAZIMUGUR tarafından (https://zipkinci.com/member/27730-kazimugur Saat 09-06-2013, 17:17 ) değiştirilmiştir.

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                X