Duyuru

Gizle
No announcement yet.

SOĞUK ALGINLIĞI VE GRİP BİLGİLENDİRME

Gizle
X
 
 • Filtrele
 • Zaman
 • Göster
Hepsini Sil
new posts

 • SOĞUK ALGINLIĞI VE GRİP BİLGİLENDİRME

  MEVSİMSEL OLARAK ÇOK SIK KARşILAşTIĞIMIZ GRİP VE SOĞUK ALGINLIĞI VİRAL BİR ENFEKSİYONDUR.ANTİBİYOTİKLER İSE BAKTERİYEL ENFEKSİYONLARI TEDAVİ EDER.BU SEPEBLE GEREKSİZ ANTİBİYOTİK KULLANIMI ÜLKEMİZDE %80 LERE VARMIşTIR.GEREKSİZ ANTİBİYOTİK KULLANIMI BAKTERİYEL DİRENCİ DOĞURUR VE ANTİBİYOTİKLER KULLANILDIĞINDA DA İşE YARAMAYABİLİR.
  BU YAZDIKLARIMIN ÇOĞU SİZLER TARAFINDAN BİLENMEKTEDİR.
  BEN MEVSİM İTİBARİYLE TEKRAR BİR HATIRLATMA YAPAYIM İSTEDİM.GRİP VE SOĞUKALGINLIĞI İÇİN DAHA FAZLA BİLGİYİ.
  www.gecmisolsun.net SİTESİNDEN ÖĞRENEBİLİRSİNİZ BEN BAKTIM FAYDALI BİLGİLER VAR.
  SAĞLIKLA KALIN
  SAYGILAR.

 • #2
  Çok sağol

  Yorum yap


  • #3
   Paylaşım için teşekkürler

   Yorum yap


   • #4
    valla en iyi grip ilacı bence vitamin almak.. bunu geçen grip olduğumda aldığım grip ilaçlarının bir faydasını görmeyince konuştuğum doktordan aldığım tavsiye sonucu anladım.. Portakal suyu içine aspirin atmamı tavsiye etmişti.. İnanın 15 gündür geçmeyen grip 2 günde geçti.. Zaten ilaçlar sadece ağrı kesici ve ateş düşürücü görevi üstleniyormuş.. Ondan dolayı ilaç alınmasına rağmen nezle durumu sona ermiyor... Aynı şekilde vücudu hastalıklardan korumak için bol bol vitamin almak şart..

    İnternetten aldığım şu bilgileri de göstermek isterim:

    PORTAKAL SUYU
    Bağışıklık sistemini güçlendirerek bizleri soğuk algınlığı ve gripten koruyan meyvelerin başında portakal gelmektedir. İçerdiği C vitamini ve folik asit sayesinde öksürüğü azaltır. Bunların dışında da, portakal suyundaki bir antioksidan olan bioflavin damarları ve kılcal damarları güçlendirerek kalbin zarar görmesini engeller. Portakal suyunda bulunan yüksek miktardaki potasyum tansiyonun dengelenmesine yardımcı olmakla kalmayıp aynı zamanda cildin kuruyup kırışıklıkların oluşmasını da engeller. Ayrıca, içerdiği vitaminler ve antioksidanlar sayesinde portakal, kanın pıhtılaşmasını, mide ve pankreas kanserini engeller ve ezik ve çürüklerin daha çabuk iyileşmesini sağlar.

    VİşNE SUYU
    Ateşli hastalıklara karşı güçlü bir silah olan vişnede A vitamini ve potasyum bulunur. Ateşi düşürüp susuzluğu gideren vişne suyu, ateşli hastalıklardan sonra asitleşen kanı temizlemeye de yardımcı olur. Susuzluğu giderdiği gibi, vücutta biriken fazla suyun dışarı atılmasında da etkin rol oynar. Mide ve karaciğerin düzenli olarak çalışmasını sağlar.
    Ayrıca, diyareyi keser ve idrar söktürücü özelliği vardır.

    KAYISI SUYU
    Grip ve soğuk algınlığına karşı bir başka silahımız olan kayısı, içerdiği A, B3(Niasin) vitamini,kalsiyum, magnezyum, potasyum ve fosfor sayesinde bağışıklık sistemini güçlendirir kansızlığa iyi gelir, kan yapımına yardımcı olur ve sinirleri gevşetip uyku getirir. İçerdiği kalsiyum ve magnezyum sayesinde kemik erimesinin önlenmesine faydalıdır. Kayısı, doğal lif açısından çok zengin bir meyvedir. Lifli bir meyve olduğundan bağırsakları korur ve pekliğe iyi gelir. Kayısıda bulunan betakaroten ise , kanserin,özellikle akciğer kanserinin, kalp hastalıklarının ve kataraktın önlenmesine yardımcıdır.

    ELMA SUYU
    Elma bağışıklık sistemini güçlendirici özelliği olan B3(Niasin) ve E vitamini, potasyum ve bol miktarda pektin içerir. Kan şekerini kontrol altında tutan elma suyu baş ağrısına da iyi gelir. Ayrıca böbreklerin temizlenmesine yarar ve kolesterolü düşürür. Hastalanmamızda büyük rol oynayan bağırsaklardaki parazitlerin dökülmesini sağlar. Grip ve soğuk algınlığını tetikleyen bedensel ve zihinsel yorgunlukların giderilmesinde ise etkin rol oynar. Bunların dışında, romatizma, gut ve mide rahatsızlıklarının (Gastrit, Ülser) panzehiridir. Elma suyunun içindeki bitki besinleri, kalp ve akciğer kanseri rahatsızlıklarına yakalanma riskini azaltır. Damar sertliğini önler, kan basıncını düşürerek tansiyonun yükselmesine engel olur.

    şEFTALİ SUYU
    şeftali içerdiği A, B3 (Niasin) ve C vitaminleriyle, folik asit, betakaroten, potasyum ile gribe karşı vücudun savunma mekanizmasını güçlendirir. Vücutta A vitamini oluşturan temel madde olan betakaroten, şeftalide çok zengin miktarda bulunur. Ayrıca antioksidan özelliği ile toksit maddelerin vücuda vereceği zararları önler. Sinir sistemi üzerinde olumlu etki yapar, uykusuzluğu giderir. Sindirim sistemini çalıştıp hazmı kolaylaştıran şeftali aynı zamanda böbreklerin ve safra kesesinin düzenli çalışmasını sağlar ve iyi bir idrar sökücüdür

    ÜZÜM SUYU
    Uzmanlar tarafından sihirli iksir ve bitki sütü olarak da adlandırılan doğal kalkanlarımızdan üzüm suyu, bileşimindeki zengin vitamin ve mineral maddeler vücudun günlük ihtiyacını karşılayabilecek özelliktedir. Bol miktarda A ve C vitaminleri, mineraller en çok da demir ile potasyum içeren üzüm suyu vücudun hastalıklara karşı daha dirençli olmasını sağlar.
    Antioksidan özellikli olduğu için cildin yaşlanmasını geciktirir. Kan yapıcı özelliğinin yanı sıra romatizma ve mafsal ağrılarına iyi gelen üzüm suyu, kalp sistemini düzenler, bedensel ve zihinsel yorgunlukları giderir.
    Sonbahar, kış aylarında daha çok gereksinim duyduğumuz enerjiyi ise vücut tarafından kolayca özümsenen basit şekerleri sayesinde üzüm suyundan alabiliriz. Ayrıca içerdiği diyet lifleri sayesinde bağırsakları yumuşatıcı ve idrar söktürücü özelliği ile organizmayı toksinlerden arındırıp temizler.

    DOMATES SUYU

    Domates içerdiği C ve E vitaminleri, potasyum ve diğer mineralleri ile, insan sağlığı için oldukça yararlı bir sebzedir. Domates suyunda bol miktarda bulunan C vitamini ve bir antioksidan olan likopen, grip virüsüne karşı bağışıklık sistemini güçlendirerek vücudu grip ve nezleden korur. Ayrıca likopen vücudu kalp hastalıklarına karşı koruyan bir maddedir. Hazmı kolaylaştırıcı ve vücudun su tutmasını önleyici özelliğe sahiptir. Kan basıncının düşürülmesinde de etkilidir. Bir bardak domates suyu ve bir adet çiğ yumurta ile hazırlanan karışım fazla miktarda sistein içermekte ve zararlı maddelerin vücuttan atılmasını hızlandırmaktadır.

    Herkese Hastalıksız Günler Dilerim...

    Yorum yap


    • #5
     merhaba v.burak:
     ben çınarcık ışıl ezc. mehmet senin yalçın eleman şu an yanımda yazını tesadüfen gördük,sana bir merhaba demek istedik.
     sende dalıyormuşsun,beklerim.

     hoşçakal :lol:

     Yorum yap


     • #6
      MEHMET BEY.ÇOK MEMNUN OLURUM BURSAYA GELDİĞİMDEN BERİ DALIş HAYATIM BİTTİ. İş YOĞUNLUĞUNDAN ARKADAş DA EDİNEMEDİM.
      TATİLLERDE MEMLEKETE (İZMİRE) GİDİNCE SU YU GÖRÜR OLDUK EN KISA SÜREDE GÖRÜşMEK ÜZERE
      İYİ ÇALIşMALAR.

      Yorum yap


      • #7
       bilgi için tesekkurler...

       Yorum yap

       Hazırlanıyor...
       X