Duyuru

Gizle
No announcement yet.

** BIRAKMAK İSTİYORUM**

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• ** BIRAKMAK İSTİYORUM**

Arkadaşlar 14 senedir bir fiil sigara içiyorum :cry: Sigara bağımlılığının erken avladığı bir nesilin üyesiyim. Gerek yaşım,gerekse vaz geçemediğim hobim dalgıçlığın; dayanılmaz kıskacı beni fena halde zorluyor.Fakat daha öncede bir iki defa denememe rağmen bir türlü şu illetten kurtulamadım ve kurtulmak istiyorum '' Eşekten düşenin halinden , eşekten düşmüş biri anlar,, atasözünden yola çıkarak uzun yıllar sigaranın esiri olmuş ve sonrasında kurtulmayı başarmış arkadaşlarımın , yöntemlerini,kendilerine has telkinlerini ve sonuçlarını bildirmelerini istiyorum. Hepinize şimdiden verdiğiniz destek ve fikirlerden dolayı teşekkür ederim ...
    Selçuk Nasuho?lu

baz1lar1 akupuntur falan ise yar1yor dediler ama bence bu sadece bir karar verme ve irade meselesidir.mesela ben sigara içmeyi seviyorum ama gündüzleri hiç içmem aksamlar1 da en fazla 2 tane içerim bu da bana zarar vermez ,tavsiye ederim önce gündüzleri içme , sonra sigaray1 önemsemedigini farkedeceksin daha sonra sigaran1n hayat1nda önemli bir yer tutmad1g1n1 farkedeceksin ,sonrada istedigin zaman b1rakabilirsin.
    kolay gelsin ,

Yorum yap

birakiyorum dedim bir daha da elime almadim..
      kararin arkasinda durmak cok onemli..

Yorum yap

ilker beye katılıyorum...

ben hiç içmedim...ama hiç...

fakat babam sıkı bir tiryaki idi...bırakmayı bir kez denedi...son nefesi çekti...sigarayı söndürdü...ve bitti...epey zorluk çekti...sigara içilen ortamlardan kaçtı aylarca...fakat inat etti bıraktı..

iş beyinde ve niyette ve irade de bitiyor...

"bi taneden bir şey olmaz" meselesi fiiliyata dökülmesi şöyle dursun, düşüncesi bile kafanızdan geçtiği an iş bitmiştir...

bir an evvel kurtulmanız ümidiyle..

Yorum yap

Evet bazı insanlar sigarayı söndürüp direk kurtuluyorlar, onlardan değilseniz (benim gibi) ben şu şekilde bıraktım:

Nicotinell denilen vücuda yapışan bantlardan kullandım ancak faydası olabilmesi için kesinlikle

En büyük boy'dan 2 ay
          Orta Boy'dan 1 ay
          Küçük boydan 1 ay kullanmak gerekiyor.

daha önceleri ya kısa süreli kullandığım ya da eczacıların sözünü dinleyip küçük boylardan başladığım işe yaramamıştı ( bu kullanım şeklini internette novartis'in kendi sitesinde buldum)

Bir de son olarak sigarayı bırakmak beni son derece sinirli bir hale getirmişti onu da eczacının tavsiye ettiği ve hiç bir yan etkisi olmadığını söylediği "pasiflora" isimli bir şurup sayesinde atlattım.

Yaklaşık 5 aydır içmiyorum ve artık tamamen kurtulduğumu düşünüyorum.

İnşallah sitedeki tüm bağımlılar bir an önce bu keyfin bedelini görüp bu hastalıktan kurtulurlar.

Saygılarımla...

Yorum yap

Kendini bıraktım diye strese sokma canın nezaman isterse sadece ertele 2 sata sonraya ne bilim 3 sat sonraya .Benim bir müşterim 23 yıldır erteliyorum dedi kendimi bıraktım diye strese sokmadım demişti bana baya ilginc gelmişti.,

Yorum yap

Hazırlanıyor...
            X