Duyuru

Gizle
No announcement yet.

NADİR BİR CİLT İNFEKSİYONU NEDENİ OLARAK ELBİSE

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• NADİR BİR CİLT İNFEKSİYONU NEDENİ OLARAK ELBİSE

Kullandığımız elbiseler bazı enfeksiyon etkenleri (PSEUDOMONAS) taşıyarak ciltte iltihap oluşturabilirler. Bu nedenle elbise temizlik ve kurutmada dikkatli olmalı. Konu ile ilgili ayrıntı istenildiği takdirde gönderilecektir.[/img]

re

egzama veya mantar gibimi?

Yorum yap

usta ciddi bir konuya parmak basmışsın ayrıntıları rica ediyorum.Saygılar

Yorum yap

bilgi isteme

Bu konuda bizi aydınlatırsanız seviniriz, bahsettiginiz sey idrar ve ter birleşimi neticesinde ortaya çıkan kızarıklıklarmı (sivilceye benzer)?

Yorum yap

Bu konu açılmışken ben de bir ekleme yapayım; dalışta uzun süre şampuan içindeki kimyasalların vücudumuza temas etmesi, vücudun da doğal olarak bu kimyasalların bir kısmını emmesi düşüncesi beni rahatsız ediyordu, ben de elbiseyi denizde iyice ıslatıp suyunun süzülmesini beklemeden hemen giyme yöntemini seçtim, biraz zor olsada daha sağlıklı olduğunu düşünüyorum.

Yorum yap

bise olmasss.....

Yorum yap

cilt enfeksiyonu

Elbise (deniz yatağı, vb'de bile) dokusunda yerleşen bazı bakteriler (PSEUDOMANAS, vb) cildimizde enfeksiyon oluşturabilir. Tedavi yaklaşımı öncelikle odağın ortadan kaldırılması ve hastanın bağışıklığı ilaçsız enfeksiyonu yenecek kapasitede değil ise yörel ve genel antibiyotik kullanımıdır. Sağlıklı hastalarda ciddi bir problem oluşturmaz, fakat dalıcı iseniz enfeksiyon 1-2 hafta sürdüğünden o dönemde dalışlarınız için problem yaratır. Yani "bir şey olabilir", "kayganlaştırıcı" bağlantılı değilidir (antibakteryel içerili olanların kullanımı önerilebilir), "idrar ve ter" sadece kolaylaştırıcı olabilir.
              RASTGELSİN.

Yorum yap

Bu konuda ben kendi adıma aldığım önlemi anlatayım,
                Ben elbisemi çamaşır makinasında 40 derecede yıkıyorum. Her 4-5 yıkamada bir mutlak 1 yemek kaşığı çamaşır suyu koyuyorum dezenfekte amaçlı. Veya bulabilen dezenfektan kullansın tavsiye ederim. Bu yöntemi uyguladığımdan beri elbisede koku olmuyor.

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                X