Duyuru

Gizle
No announcement yet.

BASIMA NEDEN SANCI GIRIYOR?

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• BASIMA NEDEN SANCI GIRIYOR?

Arkadaslar ozellikle gercekten boyle bir foruma ve kanala ihtiyac vardı ve sanırım genc arkadaslar cok sanslı. Ben 33 yasındayım. Burnumda kemik problemi var ama henuz aldırmadım. Ne zaman dalsam basıma daha dogrusu alın ortasına agrı saplanıyor. Bu basıncı nasıl azaltabilirim. Fizyolojik bir zararı varmı dır bu agrının. Gerci 15 yıldan beri bu olay bende var. Dalarken kafama ya da alın tarafıma burnun üst bölgesi dahil agrı girer. Aynı sikayeti olan arkadaslar varmı. Simdiden tesekkurler. İmza atamadım. bu arada kusura bakmayın

büyük ihtimalle sinüslerin dolu hitrizin hap ve burun sipreyi kullanmanı tavsiye ederim ama genede bi doktora gözükmende yarar var. saygılar

Yorum yap

abi burun spreyi kullan ve dalış öncesi burnuna bol bol deniz suyu çek...sinüslerini aç...faydasını göreceksin...tabi doktor en mantıklısı...

Yorum yap

Benim icin cok sicak bir konu oldugu icin taze bilgi vereyim.

Ben de sinus sikayeti yillardir var ve en son dalisimda sizin basiniza gelen benim de basima geldi ve 4 gun bas agrisi cektim. Sonrasinda bir doktora gorundum ve deviasyon ve sag%100 sol %60 dolu olarak sinus dolulugu buna arti olarak sol burun etinin buyuklugu teshisi ile pazartesi ameliyata giriyorum.

Senin de durumun sinuslerinin dolu olmasi ! Bu doluluk zamanla polip olusumuna basliyormus. Bu polipler iyi ya da kotu huylu olabiliyorlar !

Arkadaslarin dedigi gibi sinusleri ekstra yontemlere bosaltman cok zor, sayet uzun yillar cekti ise sinuslere hava girmemesinden kaynakli bu birikme dalis esnasinda kanama da yapiyor. Ozellikle kanamanin devam etmesi sinuslerin onarilmayacak zararlar almasini dogurabiliyor !

Sinuslerde biriken sivi gun gectikce jole kivaminda oluyor ve bosaltilmasi cok zorlasiyor. Sinuslerin normal boslukta olmasini saglayan tek yok sinuslere hava girisinin olusturulabilmesi ! Bu islem sinuslerin doluluguna gore farklilik gosteriyor.

Benim %100 dolu olan sinusun bosaltilma sansinin neredeyse hic olmadigini soyledi doktorum.

Sonuc olarak oncelikle KBB doktoruna gorunmek ve sonrasinda sinus tomografisi ile durumu gorerek uygun yontemi kullanmak senin keyifli dalislar yapman icin gerekli.

Tum bilgiler doktorum sayin cem devge den almis oldugum bilgilerdir.

Yorum yap

Tutku +1
          Iki ameliyat gecirdim.. ikinci ameliyat ve sigaradan kurtulustan beri cok rahatim.

Yorum yap

en kısa çözüm bir kbb uzmanına görünmek, ve onun önerileri dogrultusunda hareket etmek, kemik dokusu arasında olan bu boşlukta bulunan iltihap veya sıvılar çok zor açılmakta, deviyasyon yoksa çok basit bir aspirasyon işlemiyle sinuslerin açılabilir, önce uzaman bir dr , en kısa zamanda iyileşmen dilegiyle geçmiş olsun

Yorum yap

sinaritb Nickli Üyeden Alıntı
              büyük ihtimalle sinüslerin dolu hitrizin hap ve burun sipreyi kullanmanı tavsiye ederim ama genede bi doktora gözükmende yarar var. saygılar
              Tamamen dogru kontrol olmanda fayda var.

Yorum yap

Hazırlanıyor...
              X