Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Ozan YILDIRIM

Gizle
Bu konu sabit bir konudur.
X
X
 
 • Filtrele
 • Zaman
 • Göster
Hepsini Sil
new posts

 • Ozan YILDIRIM  Osman Ozan YILDIRIM 11 Mart 1977'de Almanya'nın şirin bir kasabası olan Baddriburg'da dünyaya gözlerini açtı. 1978 yılında kardeşi Okan'ın doğumu sonrası ailesi Türkiye'ye kesin dönüş kararı alıp İzmir'in Üçkuyular semtindeki evlerine yerleştiler.

  Cemil Midilli ilkokuluna ait anaokulda eğitim hayatı başladı ve sırası ile Cemil Midilli İlkokulu, Ali Erentürk Ortaokulu ve İzmir İnönü Lisesi'nde eğitimlerini tamamlayarak üniversite adımına geçti. Bu geçiş onu oldukça uğraştırdı, kimi sene kazandı gitmedi kimi sene kazanamadı ya Allah kısmet seneye dedi, çünkü ders çalışmak yerine dalmayı tercih ediyordu, her fırsatta kendisini denize atan Ozan 2002 senesinde Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümüne girdi ve 2006 yılında mezun olacaktı... Bu üniversiteyi seçmesindeki amaç tabiki yine dalmaktı, örgün bir okulda okusa dalmaya bu kadar sık gidemeyecekti yani bu derece aşık'tı denize...

  Hep kafasında al-sat vardı. Ortaokulda Okan ve Ozan'ın 1'er adet Bmx bisikletleri vardı, sabahtan okula gidiyorlar öglen eve gelip üstlerini çıkartıp bisikletleri kapıp bütün gün deliler gibi İzmir'i geziyorlardı, bir gün Ozan; "Okan bisikletleri satalım akvaryum alalım, lepistes denilen bir balık var yetiştirmeyi ve çoğaltmayı öğrendim güzel para kazanırız daha büyük bisiklet alırız" dedi. Tabii ki hemen bisikletler satılır akvaryumlar alınır ve Ozan'ın balık al sat, üret sat macerası başlar. Bu sıralarda ailesinin Kestelli'de bulunan ilik-düğme atölyesine her hafta giden iki kardeş sürekli Hisarönü'ndeki balıkçılık ve avcılık dükkanlarını defalarca usanmadan sıkılmadan gezerlerdi, Ozan hep bir palet zıpkın ve gözlük isterdi. Nitekim bir gün istedikleri oldu ve ortaokul çağında dalmaya başladı. Bir sonraki sene Ozan'ın minik zıpkını artık onu tatmin etmiyordu ve babasından havalı bir zıpkın istedi ve babası da O'nu kırmayıp karne hediyesi olarak Ozan'a bir havalı zıpkın aldı.

  Akvaryumculuk amatör ticaret olarak uzun seneler devam eder Ozan için, lise çağlarına gelen Ozan boylu poslu oluşu, yakışıklılığı ve beyfendiliği sayesinde bir ajansda mankenlik yapmaya başlar. Fakat bu iş bir kaç katalog çekimi ve bir kaç sunuculuk dışına çıkmaz çünkü içine girdiği ortam Ozan'ın yaradılışına terstir ve jet hızıyla bu ortamdan uzaklaşır.

  1999 Senesinde İzmir'in Hatay (Nokta) semtinde kardeşi Okan'ın ortaklı açtığı cafeden ortaklarını çıkartması sonrası Okan'la birlikte çalışmaya başladılar. 2001 senesinde Ozan iki farklı koldan çalışıp daha hızlı ticari büyüme katetmek amacı ile Bodrum Bonotel (Süperonline E-Base Cafe) Firmasında Müdür olarak çalışmaya başladı, 1 dönem çalıştıktan sonra Bodrum'da cafe açmaya karar veren Ozan bir arkadaşı ile Bodrum'da cafe açtı. 2003 senesinde bazı ailesel sebeplerden ötürü Bodrum'daki cafeyi kapatıp İzmir'e dönmesi gerekti ve İzmir'e dönüp Bodrum'daki cafenin tüm bilgisayarlarını ve eşyalarını İzmir'deki cafeye eklediler. Bu işler esnasında bilgisayar alım-satım, teknik destek, web teknolojileri konusunda ticari hayatını şekillendiren Ozan, 2004 senesinde ZIPKINCI.com sitesini açtı ve ağırlığını bu siteye vererek mücadelesine başladı. Mücadele siz zıpkıncı dostları ile daha da tatlı gelmeye başladı ve bugünlere gelindi. 2005 senesinde cafeyi satma kararı alıp cafeyi sattılar ve Ozan istediği yaşam tarzına erişmiş oldu. Deniz-balık-dalış-zıpkıncı.com. Ozan'ın hayatında artık en sevdiği iş olan daliş ve nişanlısı Didem'den başka bir şey yoktu. Gelecek planlarıda mezuniyetin ardından askerlik, askerlik sonrası kurulacak zıpkıncı mağazası ve evlilik vardı. Maalesef tüm bunlar gerçekleşemeden Ozan'ımız en sevdiği işi yaparken aramızdan ayrıldı.
  O'nu çok özlüyoruz...
  Konu Aşkın YILDIRIM tarafından (https://zipkinci.com/member/6286-aşkın-yildirim Saat 06-05-2008, 00:13 ) değiştirilmiştir.
  Kalbimdesin Abi!
Hazırlanıyor...
X