Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Sayın Yönetim ve Üyelere Fikir

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Sayın Yönetim ve Üyelere Fikir

Herkese merhabalar. Son donemde yaşadığımız acı kayıplar bizi derinden etkiledi. Bu sporda kaybetmıs oldugumuz butun abılerıme kardeslerıme allahtan rahmet diliyorum. Siz degerlı uyelere ve sıte yonetımıne aklımdan uzun zamandır gecen bır fıkır var. daha once boyle bır fıkır atıldımı bılmıyorum.Hepımız bu sporun bu hobinin aşıklarıyız . Bu sporu ne kadar hobi olarak gorursek okadar daha sağlıklı av yapabılırız .Ben bu spora 9 yasımda babamın elını tutarak denız dıbıni kesfetmeyle basladım .kucucktm babam elınde zıpkınıyla balıkları getırırdı cok ozenırdım ilk zıpkınımı 12 yasındayken hedıye olarak aldırttım. 4 sene once kıyafetsız dalan bıcagı olmayan gozlugu su alan amator zıpkınlarla gezen eldıvensız kac kere ellerı palamut tarafından kesılen . denız kestanelerı elıne batan . sabahın 6 sında kalkıp denıze gırmek ıcın once 30 dakıka ısınmak ıcın kosusturan ısındıktan sonra denıze gıren ve bu spor askıyla kıyafetsız denızde 5-6 saatını gecıren . kac kere ıdrar yollarını usuten zature kapısından donen bırcok zehırlı yosunlardan kolu bacagı hatta dudağı şişen bırı olarak başkalarına faydamız olsun ıstıyorum . allaha sukur suanda en ıyı malzemelrı kendı capımda edındım yavas yavas harclıklarımdan kısa kısa en profosyonel malzemelerımı tamamladım allahma sukurler olsun Okudum arastırdım hıc usanmadım her konu hakkında bılgı edındım . Lafı fazla uzatmadan bu spora gonul vermıs bırılerı olarak sadece kendımızı degıl baska arkadaslarımızı kardeslerımızı abılerımızı dusunmek amacında yenı bır onerı getırmek ıstıyorum sizlere. Sitemizde tek tek malzeme seklınde ıhtıyacı olana veren paylaşan bırcok abılerımız kardeslerımız var onlara burdan cok cok tesekkur edıyorum . Malum yaptıgımız sporun malzemelerı oldukca pahalı kımıne gore bu hobıyı yapmak ıstesede tam anlamında guvenlı bır sekılde yapamayanlar var . Durumu yetemeyen abılerımız kardeslerımız olabılır . Amacım kımseyı rencıde etmeden sıte yonetımı secerek mesela her ay veya 2 ayda bır bırılerını secıp onlara sıfır malzeme konusunda yardım yapabılırız . Bırsuru magazalarda cekıslısler yapılıyor kuponlar 5 - 10 tl ye satılıyor sıtede gonlunden gecen kısıler ;kı bılıyorum oldukca cok 5 er tl verse sıtemızın sponsorlarıda malzeme tahsisi konusunda yardımcı olsa toplanan paralar sponsorlarımıza verılse onlarda guzel bı ındırımle ıhtıyacı olan arkadaslara gereklı bılgılerını alıp malzemelerını tahsıs etse cok guzel olmaazmı . Mesela bır bankada ZIPKINCI adlı para havuzu olusturulur . gonlunden gecen arkadaslar 5 tl 10 tl gb meblalar yollasa orda para bırıkse bırı secılse ve sponsorlarımızla ıletısıme gecılse arkadasımızın ıhtıyacları olan ( bıcak elbıse eldıven gıbı ) belırlenıp arkadasımıza yollansa ve o kısıde ınanın cok mutlu olur . bi nebzede olsa üşümemesine , hayatının kurtulmasına , ellerinin korunmasına ve bu sporu sağlıklı bır sekılde yapmasına tesfık edebılırız .Aklıma gelenler bukadar sayın yonetıcıler yada sız uyeler kabul gorup gormemek sızın elınızde ben sadce ortya bır fıkır atıyorum bızler cogumuz gereken malzemlerımızı tamamladık bu sporu tam anlamıyla yapıyoruz . 5 - 10 tl ler bızlere koymaz ınanıyorum.

NOT : Belırlencek arkadaslar kapalı bır sekılde sıte uyelerı ve ılerı gelen yıllardır sıtede olan abılerımızle secılmesı cok daha sağlıklı olur . Kımın ıhtıyacı olup olmadıgını onlar cok daha ıyı bılırler . Arzu edılıp bırı bulunamazsa sıtede bırılerıne sorulup arastırılabılır . Saygılar dılerım . Sağlıklı dalışlar
    Konu yigitözbayy tarafından (https://zipkinci.com/member/37367-yigitözbayy Saat 18-05-2013, 16:55 ) değiştirilmiştir.

Cevap: Sayın Yönetim ve Üyelere Fikir

Sevgili Yiğit çok güzel düşünmüşsün lakin üyelerden para toplamak belirli kurallara bağlıdır ve yasal yükümlülükleri vardır. Malzeme paylaşımı yaptığımız Paylaşıma Hazır Malzemeler diye bir başlığımız zaten var. Yardımcı olacak arkadaşlar buradan duyurabilirler.
    Türkay Demiro?lu
    ?stanbul-F?nd?kzade
    01.03.1967
    0 Rh+

Yorum yap

Türkay Demiroğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
      Sevgili Yiğit çok güzel düşünmüşsün lakin üyelerden para toplamak belirli kurallara bağlıdır ve yasal yükümlülükleri vardır. Malzeme paylaşımı yaptığımız Paylaşıma Hazır Malzemeler diye bir başlığımız zaten var. Yardımcı olacak arkadaşlar buradan duyurabilirler.
      Turkay abicim hani para toplamak degilde isteyenler o olusturulacak havuza yollasalar paralari ve site adminleri trfndan toplanip yardim yapilsa die dusundm tbi yukumlujler varsa birsey diemem :) ben ole bi fikir koydm ortaya gerceklesir gerceklesmez onemli dgl :) sotede arkdslar abiler ck gzl yardimlar yapiyor zaten ama ben eskiden kiyafetsiz bcksiz dalardm o skntilari bldgmdan faydamz olsn istedim. Herkese iyi frumlar

Yorum yap

Benim guzel yurekli kardesim...
        sigpicRifat KARABABA (ab rh+)

?zmir

Yorum yap

wolfenstein09 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
          Benim guzel yurekli kardesim...
          Estagfurullah o sizin guzel yurekliliginiz bakalm yoneticiler ne dusunucek sadece fikr dedigim gibi kabul edilmezsede olsun napalm breysel olarak yapariz :)
          Konu yigitözbayy tarafından (https://zipkinci.com/member/37367-yigitözbayy Saat 18-05-2013, 22:05 ) değiştirilmiştir.

Yorum yap

İlk öncelikle böyle güzel bir düşünceye sahip olduğun için kutlarım seni kardeşim. Birkaç aydır aynen senin söylediğin şeyi yapabilmek adına yakın çevremdeki birçok arkadaşla konuştum, herkesin düşüncesi olumluydu. Sadece malzeme konusunda değil dalışa yeni başlayanlara eğitim verilmesi konusundada düşünceler görüşler mevcut, belki yakın bir tarihte olmayabilir ama nasipse birgün böyle birşeye bizzat ön ayak olucam. Bu sporu daha bilinçli şekilde ve birbirimizle yardımlaşarak tek yürek olma dileğiyle, sağlıcakla dal kardeşim.
            B RH+
            SSI OpenWaterDiver,CMAS*

Sana yap?lan haks?zl?klar? toza, iyilikleri mermere yaz...

Yorum yap

Sevgili Yiğit;
              Türkay abi gerekli açıklamayı yapmış. Böyle bir kampanyanın yasal hükümlülükleri var. Forum adına böyle bir şey yapmamız kanunlar gereği yasak.
              Düşüncen çok güzel, forum adına değilde şahsım adına ne gerekiyorsa yapmaya hazırım.

[email protected]
              https://twitter.com/kyhn_yldrm
              http://www.icimdekidusman.com
              '' Türk ?nsan? Para Gibidir.. içine ???k tut, Atatürk yoksa sahtedir... ''

Yorum yap

Kayhan YILDIRIM Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                Sevgili Yiğit;
                Türkay abi gerekli açıklamayı yapmış. Böyle bir kampanyanın yasal hükümlülükleri var. Forum adına böyle bir şey yapmamız kanunlar gereği yasak.
                Düşüncen çok güzel, forum adına değilde şahsım adına ne gerekiyorsa yapmaya hazırım.
                Tesekkur ederm bende ogrenmis oldum sizin ne kde duyarli oldugunuzuda biliyorm bu yasanan olumlerden sonra aklima acemi malzemesiz arkdslarda geldi oyuzden bole bi fikir attim ortaya iyi calismalar dilerm

Ferhat şİNGAR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                İlk öncelikle böyle güzel bir düşünceye sahip olduğun için kutlarım seni kardeşim. Birkaç aydır aynen senin söylediğin şeyi yapabilmek adına yakın çevremdeki birçok arkadaşla konuştum, herkesin düşüncesi olumluydu. Sadece malzeme konusunda değil dalışa yeni başlayanlara eğitim verilmesi konusundada düşünceler görüşler mevcut, belki yakın bir tarihte olmayabilir ama nasipse birgün böyle birşeye bizzat ön ayak olucam. Bu sporu daha bilinçli şekilde ve birbirimizle yardımlaşarak tek yürek olma dileğiyle, sağlıcakla dal kardeşim.
                Bende oyle dusunuyorm yardimlasarak herseyi yapabiliriz cunku bizlern bizlerden baska dostu yok. Yaptiginiz seyde bende yer almaya hazirim elmden geldigince

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                X