Duyuru

Gizle
No announcement yet.

sinarit nasıl pişirilir?

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• sinarit nasıl pişirilir?

arkadaslar selam

sitedeki tüm balık pişirme tariflerine göz attım.
    ama denizlerin kralı sinaritle ilgili olanına rastlamadım.

bilgisi olan arkadasların bizlerle paylasmalarını bekliyorum...

saygılar
    alper cetinbag

Avlanması ustalık ve deneyim gerektirdiğinden çiğ bile yenilebilir :)
    şaka bir yana bende merak ediyorum ama... Diğerleri gibi tava, ızgara, bugulama vb. yapılabilir olmalı. Farklı yöntemi olanlar varsa anlatacaklardır.
    Sertan SAVA? - ?stanbul

Yorum yap

Eğer büyük bir sinarit ise buğulamayla ızgarayla ziyan etmeyip bir balık lokantasına götürüyorsunuz.Tuz da yapın bunu diyorsunuz sonra adamlar koca bir tepsi üstünde balığın üstü tuz kaplı bir şekilde yanarlı dönerli getiriyorlar.Sonra tuza bir güzel girişip balığı çıkartıyorlar.Balığın yanında güzel bir sos eşliğinde(gerçi sosa gerek yok) bir güzel gömüyorsunuz :D :D(Jak abi nasıldı bizim sinarit??)
      Selamlar
      Saygılar

Yorum yap

Evren,
        Allah senin iyiliğini versin emi..
        Tam bir kaç tarif yazayım diye düşünürken, aldın beni götürdün o muhteşem altı kiloluk sinarite. İnşallah bu sene daha büyüklerine
        Sevgiler
        Jak Boeno
        1955
        ?stanbul

Yorum yap

Eğer bu mevsimlerde yiyorsanız ve boyutu iki kilodan büyükse balığı 4 e bölün ve ızgarada sürekli çevirerek pişirin.Burda maksat balığın yağını ateşe düşürmemek ve içinin çeke çeke pişmesini sağlamak.
          Afiyet olsun.
          Bu arada bikaç gündür o 4 5 kiloluk sinaritlerden görüyorum meramda ama sadece bakıyorum :)

Yorum yap

üyelik iptali lütfen

Yorum yap

Eminim menzile girmiyordur yoksa onur abinin elinden kurtulacağını sanmıyorum o balıkların.

Yorum yap

Hazırlanıyor...
              X