Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Statik süreniz

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Statik süreniz

Statik süreniz ne kadar?
    25
    1-2dk.
    32.00%
    8
    2-3dk.
    32.00%
    8
    3-4dk.
    24.00%
    6
    4-5dk.
    12.00%
    3

walla cevap veremicem.Bana özel bir şık eklersen olabilir ama.şöyle 8 - 10 dk.falan

Yorum yap

şimdi kendimden utandım işte
      beni sıralamaya bile sokmamışsınız . 1 dakikadan az :cry:

Yorum yap

Arkadaşlar... Yaklaşık 2,5 dakka olan statik süremin, dinamikte cogu zaman 1,5 dakkasını bile kullanamıyorum. :( Dinamigi statige yaklaştırmak icin ne yapabiliriz... :shock: kaslar cok yakıyor benzini herhalde :roll:

Yorum yap

:cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Ben burda autan a katılıyorum.. Sanırım 1 dk dan az....

Yorum yap

Sevgili arkadaşlar.
            Bu mesajı birazda Başar için yazıyorum.
            Son nefesi almak (ki ben buna altın nefes diyorum) biraz ciğerleri biraz beyini birazda kasları alıştırmaya göre değişiyor. Yani beyin istiyecek, ciğerleri doğru açacaksın, kaslarını gevşeteceksin. Bu konuda en iyi uygulayıcıyı Dapiran olarak gördüm. Satıhta mide kasları ve diyaframı gereğinden fazla çalıştırarak vücudunu hazırlıyor. denemelerimde gördüğüme göre 40-45 saniyelerde yaşadığım ilk diyafram kasılmasını 1.15 lere kadar uzattı. (ve ben 3-4 diyafram kasılmasına kadar idare edebiliyorum gerçi bu kasılmalar 5-6 saniyeler arasında oluyor ama diğer tekniklerle bu süre uzatılabilir de)
            benim size yegane tavsiyem seyrettiğiniz Cd leri çok dikkatli seyredin gereken cevaplar onlarda var. Tabii belli bir temel olmak kaydı ile.
            Benimle ilgili merak ettiğiniz şey ise 2.00 olan statik süremin 1.15 - 1.20 saniyesini suya verebiliyorum. onca sigaraya karşı birde. İşin sırrı beyinde. Benden söylemesi...

Yorum yap

Daha fazla nefes tutmak güzel ama balık vurmakla doğrudan bağlantılı olduğunu sanmıyorum.1 dakika suyun altında kalabiliyorsan bu iş oldu demektir bence.Buna iniş çıkış için 10 m civarına 15 saniye koyarsak yinede yeterli olucaktır.İş teknikte ve merada bitiyor balık varsa 30 saniyede gelicektir.Ben pek sevmiyorum zaman tutmayı kendimi denemeyi geçen sene bu kadar dalmıyordum havuzda bir arkadaşımdan rica ettim 3 dakika 20 saniye...

Yorum yap

yazılanlara bakıyorumda benim problemli bir ciğerim var sanırım.bir dakika bile kalamıyorum suda.o egzersizlere ayıracak zamanımda yok.nasıl olucakta bir buçuk dakikalara çıkarıcam?yardımcı olun bana.yinede hep balık vururum ama.

Yorum yap

İzmirli cigerlerinde bi problem olmadığına eminim.Balık vurduğuna göre.
                  Ben çok iyi konsantre olmaya çalışıyorum.Bildiğin gibi kaslar çok oksijen tüketir.Mümkün olduğunca yavaş bir iniş yapmaya çalışırım kayarım suyun içinde anlıyacağın.Birde nefes tuttuğunu unutmaya çalış ben öyle yapıyorum hep aklında nefes tututuğunu düşünürsen süren yarı yarıya azalıyor.Bu yöntem harika unutmaya çalış zamanı gelince şalter iner ve çıkışa geçersin.Benim aklıma gelenler ve uyguladığım bunlar sizlerinde önerileriniz varsa denemek isterim...

Yorum yap

nefeste suyun dalgalı olusu sızın dıpte tutunmak ıcın kaslarınısın calısması. agırlıgınızın fazla olması nefesınızı yarı yarıya etkılıyor. ben levrekte kullandıgım agırlık fazlalıgımdan dolayı ancak 1-1.30 gıbı tutabılıyorum. tabı dalgada buna etken.

Yorum yap

dediğin çok doğru onur.agaşonu çok kullanmadığım için agaşon esnasında aklım hep nefesimi tutuşumda.sanırım buda beni etkiliyor.yanlız şuda var ki karada da nefesim 1 dak veya 1.10 dak.yani problem bende.

Yorum yap

Selamlar,
                        Yatağa sırt üstü uzanın ve 2 dkk nefeslenin.. Nefeslenme şekli 5 sn boyunca nefes al 10 sn boyunca nefes ver..Bunu hızlı değil yavaş yavaş ve sakince yapın..sanırım buna vantilasyon deniyor..ondan sonra ciğerlerinizi doldurup nefesinizi tutun tutabildiğiniz kadar.Aklınızda deniz altını sinaritleri levrekleri düşünün.Aklınız tuttuğunuz nefeste olmasın.nefes tutma bittikten sonra yine 2 dkk aynı şekilde soluklanın ve ciğerleri doldurup nefes tutun.. Her yapışınızda sürenizin kesinlikle arttığını görecek ve ciğerlerinizin genişlediğini hissedeceksiniz..Hadi kolay gelsin herkese.

Yorum yap

emre helal olsun valla sen bu işi biliyosun abicim

Yorum yap

Dışarda 1.30 1.40 kadar ama suya inince benm süre 1dakkayı bile zor buluyo gereksiz şekilde kaslarımı çalıştırıyorum anladığm kadarıyla...
                            Buarada Emre sölediklerini hemen denicem çok işe yarıcanı tahmin ediyorum :)

Yorum yap

Özellikle Emrenin söylediklerine şöyle bir şey eklemek istiyorum. Agaşonda beklerken gelecek olan bir balığı yada sinaritleri düşünmeyin bu sizi heyecanlandırır heyecanlanan kalp ritmini arttırır buda dip süresini azaltır. Size huzur verecek şeyler düşünün. ben genelde vurduğum balıklardan trofe sayılacak olanları ailecek nasıl yediğimizi düşünürüm(bu bana Huzur veriyor çünkü) sizin için farklı şeyler olabilir. Onur aynı süreyi paylaşmışız havuz denemelerinde 3.20 yapmıştım kasmadan. Birde özellikle Salı ve Perşembe akşamları Emrenin söylediği yöntemle Eurosportta boks maçlarını izlerken güzel antreman yapılıyor, ne de olsa 1 raund 3 dakika ;)

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                              X