Duyuru

Gizle
No announcement yet.

elbiseyi nasıl kurutuyorsunuz? ve kaç saatte kuruyor?

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• elbiseyi nasıl kurutuyorsunuz? ve kaç saatte kuruyor?

Dalıştan sonra elbisemizi güzelce duruladık tatlı su ile(içini dışını güzelce arındırdık tuzdan), astık güneş görmeyen bir yere. Buraya kadar tamam da, allahım, kurumuyor benim elbise bazen 2 gün falan:D
    nasıl kurutuyorsunuz elbiselerinizi, öncesinde el ile sıkıp da suyunu filan alanınız oluyor mu? ben sadece bileklerden falan sıkıyorum, suyun süzüldüğü yerleri yani, sıkıyorum aklıma geldikçe, şıp şıp da su damlıyor her seferinde. opencell avcı elbisesi, 5 mm benim elbise.
    bir de elbiselerinizin kuruması ne kadar sürüyor genel olarak? Bir de anket dolduralım:)
    4
    0-12
    0.00%
    0
    12-24
    75.00%
    3
    24-36
    25.00%
    1
    36-48
    0.00%
    0
    48-60
    0.00%
    0
    Berkin Birol - 1984

ben dalıstan sonra elbisenin içini dısını yıkıyorum iyice ilk olarak elbisenin iç tarafını dısa gelecek sekilde cıkarıyorum yani neopren kısmı dısarda zaten bir en fazla 2-2,5 saat içinde kurur.ondan sonra tekrar iç dıs yapıyorum bu sefer elbisenin dıs kısmını cevirip kurumaya bırakıyorum sanırım oda 1 gün içinde kuruyor.bence birde böyle deneyin ilk iç kısmını kurutun sonra dıs kısmını kurutun bence

Yorum yap

Çantadan şekilsiz bir vaziyette çıkan elbiseyi artistik bir şekilde balkona fırlatıyorum. O kendi halinde kurumaya çalışıyor
      şaka bi yana dediğim gibi öyle bi çabam olmuyor. Sakınılan göze çöp batar misali yani

Yorum yap

Benim de elbisem pek kurumaya fırsat bulamaz.

Yorum yap

onur engüzelini sen yapıyorsun bıktım yıka kurut ters çevir ızdırap ya bunun ömrü 1bilemedin iki sene bırak gitsin.yanlız elbisenin içine işeyen varsa yıkasın yıkanmazsa o zaman sakat.
          Hakan Ceyhan (kyocera)
          Karata? ?ZM?R

hay ?z. yi.

Yorum yap

at elbıseyı otomatık camasır makınasına bı guzel yıkasın suyunu alsın as balkona bak nasıl kuruyor. :lol: :lol: :lol:
            Eskilerden Pendikli z?pk?nc?.

Yorum yap

les gibi bir çantayla eve gelince esim (emel han1m ) ben hariç nevarsa çamas1r mak1nas1na at1p y1kay1p kurutup balkona asar sagolsun ,ilk zamanlar yahu dur yapma elbiseye bise olur falan demistim ama bise oldugunuda görmedim ,daha çabuk kuruyor....
              not: deterjan ve s1cak su kullanm1yor,sadece duruluyor ve s1k1yor ...

Yorum yap

benımkıde hep ıslak valla :)

Yorum yap

sampuan ve hafıf ılık su olursa pamuk gıbı oluyor doğrusu. :lol: :idea: :lol:
                  Eskilerden Pendikli z?pk?nc?.

Yorum yap

Bnim elbise dışı 1 saate, içi de max. 2 saatte kuruyor tamamen. Önce içini kurutuyorum, sonra dışını ama kesinlikle çamaşır makinesine atmam. Neoprenler sıkma esnasında ezilir falan bilinmez, bişi de olmayabilir ama zarar vereceği kanısındayım, artı yıkarken dışını elimle sıvazlıyorum ki balıklardan, yosunlardan gelen jelimsi tabaka da çıksın

Yorum yap

at balkona o kendiliğinden kurur :lol: :lol:

Yorum yap

Arkadaşlar ne 1-2 senesi öyle zırt pırt elbise alıcam .
                        4 senedir kullanıyorum ama dikkatli kullanıyorum ,her dalıştan sonra mutlaka tatlı suya basar 2 saat bekletir mandalsız olarak aç sere sererim sabah hazırdır. (OMER 5mm tıtanyum 2 parça) Böyle giderse bı 4 sene daha kullanırım yeterki bakımı özenli olsun(Kesinlikle makineyi tavsiye etmem)Kendı halınde kurusun.
                        Cengiz ?ENGÜL-1958
                        ?ZM?R-?STANBUL

Yorum yap

ya peki abiler,arkadaşlar şu neopreni giyerken ıstırap çekiyorum resmen.kokusu çok kötü geliyor. bunun kokusunu alan birşeyler yok mu???

Yorum yap

merges Nickli Üyeden Alıntı
                            ya peki abiler,arkadaşlar şu neopreni giyerken ıstırap çekiyorum resmen.kokusu çok kötü geliyor. bunun kokusunu alan birşeyler yok mu???
                            bol karbonatlı suda bekletmek işe yarayacaktır.

Yorum yap

güzel kokan bir şampuanla giymeden ıslat
                              Hakan Ceyhan (kyocera)
                              Karata? ?ZM?R

hay ?z. yi.

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                              X