Duyuru

Gizle
No announcement yet.

BU BİR OLTA AVCILIĞIMI ? (ANKETLİ)

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• BU BİR OLTA AVCILIĞIMI ? (ANKETLİ)

Bir kaç yıldır sahillerde değişik bir olta avcılığı görüyorum.Kurşun ağılığın arkasına 60-70 cm uzunluğunda ince misine ağ bağlanıyor,bir parça yemle beraber doğru suya daha ziyade tatlı su avcılığında görüyorum, yoğun olarak kullanımı dikkatimi çekiyor.
    Ancak aklıma suda takılan ve kopan oltalar geliyor.Zaman içinde yüzlerce hatta binlerce ağ parçaları kıyıları dolduracak ve bölgede yaşayan tüm canlıları 24 saat tehdit edecek.Direkt güneş ışığı görmediği için çürümesi yıllar,yıllar,yıllar alacak.
    Son derece bilinçsizce yapılan bir avcılık türü,hatta avcılık diyemeyiz zira avcı çevresini ve tabiatı herkesten fazla düşünür.
    Bu tarz avcılığın çevreye zarar verdiğini düşünüyorum.
    5
    ONAYLAMIYORUM
    80.00%
    4
    AVCILIK AVCILIKTIR
    20.00%
    1

Ben bu şekilde çevreyi kirleten bir av şekline onaylamıyorum . Avcı doğayı korumalıdır .

Yorum yap

bu tip pislikleri mümkün olduğunca temizliyorum.özellikle olta ve kursunları. hatta olta ucunda 2 kerede eşkina denk geldi200gr civarı saldım ama bilmiyorum yaşadılarmı. bazen mendireklerde dalıyorum oltacıların arasında. bulduklarımı onlara veriyorum bazende kendime alıyorum.

Yorum yap

Bahsedilen av aleti galiba "tırıvırı". Onaylamıyorum.
        "Totally Addicted To Bass"
        Av.Mustafa PAKER (1980) - Göztepe/?ZM?R

Yorum yap

Ayrıca tırıvırı dışındaki kayıp ağlarla ilgili olarak http://jfas.ege.edu.tr/pdf/08_Ayaz_21_1-2_2004.pdf

Yorum yap

" Madde 9 – Denizlerde amatör balıkçılık; olta takımı ve çapari ile yapılabilir. Paraketa ile avcılık yapılması yasaktır.

İçsularda amatör balıkçılık; üzerinde en çok iki iğne bulunan tek veya birer iğneli iki olta ile yapılabilir. Bunların dışındaki her türlü avlanma vasıtalarının kullanılması yasaktır. Ancak, küspe ile sazan avında ve ekmek ile kefal avında bedenin aynı noktasından çıkan ikiden fazla köstek kullanılabilir. Olta ucuna ağ v.b. araçlar takılarak avcılık yapılması yasaktır. "
            Sirkülerde yer alan bir cümle, sanırım yeterli olur...
            Sertan SAVA? - ?stanbul

Yorum yap

Rastgele-Der'in - [email protected] tırıvırının satışı ile ilgili girişimleri olmuştu. Yanlış değilsem Ankara il sınırları içerisinde tırıvırı satışını Ankara Valiliği yasaklamıştı.

Yorum yap

muspaker Nickli Üyeden Alıntı
                Rastgele-Der'in - [email protected] tırıvırının satışı ile ilgili girişimleri olmuştu. Yanlış değilsem Ankara il sınırları içerisinde tırıvırı satışını Ankara Valiliği yasaklamıştı.
                Evet aynen oyle yasaklatmıslar bravo denir ve dernek ne iş yapar diyenlere iyi bir cevap olur...

Yorum yap

ne oldugunu bilmiyorum ve görmedim fakat anlatıldığı gibi birşeyse kesinlikle onaylamıyorum

Yorum yap

Tırıvırı bizim bu tarafta paraşütte deniyor.Berbat birşey. Zaten yasakta ama kullanan çok .

Yorum yap

evet arkadaşlar
                      bahsi geçen konu nedense oltacılık,hangi balığa hangi yem,kaç numara iğne,kaç numara misine bilgisi olmayan ve öğrenmek içinde hiçbir çaba sarfetmeyen cahil ve tembel adamların işi...bu kesinlikle bir avcılık değil bence...yanlız bir konuya daha değinmeden edemeyecem...kabahat onları alanda değil kabahat kimde biliyormusunuz onların satışının yasak olduğunu bile bile bu tür esnafçılıktan geçimini sağlayanlarda...saygılarımla rastgele

Yorum yap

kesinlikle onaylamıyorum...balık avcılığı yapacaksan öz veriyle yapacaksın,uğraşacaksın,zaman harcıyacaksın...basit ve doğaya zarar veren metaryellerle avlanmıyacaksın...bu tür avcılık yapanları şiddetle kınıyorum,eğer görürsemde hemen jandarmaya telefon açacağım...

Yorum yap

Tırıvırı denilen bu ağlarla avlanmak yasaklandı. Tabii sadece yasak ne kadar etkili biliyorsunuz. Denetim olmalı. Onunda ötesinde bilinçli olunmalı. Bu tür yasak materyallerle avlananları uyarmak ve yetkili mercilere bildirmek gerekiyor. Bir tatlı su dalışımda 200 metrelik bir alan içerisinde bu ağlardan tam 17 tane çıkardım ve hemen hepsinde ölmüş balıklar vardı. Yazık!!!

Yorum yap

Tırıvırının zararları inanılmaz buyutlarda, tüm göl, göletlerimizde kullanılıyor ve dip bu ağlarla dolu. Ben kullananı gördüğümde jandarmaya haber veriyorum ve şimdiye kadar bir çok kişinin cezalandırılmasını sağlayabildim. Jandarmanın bu konuda gayet iyi çalıştığını (ihbar olursa) söyleyebilirim.

Yorum yap

Onaylamıyorum.

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                              X