Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Su altı feneri kullanmak yasak mı?

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Su altı feneri kullanmak yasak mı?

yeni tebliğe göre yasakladı diye biliyorum fakat herkes kullandığı için araştırdım ve düşük watt fenerler serbestmiş galiba tam bilen yardımcı olursa sevinirim ona göre fener alacağım?
    Mertcan Ersoy

1994 ?stanbul / ?zmir / Gökçeada

Ege Üniversitesi- Radyo Televizyon Sinema

[email protected]

Cevap: Su altı feneri kullanmak yasak mı?

b) Sualtı tüfeği ile yapılacak avcılıkta ışık kaynağı, şnorkel hariç yapay hava kaynağı, tüp, nargile, her türlü soluma cihazı ve yedek hava kaynağı kullanılamaz.
    ONUR ALTINKOÇ
    1985 ?STANBUL

Yorum yap

kanunen yasak
      tlf: 0532 166 67 11

Ömer Eyüpo?lu

BURSA \ E?gel

Ak?nc?larteam

Pathos pro 82
      Omer hf2 100

Yorum yap

Hatta botu olanlarda yanlarında bulundurmak bile yasakmış.

Yorum yap

ben taşıyorum ama sırf balıkyırtınca taş altına kaçarsa ziyan olmasın diye başka bir tim yok yani :)

Ömer Eyüpo?lu

BURSA \ E?gel

Ak?nc?larteam

Pathos pro 82
          Omer hf2 100

Yorum yap

bende fener alıyorum badımle haberlesmek ıcın kullanıyorum allah senı ınandırsın avcılık ıcın degıl :)

Yorum yap

zek_tani Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
              bende fener alıyorum badımle haberlesmek ıcın kullanıyorum allah senı ınandırsın avcılık ıcın degıl :)
              nasıl yani bodyle haberleşmek için sabah mı çok erken giriyorsunuz akşammı çok geç :) :) :) :) yemezler

Ömer Eyüpo?lu

BURSA \ E?gel

Ak?nc?larteam

Pathos pro 82
              Omer hf2 100

Yorum yap

Olumsuz durumlarda örneğin gece bir yerde mahsur kalınca sos için vs bulundurmak serbest ama kullanmak yasak. Fazla kurcalama kullan gitsin :)
                samet yi?ito?lu 23,01,1986

Yorum yap

gunduz kullanda gece kullanmaaaa ...

Yorum yap

ee madem yasak herkes niye videolarında fenerini kullanıyor ?
                    Mertcan Ersoy

1994 ?stanbul / ?zmir / Gökçeada

Ege Üniversitesi- Radyo Televizyon Sinema

[email protected]

Yorum yap

Mertcan E Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                      ee madem yasak herkes niye videolarında fenerini kullanıyor ?
                      Kısa ve öz bir cevap vermek gerekirse şöyle diyebilirim; Hükümetin ve bu işlerin denetiminde görevli birimlerin GEVşEKLİĞİNDEN...

Yorum yap

gevseklık degıl,dusunun suda tas altı avcılık yapıyorsun ve tas altı karanlıktır neyı nasıl vurulacak bellı olmaz,onun için gereklı, ama kanunen yasak, bu neye benzıyor bılıyormusunuz

burda sıgara içilmez dıye levha vardır ama herkez sıgara ıçer,denetıme gelındıgı zaman bak burda uyarı var denır ve ceza kesılır o da nezaman olur bılmem,onun ıcın sahsı fıkrım olarak soyluyorum gunduz 6volt'a kadar kullanmak gerekıyor ama yasak ıste,onun için kullanın ama dıkkatlı olun saygılar :)
                        sigpicCem GÜNE?
                        ED?RNE -1972-541 260 4459 B RH +

Yorum yap

Arkadaşlar yönetmelikte gündüz dalışlarda ışık kaynağı ve şnorkel hariç olarak belirtilmiş. Sizin konuyla alakalı farklı bir bilginiz var mı? Yani bu durumda gündüz dalışlarda 6 watt'lık fener ve şnorkel kullanılabilir. Gece dalış ise zaten yasak. Benim anladığım bu. Fakat içimde hep şüphe kalıyor çok farklı söylemler yazılar okuyorum. Burada ''yapay hava kaynağı, tüp, nargile, her türlü soluma cihazı ve yedek hava kaynağı'' kullanılamaz diyor.

b) Sualtı tüfeği ile yapılacak avcılıkta ışık kaynağı, şnorkel
                          HARİÇ yapay hava kaynağı, tüp, nargile, her türlü soluma cihazı ve yedek hava kaynağı kullanılamaz.

Yorum yap

bostancıdövme Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                            Arkadaşlar yönetmelikte gündüz dalışlarda ışık kaynağı ve şnorkel hariç olarak belirtilmiş. Sizin konuyla alakalı farklı bir bilginiz var mı? Yani bu durumda gündüz dalışlarda 6 watt'lık fener ve şnorkel kullanılabilir. Gece dalış ise zaten yasak. Benim anladığım bu. Fakat içimde hep şüphe kalıyor çok farklı söylemler yazılar okuyorum. Burada ''yapay hava kaynağı, tüp, nargile, her türlü soluma cihazı ve yedek hava kaynağı'' kullanılamaz diyor.

b) Sualtı tüfeği ile yapılacak avcılıkta ışık kaynağı, şnorkel
                            HARİÇ yapay hava kaynağı, tüp, nargile, her türlü soluma cihazı ve yedek hava kaynağı kullanılamaz.
                            http://www.zipkinci.com/s-s-s/91910-gece-dalisi.html

extreme09 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                            Madde 15 4b de ışık kaynağının serbest değil yasak olduğu yazıyor..

b) Sualtı tüfeği ile yapılacak avcılıkta ışık kaynağı, şnorkel hariç yapay hava kaynağı, tüp, nargile, her türlü soluma cihazı ve yedek hava kaynağı kullanılamaz.

ışık kaynağından sonra "ve" , şnorkel hariçten sonra "virgül" olsaydı serbest anlamı çıkardı.
                            Mevzuatta 6 watt değil 6 volt yazılmış..Ordada bir birim karmaşası var, watt olarak düzeltilmeli.
                            UFUK
                            1983

Yorum yap

SAHİL GÜVENLİK Komutanğında görevli kişiler ile görüşmem sonucu ışık kaynağında belirtilen bir wat olduğunu bunun üzeri yasak olduğunu orta düzey fenerlerde herhangi bir sıkıntı olmadığını söyledi;Ancak bunu kendi kafasına göre yorumlayan görevli kişilerde de çıkıp o günkü dalışı mundar edebilir=)
                              AVUKAT DURAL? SERTBA?
                              1983
                              ANTALYA/DEMRE
                              PAD? : discover,scuba diver,open water.emergency first response,rescue diver
                              CMAS:1 y?ld?z dal?c?
                              05323084386
                              En iyi AVCI eve sa? salim dönen AVCIDIR. Dal?n SA?LICAKLA :)
                              [email protected]

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                              X