Duyuru

Gizle
No announcement yet.

İlk denememde soğudum

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• İlk denememde soğudum

Dalış için ilk suya girişimde zıpkınımı kuramadım. Utanılcak bir şeymi bilmiyorum ama kuzenle aramızda reziliz ya diye konuştuk. Hiç bir güvenlik önlemini atlamadan bismillah diyip giriştiğimiz zıpkınla balık avımızın ilk ve son günü oldu. 95 lik apnea amarok zıpkınımı kuramadım. çok uzun bir zıpkın bana göre. kurma pozisyonunu öğrendik, 2 kere kurup o hevesle ufacık balıklara sıktım, vuramadım da bişe zaten. bu zıpkınla rahat yüzemedim zaten. umarım böyle devam etmez bu spora girişimiz..
    Burak Boztepe - 3 Ekim 89 - ?zmir - Kar??yaka / Torbal?

Torbal? CBS Zab?t Katibi

Cevap: İlk denememde soğudum

Beceremeyeceğim galiba dersen beceremezsin, ilk başlarda aklından balığı çıkar suya ve kullandığın malzemeye adapte olmaya çalış bol bol kur atış yap
    azimli olursan gerisi gelecektir.
    * MST - 1981 *
    } >) ) ) ) * >

Yorum yap

inşallah olabiliriz. araştırıyorum bakıyorum. öncelikle kendimden daha tecrübeli bir body e ihtiyacım var sanırım

Torbal? CBS Zab?t Katibi

Yorum yap

Burak amarok ağır kütleli bir zıpkındır üzerinde gelen lastik 95likte yanılmıyoram 20mm sert bir lastiktir kurmakta zorlanman normaldir.Birde bu tüfeği kara kıyıda gezerken baskın avında ağır olduğu için zor kullanırsın.Agoşan yapıyosan iyi bir tüfektir.
        Bu işten hemen vazgeçmek olmaz 18mm daha yumşak lastikli daha kısa tüfekle başla iyice öğrenince 95lik tüfeğinle devam edersin.
        Pesetme hemen sezon daha yeni başladı
        OSMAN ARSLAN
        SERBEST MUHASEBEC? MAL? MÜ?AV?R
        MANAVGAT/1982
        0533 231 63 64

Yorum yap

bakıcam artık hocam. bir kere tecrübeli bir body ile dalışa gideyim. sonrasında karar vereceğim tüfekle ilgili kısma. inşallah yapabiliriz bişeyler bakalım

Torbal? CBS Zab?t Katibi

Yorum yap

kuramamanız normal geldi bana :) benim kuzenimde vardı aynısından denemelik bir günlüğüne almıştım ilk kuruşta çok zorlandım kurma tekniğini bildiğim halde. kıyafette vardı üstümde sonra yavaş yavaş alıştım kurmaya. o gün dalış sonlarına doğru yorulmuştum 4 5 kez denedim kurmayı kuramadım :D dalış sonrası kıyafeti kontrol ettiğimde pedin parçalandığını gördüm :D bence lastığı 18 mm le değiştirin yada yüzerliliği daha iyi olan 90 lık bir tüfek alın amarokun kütlesi çok ağır suda hareketi zor olur.
            ?smail Cankut KURUBA?-1996

S?NOP---SAMSUN

19 MAYIS ÜN?VERS?TES?

----OMER HF2 100 ----

MESUTSUB P?R? PRO 90

Yorum yap

öyle sanırım.uğraşcam pes etmiycem. hala umudum var (o günden sonra artık dalamam diyodum, gemim batmış gibiydi valla)

Torbal? CBS Zab?t Katibi

Yorum yap

Burak bende ilk zamanlar 100 lük freesubumla zıpkını kurarken suda güreş tumaktan şekilden şekile girer yorulurdum kurabilsem bile atış yapmamaya çalışırdım çünkü 2. ve 3.kez kurmaya halim kalmadığından çoğunluklada kollarım yorgunluktan kesildiğinden 60 lık yılmazla devam ederdim, bi abinin tavsiyesiyle 29 cm boy ve 16 mm kalınlığında omer pover takıp kullanmaya başladım iyice alışınca 18 ve 20 lik lastiklere geçiş yaptım sanada acizane tavsiye ederim.
                Ali PÜLHAN
                Ayd?n-1970
                [email protected]
                0 507 303 74 06
                SEFER?H?SAR-?ZM?R

Yorum yap

Sevgili kardeşim, ne güzel sorunu burada paylaşmana sevindim. Tüfeğin çok güzel, sen malzemenin profesyoneli ile başlamışsın. Burada, bana göre lastiklerini değiştirmekten başka çare bulunmuyor. En ucuz yolu bu. Diğer arkadaşların dedikleri tamamen doğru. Üzerindeki lastikleri de yedeğe kaldır. Hedef - nişan alma- atış gibi konularda bir çok konu açılmış. Onları ve Jack boeno'nun yazıları var sitede okumanı tavsiye ederim. Bu işten soğumandaki neden tüfeği kuramamak ise, çaresi lastiktir. Yok balık vuramamak ise o da sabır ve tecrübe işi. Dikkatli olmalısın.

Yorum yap

Sağolun teşekkür ederim önerileriniz için. Bende öyle düşünüyorum. Yarın daha rahat kullanabileceğim bir lastik alırım. Umarım yapabiliriz birşeyler. şu anlık kendime hiç değilse tecrübesi benden fazla olduğu garanti olan bir body buldum gibi. Bakalım body biraz öğretirse birşeyler bende elimden geleni yapacağım :)

Torbal? CBS Zab?t Katibi

Yorum yap

alışma sürecinde çok doğal şeyler bunlar ilk zıpkınım 82likti zor kuruyordum sonra dalış elbisesi aldım 1 metre suda boğuluyodum alışamadığım için daha sonra açık kafa 105 lik ahşap aldım ilk dalışımda 1 saatte kurmayı beceremedim zıpkını :D alıştım fln derken şuan kullandığım 110 luk havalıyı aldım ilk gün kurarken yine ilk yarım saat sadece zıpkını kurma mücadelesi ile geçti :D yani bu işler biraz deneyim gerektiriyor ve bunun içinde daha çok denem yapman lazım zamanla çok kolay bir hale gelir vazgeçmemek gerekir hemen diye düşünüyorum :)
                      sigpic
                      O?uz ?nce ?zmir/Selçuk
                      Prof. Turist Rehberi
                      [email protected]

Ekipman : GO Pro 3 Black Edition-Omer Airbailete 110

Yorum yap

ilk 90 lık zıpkınımı kuramamaktan göğsum mosmor gezmiştim.o kadar sert geliyordu ki kurmak isterken dipçik kısmını kırmıştım.sonra yenı dipçik takmak zorunda kalmıştım.kurmak isterken elbiseyi yırtma noktasına getirmiştim gene kuramıyordum.atmaya korkuyordum çunku tekrar kurmak zorunda kalacağım için çoğu zaman atış yapmadan sudan çıkardım.body me kurdurmaktan benım bodym benden bıkmıştı :)

Yorum yap

Keşke küçük zıpkın ince lastikle başlasaydın.Ama zamanla alışırsın.
                          Mertcan Ersoy

1994 ?stanbul / ?zmir / Gökçeada

Ege Üniversitesi- Radyo Televizyon Sinema

[email protected]

Yorum yap

bende ilk zıpkınımı kuramamıştım..90lık apnea.....zamanla alışıyor insan merak etme...balık vurmaya başlayına unutursun bunları..
                            :thumbup:/BED.E?T Ö?R. (40)

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                            X