Duyuru

Gizle
No announcement yet.

seferisar tarafında dalga almayan yer aranıyor ....

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• seferisar tarafında dalga almayan yer aranıyor ....

bugün dalışa gideyim dedim ama rüzgar çok seferisar tarafında rüzgar almayan yer var mı azmak tarafına dalayım diyorum fikir alabilirmiyim izmirli arkadaşlar ben hava durumuna bakma özürlüyüm de :)

Cevap: seferisar tarafında dalga almayan yer aranıyor ....

Bugün İzmirde heryerde rüzgar var heralde şuan Kemalpaşadayım burasıda çok rüzgarlı. Azmak tarfında nerde dalıyosun? derenin aktığı yer yasak diye biliyorum.
    -----Deniz Ak / 1984-----
    -----?zmir / Bornova-----

Yorum yap

derenin tam ters tarafııı diğer adanın ucu şuan otokentteyim burdada fırtına var aklıma başka bi yerde gelmiyor kriz geldi dalmaya gidesim var hava gitme diyor :(

Yorum yap

Aslında derenin ağzı iyi orası küçük koy olduğu için çok rüzgar almıyo. Avatardaki çipuraları ordan aldım hatta ama bizden sonra giden iki ayrı grup arkadaşa jandarma denk gelmiş ceza yazmamış ama yasak felan demişler. Rüzgar yönünden bende çok anlamıyorum ama haritadan küçük koylara bak istersen.

Yorum yap

azmakta çok daldım derenin orda bildiğim kadarıyla orası dalışa yasak değil ama pek balık görmedim desem yeri var ...

Yorum yap

azmak yasak değil akarca yasak killik burnundan eşek adasına kadar ama burada çok rüzgar var her yer dalga tutar yani
            MUSTAFA TOPUZ1981 SEFERIHISAR / ?ZM?R

Yorum yap

desenize bugün dalış işimiz yaş...

Yorum yap

Ben de azmak tarafı yasak değil diye hatırlıyorum. Forumda yasak yerlerin gösterildiği bir başlık vardı. Oraya bakmak lazım.

Bugün yarın hava lodos. Seferihisar tarafı müsait olmaz pek. Belki gerence taraflarını düşünebilirsiniz.
                Mehmet ?çöz
                1977 / Izmir
                "Kolay De?il Islanmadan Bir Denizi Kucaklamak...!"

Yorum yap

Ben önceden kıyıdan oltaya gidiyodum oraya, dalış yapmadım hiç. Genelde mırmır çok oluyo, çipuralar çiftlikten kaçanlar birde dere ağzında kefal var çok. Belki levrekte vardır diye çok at çek yaptım ama bişey denk gelmedi. Bende pazar günü dalmayı düşünüyorum, umarım hava bozuk olmaz.

Yorum yap

Emrah azmak bölgesi yasak değil ancak pekde verimli değil dip süren iyiyse 100-150 m açıkta şamandıra ile tabi çipura mırmır alabilirsin. ayrıca Sahil güvenliğin sitesinden dalışa yasak bölgeleri öğrenip öyle dalışa gelin burda arkadaşlar bilmeden tongaya düşüyorlar bizimkiler ceza yazarken üzülüyorum vatandaşta biliçlendiği için gördüğünde hemen telefonla bildiriyor yanlış yerde dalış yapan zıpkıncı arkadaşları.
                    Ali PÜLHAN
                    Ayd?n-1970
                    [email protected]
                    0 507 303 74 06
                    SEFER?H?SAR-?ZM?R

Yorum yap

Geçen sene Azmak a bende gittim. orası genelde sakin dalga tutmaz fakat orada koyun sağ tarafında balıkçı barınakları vardır. Sanırım günahlarını almayayım ama onlar şikayet etti ki suya daha gireli bir iki saat olmamıştı ki jandarmanın gelmesi bir oldu. Sahil Güvenliğe sorup geldik serbest dememize rağmen sorun yaşamamak için suyun içinde kısa bir sohbetin ardından sudan çıktık tabi, o gün dalış yalan oldu. Askeri bölge yasak saha dediler ve ayrılmamız gerektiğini belirttiler tabi bizde sorun çıkarmadık ve ayrıldık. Genelde kefal var bir iki levrek palazı vardı. kıyının bir çok yeri orta derinlikte ama nerdeyse çöl misali balık yoktu. Kafama takılan başka bir konu ise madem askeri saha ne bir uyarı nede tabela hadi onu geçtik orada balıkçı barınağı nasıl oluyor bu yasak sadece zıpkıncıya sanırım. Ha bu arada netten araştırdım yasak gözüküyor bu yüzdende bir daha dalmaya gitmedim oralara ama Akarcaya niyetim vardı fakat sanırım yasak demişsiniz dalan varmı gerçekten yasak mı o adanın oralar balık yapması lazım ama bilgisi fikri olan paylaşırsa sevinirim dalın sağlıcakla...
                      Konu e.kosar tarafından (https://zipkinci.com/member/32086-e-kosar Saat 24-05-2013, 01:51 ) değiştirilmiştir.

Yorum yap

Bildiğim kadarıyla azmakta askeri saha yok ben yine arkadaşlardan öğrenip burdan yazarım, akarcada çiçek adası var adanın sol tarafı serbest sağ tarafı kesinlikle yasaktır, adanın sağ tarafından güneş köy siteleri maden koyu başlangıcına kadar yasak devam etmektedir. Güneş köy teke burnundan itibaren serbesttir.
                        Ali PÜLHAN
                        Ayd?n-1970
                        [email protected]
                        0 507 303 74 06
                        SEFER?H?SAR-?ZM?R

Yorum yap

azmak ile akarca arasında meralar bol merak etme yasak da değil sana ilettiğim bölge... çok güzel balık yapıyor. azmağın akarca tarafına ters gidersen de karadan ilk burundan suya girebilirsiniz bence içeride de kaldığı için rüzgar alacağını zannetmiyorum...

Yorum yap

Arkadaşlar bahsettiğim bölge aşağıdaki resimde üçgen içine alınmış olan kısım. Ben çok defa gittim herhangi bi sıkıntı yaşamadım ama jandarma arkadaşlarımı 2 defa uyarmış. Sahil Güvenliğin sitesinden kontrol ettim burası dalışa yasak değil. şöyle bir durum olabilir, üçgen içindeki azmak mevkii yazan yerde yol kenarında tel örgü var ama tamamen kapalı değil arabayla dere ağzına kadar girebiliyosunuz. Burası özel mülk olabilir ve tarla sahipleri yada yakınları jandarmayı aramış olabilirler.

[IMG][/IMG]

Yorum yap

kıyısı kuzeye bakan biyer bulursan biraz olsun rüzgarı kesecektir..
                              sigpic
                              SSI L3
                              N.Can B?NGÖL 1983
                              ?ZM?R- Mordo?an

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                              X