Duyuru

Gizle
No announcement yet.

G-MAİL KULLANICILARINA UYARI

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• G-MAİL KULLANICILARINA UYARI

Arkadaşlar biliyorsunuzki g-mail google arama motorunun desteğinde.Google g-mail kullanıcılarının bütün mailllerinin (gelen kutusu-giden kutusu) kopyasını alarak arşivlemektedir.Belki çok önemli değil diyeceksiniz ama maille bir selam bile yollasanız bu kişiye özeldir.Bilginize. Saygılarımla.

Tolga kardeş izninle bir haberde ben ekleyip konuyu biraz daha detayla iletmek istiyorum...

GMAIL İLE GÖNDERİLEN E-MAILLERİN ARşİVLENDİĞİ ORTAYA ÇIKTI

e-mailiniz kopyalanıyor

Türkiye'de de kullanımı artan Google'ın elektronik posta servisi Gmail ile gönderilen tüm e-maillerin arşivlendiği ortaya çıktı

İnternette en çok kullanılan arama motoru Google'ın, kullanıcıların girdiği tüm internet siteleri ile gönderdiği tüm e-postaların kaydını tutarak, e-postaların bir kopyasını sunucularında sakladığı ortaya çıktı.

İngiliz The Times gazetesinin sayfalarında geniş şekilde yer verdiği habere göre, Microsoft'un elektronik posta hizmeti 'hotmail'in en büyük rakiplerinden olan e-posta servisi Google'ın Gmail'i kullanılarak gönderilen her elektronik postanın bir kopyası şirketin sunucularında saklanıyor. Google yetkilileri, bu durumun reklam uygulamaları için kişinin eğilimlerinin belirlenmesi amacı taşıdığını söylüyor.

Bedava olan Gmail kullanılarak gönderilen her elektronik postayla birlikte, şirketin belirlediği bazı reklamlar da gönderiliyor.

Yorum yap

bilgi için tesekkurler arkadaslar...

Yorum yap

buna ek yahoo hesabı olanlarda dıkkat yahoodakı maıllerde arsıvlenıyor
        Tamer Otken / 1965
        ?stanbul

Yorum yap

Googlenin sahipleri de gelip de işsiz gibi bizim maillerle ugrasacak degil ya arşivlesinler hatta sıkışmasınlar turşusunu kursunlar önemli degil yani...

Yorum yap

Onur ÖNGÜN Nickli Üyeden Alıntı
            Googlenin sahipleri de gelip de işsiz gibi bizim maillerle ugrasacak degil ya arşivlesinler hatta sıkışmasınlar turşusunu kursunlar önemli degil yani...
            :D :D :D
            Tolga saolasın kardeşim

Yorum yap

Hangisi arşivlemiyorki :?: 8) 8) 8)

Yorum yap

Kullanım koşullarında zaten belirtiliyor bunlar, hotmail de aynı, MSN kulanırken de aynı. Her mesajınız kayıtlı...

Yorum yap

mail yine neysede msn deki konuşmalrda arşivleniyor hatta gamze özcelik olayında adamın adını unuttum msn konuşmalırından kanıtladılar

Yorum yap

MIGRI Nickli Üyeden Alıntı
                    mail yine neysede msn deki konuşmalrda arşivleniyor hatta gamze özcelik olayında adamın adını unuttum msn konuşmalırından kanıtladılar
                    Ama o olayda kendi pc sindeki kayıtlardan kendini ele verdi.konuşmalarını geçmiş klasöründe sakladığı için yani.

Yorum yap

Hyr, tüm konuşmalar msn in server larında saklanmakta. Sadece mail hesabınızın 1-2 mb. lık yerini bu işe ayırsak, yıllarca yazsanız dolduramazsınız zaten. MSN den yazacağınız mimlenmiş kelime öbekleri sayesinde sizi takibe bile alabilirler. Misal sürekli olarak saddamdan usame bin ladinden bahsedecek olursanız sistemleri otomatik olarak sizi takibe alıyor ve konuşmalarınızı kağıda döküyor. O yüzden kredi kartı numaranızı vermeyin falan yazıyor, herhangi bir microsoft messenger server larında çalışan bir eleman kolaylıkla erişebilir şifrelerinize veya kredi kartı numaralarınıza.

Bu işin amacı gamze özçelik için deil, gizli teşkilatların kullanması için amerikan ordusu tarafından microsofta getirilen bir kuraldır. Google da aynı şekilde bu işten payını aldı ama gene müşterilerini koruyor. Geçenlerde en çok arama yapılan kelimelerle ilgili bilgi istenmiş, google: "ben kullanıcılarımın özel aramalarını yayınlamam" derken microsoft hiç itiraz etmeden kabul etmiş.

Google talk denen bir chat programı da mevcut. Tavsiye ederim ama adam gibi sürümü çıktığı zaman :)

Yorum yap

tsaglam Nickli Üyeden Alıntı
                        MIGRI Nickli Üyeden Alıntı
                        Ama o olayda kendi pc sindeki kayıtlardan kendini ele verdi.konuşmalarını geçmiş klasöründe sakladığı için yani.
                        hayır kendi bilgisayarından değil polisin microsoft türkiyeden isteyince microsoft türkiye tarafından verilmiş akşam gazetesinde öyle yazıyordu

Yorum yap

Benim bildiğimde pc lerine el konulduktan sonra yapılan incelemelerde ortaya çıktı.

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                          X