Duyuru

Gizle
No announcement yet.

WİNDOWS XP İÇİN ÖNEMLİ İPUÇLARI

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• WİNDOWS XP İÇİN ÖNEMLİ İPUÇLARI

Arkadaşlar belki bu sitede bunun ne işi var diyeceksiniz ama sonuçta burası sohbet yeri olduğu için paylaşmayı düşündüm.

http://rapidshare.de/files/9317573/xp_ayarlar_.doc.html

Tolga Bey teşekkür ederim

Yorum yap

Rica ederim Okan Bey işinize yaradıysa memnun oldum.

Yorum yap

Tolga Bey, bilgisayarım Pentium II (400 mhz) 64mb Sdram. Ne kadar işe yaradığını sanırım anladınız :)

Yorum yap

şimdi gerçekten işinize yaradığını biliyorum Okan Bey kolay gelsin.

Yorum yap

tolga abi teşekkürler

Yorum yap

işine yaradıysa ne mutlu bana koko.birde isim soyad yazarsan hepimiz daha mutlu oluruz.

Yorum yap

Arkadaşlar , eklemek istediğim bir şey var , aslında bir tür uyarıdır ; xp özellikle sistem güvenliği en üst düzeyde düşünülerek tasarlanmıştır, bahsedilen tüm ayarların değiştirilmesi sistem güvenliğini en aza indirger, elbette bazı, kullanıcının çok ta işine yaramayacağı varsayılan özellikler yok değildir , ancak bu tür ayarların bilen birileri tarafından yapılması uygun olur, benim tavsiyem mümkünse , en üst düzey donanımla yola çıkılması , güvenlik için sistem kaynaklarını kasmayan virüs tarayıcı kullanılması , en az sayıda programın çalıştırılması , gereksiz ve kullanılmayan programlar silinmesidir. Aksi halde tekrar sistem kurmak zorunda kalabilirsiniz. Saygılarımla ...

Yorum yap

Recai bey;siz güvenlik değilde performans ayarlarını uygulayın.sonra bir sorun olur sorumlu tutulmak istemem.ayrıca bende bu zamana kadar bir problem çıkmadı.tabi bu bilgisayarınızın kalitesindende farkeder.görüşmek üzere

Yorum yap

Teşekkür ederim arkadaşım sağol verdiğin bilgiler için , ben öğretmenliğin yanısıra bilgisayar üzerine teknik servis te sağlıyorum, bahsettiğin konular oldukça yararlı , umarım herkes yararlanır. Benim söylemek istediğim bahsettiğin uygulamalar konusunda tecrübeli olmayan arkadaşların problem yaşamamaları ile ilgiliydi. Registry ayarlarının deneyimsiz kişilerin elinde ne hale geldiğini , sonucunda da sistemin ne hale geldiğini defalarca görmüş biri olarak arkadaşlarımızı uyarmak istedim hepsi bu, bendeki sistem , P4 3.0 , 1gb ddr2 , 120 gb hdd, 256 PCI express , asus anakart i 925 , sanırım nasıl bir performansla çalıştığım hakkında bir fikir verir. Saygılarımla ...

Yorum yap

Recai bey bende bilgisayar uzmanıyım.dediğiniz gibi bilgisiz arkadaşlar meraktan hepsini bir arada ne olacak diye kullanırsa pek hoş olmaz.ama şöylede bir durum var.microsoft ve diğer parça üreticileri(intel,asus,gigabyte vs....)kendilerine rant sağlamak amacıyla işletim sistemlerinde Registry ve diğer ayarların limitini minumum seviyelerde tutarak biz tüketicileri yeni parçalar(ram,cpu, vs...) ve pc almaya zorladıklarını unutmamız lazım.bunuda şöyle ispat edeyim.yeni bir işletim sistemi ve ya program hatta oyunn satın aldığınızda size açıklama olarak istenen minumum sistem özellikleri şunlardır diye yazarlar.buda gösteriyorki bilgisayar dünyası çok büyük bir rant ve bütün firmalar rakip gibi görünsede aslında birbirleriyle gizli işbirliği içinde olan ve bizleri sömürmeye çalışan uyanıklardır.bende bu bilgileri verirken düşük kapasiteli pc kullanan arkadaşların performanslarını biraz yükseltmelerine yardımcı olmak için yazdım.ayrıca arkadaşım olarak görüştüğüm Microsoft mühendislerindende Registry ayarlarının düşük tutulduğunu doğrulattırdım.biraz uzun oldu ama son cümlem:işim gereği kullandığım ana kartım çift cpu.hızını tarif etmeme gerek yok sanırım ama inanın bu pc de bile ayarlar yapıldıktan sonra müthiş bir sürat artışı sağlıyor.arkadaşlar çok yazdım son olarak rica ediyorum sadece işinize yarayan Registry ayarlarını yapıp kullanın. saygılarımla.

Yorum yap

premium mu free hangisini seçeceğim

Yorum yap

süleymen Abi free seçeneğini tıkladıktan sonra yeni sayfa açılacak ve 20-30 saniye kadar sayıp download yapman için sana izin verecek.eğer indiremezsen haber verirsin mailinine yollarım.görüşmek üzere

Yorum yap

tolga bey tesekkurler...

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                            X