Duyuru

Gizle
No announcement yet.

ilginç sohbet

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• ilginç sohbet

Bu sabah saat 05.20 Tv kanallarını dolaşıyorum,Sky-Türk kanalı;
    sualtı görüntülerini görünce ilgimi çekti.Haluk Cecan'ın Kızıldeniz dalışlarından görüntüler,balıklar rengarenk sürü halinde,Cecan balıkları besliyor,seviyor.
    "Çağatay yolda" diye bir pogram.Çağatay soruyor;
    -Haluk abi bizim sularda niye böyle görüntüler alınamıyor,balıkları niye böyle ellerimizle besliyemiyoruz.?
    Cecan diyorki;
    -Bizim sularımızda Zıpkıncı çok var.Bu sürüden bir tanesini vurunca balık sizi tanıyor ve ürküyor,sürüde dağılıyor.Sevgili Cecan'ın üslup ve mimiklerinden kendi adıma azda olsa öfke ve memnuniyetsizlik sezdim.

Kayıtlı,kayıtsız acaba 10000 sürü dağıtıcı varmıyız. :?: :?:
    veya bu söyleşide gerçek payı ne oranda, :?:
    Görüşlerinizi merak ediyorum.

Sevgiler.

Yunanistanda zıpkıncı yokmu? var.Portekizde zıpkıncı yokmu? var.İtalyada zıpkıncı yokmu? var.İspanyada zıpkıncı yokmu? var.Fransada zıpkıncı yokmu? var!avusturalyada zıpkıncı yokmu?var.Amerikada zıpkıncı yokmu? var.Hemde bu ülkelerdeki zıpkınla avlanan insan sayısı bizden kat kat fazla.Ama oralarda dinamitçi yok trolcü yok yasak avlanan balıkçı yok.Gündüzleri scuba dersi verip akşamda scuba dersi verdikleri malzemelerle dalıp orfoz avlayan tüpçülerde yok.Nargile ile dalıp bir kayanın altını tamamen kurutan avcılarda yok.Sintine boşaltan gemilere rüşvet karşılığı göz yuman yetkilide yok.Balıkçı motorlarının eksozlarını ses çıkmasın diye denize veren balıkçı da yok.Sizce cecan benim bu yazdıklarımı bilmiyormu.

Yorum yap

İşte budur. Bizde de kanunlar var. Bir düşünün şu söylenenlerin hepsi yasak. Ancak diğer ülkelerle bizim farkımız şu: Bizde bu kanunların gereğini yerine getirtip takibini yapacak olan mercilerde hareket yok, ya da birşeyler karşılığı göz yumuluyor. Ozaman olay; herkes yapıyor ben niye yapmayım enayimiyim durumuna gelıyor.

Yorum yap

Balıklar bizi tanıyor mu? :shock: Ya bide kin tutuyorlarsa! Pöhhh lafa bak ya. Gülermisin ağlarmısın....

Yorum yap

kupes Nickli Üyeden Alıntı
          Balıklar bizi tanıyor mu? :shock: Ya bide kin tutuyorlarsa! Pöhhh lafa bak ya. Gülermisin ağlarmısın....
          Geçen Hafta vurduğum sargozların abileri beni bekliyorlarmıdır acaba suda ;)

Yorum yap

geçen gün bir arkadaş akya vurmuş.akyanın kardeşi arkadaşlarını toplayıp gelmiş bizim arkadaşı çok fena benzetmişler hepberaber.Haluk cecana sevgilerimle...

Yorum yap

Haluk Cecan gibi bir abimize bu söylemi hiç yakıştıramadım.Eğer balık bizi tanırsa geriye kalan 9999 balık bizi görür görmez kaçacaktır.Nasıl yakalayacağız onları?Bir kere Kızıldenizle akdenizin yapısıda farklıdır,Kızıldenizde ki bu canlılık dünyanın hiçbir yerinde yoktur!Lütfen elmalarla armutları karıştırmasın bu abimiz.Avrupa'nın heryerinde bugün bize yasak olan pekçok balık Örn;eşkina her yerde avlanıyor,bir biz miyiz aklı evvel? Sen diğer unsurları engellemedikçe istediğin kadar yasak koy zıpkıncıya popülasyon artacak diye!Eskiden zıpkıncı yok muydu,bu sinaritler neden görünmeye başladı Marmara'da acaba hiç düşündünüz mü? Sen bana bunun cevabını ver,ben senin anlıgı karışlarım Fahretting? :)

Yorum yap

Gerçekten de bu abimiz sapla samanı birbirine karıştırmış.Güvenilir bir bilimsel yayında okumuştum:BALIKLARIN HAFIZASI 2 DAKİKA İLE SINIRLI.nasıl oluyorda gördüklerini uzun süre unutmayıp bizden ürküyorlar.

Yorum yap

SeaLord Nickli Üyeden Alıntı
                  kupes Nickli Üyeden Alıntı
                  Geçen Hafta vurduğum sargozların abileri beni bekliyorlarmıdır acaba suda ;)
                  Aman ha temkinli ol, belki eşgalini alıp tüm meralara yollamışlardır. WANTED! :lol:

Yorum yap

FRONTOZA Nickli Üyeden Alıntı
                    Yunanistanda zıpkıncı yokmu? var.Portekizde zıpkıncı yokmu? var.İtalyada zıpkıncı yokmu? var.İspanyada zıpkıncı yokmu? var.Fransada zıpkıncı yokmu? var!avusturalyada zıpkıncı yokmu?var.Amerikada zıpkıncı yokmu? var.Hemde bu ülkelerdeki zıpkınla avlanan insan sayısı bizden kat kat fazla.Ama oralarda dinamitçi yok trolcü yok yasak avlanan balıkçı yok.Gündüzleri scuba dersi verip akşamda scuba dersi verdikleri malzemelerle dalıp orfoz avlayan tüpçülerde yok.Nargile ile dalıp bir kayanın altını tamamen kurutan avcılarda yok.Sintine boşaltan gemilere rüşvet karşılığı göz yuman yetkilide yok.Balıkçı motorlarının eksozlarını ses çıkmasın diye denize veren balıkçı da yok.Sizce cecan benim bu yazdıklarımı bilmiyormu.
                    Başka türlü anlatılamazdı, konunun özü budur. Zıpkıncıları suçlamak bu işin en kolay yanı olduğu için herkes tarafından dile getiriliyor. Yoksa trolcülerle uğraşan (burdaki forumlarda okumuştum ama tam hatırlayamıyor olabilirim kusura bakmatın) insanlar tehdit ve yukarıdan gelen emirlerle görev yerleri anında değiştiriliyor. Affınıza sığınarak konuyu bir fıkra ile bağlamak istiyorum.
                    Dört kafadar arkadaş bir trafik kazasında ölürler ve cehenneme gönderilirler. Zebani onlar karşılar ve der ki:
                    "Bakın bizim burda iki türlü cehennem var biri Avrupa tipi diğeri Türk tipi"
                    Kafadarlar sorarlar:
                    "Farkı ne ikisi arasında"
                    Zebani yanıtlar:
                    "Avrupa tipinde hergün kaşık kaşık bok yersiniz, Türk tipinde ise kova kova yersiniz"
                    Kafadarlar düşünmüşler taşınmışlar ve biri haricinde üçü:
                    "Biz Türk doğduk Türk öldük cezamızıda Türk Cehenneminde çekeceğiz" demişler
                    Öteki arkadaşlarıda Avrupa cehenneminin yolunu tutmuş. Aradan 3 ay geçer Türk cehennemindekiler ile Avrupa cehennemindeki arkadaşları karşılaşırlar, hoş beş derken Türk cehennemindekiler sorarlar:
                    "Nasıl Avrupa cehennemi rahat mı"diye O da cevap verir:
                    "Rahat olmasına rahat da hergün kaşık kaşık bok yiyoz siz napıyosunuz"diye o da arkadşlarına sorar. Türk cehennemindekilernden biri der ki:
                    "Valla 3 aydır bok oluyo kova olmuyo, kova oluyo bok olmuyo senin anlayacağın 3 aydır bi bok yiyemedik."

Yorum yap

şahin bey, bu fıkra konuya noktayı koymuş bence fakat.
                      Bu sözleri söyleyen şahsın asıl derdi başka birşey herhalde.
                      Engin beyin söyledikleri ne ekleyecek birşey zaten yok
                      20 yıldır memleket sularında geziniyorum daha hiçbir balığın üzerinde REZERVE etiketi görmedim.
                      Denizde bizim, balıkta bizim. KURALLARA UYUP vicdanını evde unutmadan suya giren acemi usta farketmez herkese rastgele.
                      Kısmetten ötesi yalan.
                      Bal?k ça??rmay? bilmem, onlar beni ça??r?r

Can ARSLAN ?stanbul 13/11/1971

Yorum yap

Bence zıpkınla istesekte balığı bitiremeyiz.

Yorum yap

Hepimiz yanyana dizilip tüm sahilleri tarasak yinede denilenler olmaz.Herkez kendi işine baksın.Biz bi belgeseli 523 kez seyrediyosak onlarda sesini kessin....

Yorum yap

sayın cecanı cok severim.....
                            ama
                            azıcık gerilere gidip bir bakın agla cevirip neler
                            vurmuş zıpkınla.....

Yorum yap

sevgili cecan beye tv de söylediklerinden dolayı bence birer kınama mail atalım. [email protected]
                              http://www.kameraarkasi.org/belgesel/h/halukcecan.html

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                              X