Duyuru

Gizle
No announcement yet.

DÜşÜNDÜRÜCÜ...

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• DÜşÜNDÜRÜCÜ...

Gazeteler ve televizyonlar Malatya'da olup bitenleri, çocuklara yapılan işkenceleri "şok" mantığıyla verdi.

Kimi yurttaşlar görüntülerin kendilerini ağlattığını söylemiş.

Doğru, insan ağlar, vicdanı kanar ama bu yurttaşlar Türkiye'de böyle şeylerin olup bittiğini bilmiyorlar mıydı?

Ayrıca bunların sadece Malatya'da uygulandığını mı sanıyorlardı?

Gösterilen tepkilerde bir yanıltma olduğunu düşünüyorum ben.

Sanki "Ne güzel memleketimiz, ne şefkatli insanlarımız var ama bak Malatya'da vicdansızlar ne yapmış!" rahatlamasına sığınıyormuşuz gibi geliyor.

Hiç kendimizi kandırmayalım.

Türkiye şiddetin kol gezdiği bir yer.

Aydın geçinenler bile evde karılarını, sevgililerini dövüyor. Maçlarda birbirimizi doğruyoruz. Düğünlerde çocuk avlıyoruz.

Göz önünde bunlar oluyorsa, karanlık köşelerde neler olur düşünsenize.

Görünmeyen anayasa: şiddet

Zülfü Livaneli Vatan Gazetesi - 28.10.2005

Bana "Çocuk yuvalarında çocuklara nasıl muamele ediliyor?" diye sorsanız, gözüm kapalı, zulmedildiğini söylerim.

Çünkü gidip görmeme gerek yok.

Toplu mekânlarda bu kadar şiddetin kol gezdiği bir ülkede karakollar, hapishaneler, yetiştirme yurtları nasıl olsun istiyorsunuz!

Yıllardır yazıyla, çizgiyle, müzikle, siyaset yoluyla "Türkiye'ye insancıl bir kültür gerekiyor! İnsanlarımızın hümanist değerlere kavuşması, en önemli meselemiz" diye kendimizi yırtıyoruz ama dinleyen kim!

Bu kadar sertlik ve acımasızlık içinde, doğru dürüst bir toplumsal yaşam kurulamaz.

Son yıllarda şehirlerimiz ne kadar çirkinleşti ise, ruhlarımız da o kadar ucubeleşti.

Obeziteye yol açan abur cuburları görüyoruz ama televizyonlarda her gün saatlerce ruhumuza doldurduğumuz abur cuburun farkında değiliz.

Birer ruh obezi olmuşuz da haberimiz yok.

Halka mikrofon tutup en çok hangi televizyon dizisini sevdiğini soruyorlar.

Yüce milletimizin cevabı belli "Kurtlar Vadisi."

Daha sonra ne kadar basın yayın organı varsa rating yüzünden kurtların peşine takılıyor.

İnsancıllık, merhamet, zarafet, uygarlık ise karın doyurmayan bir takım dinozor masalları.

Can sıkıcı öğütler.

Hatta gericilik.

Modern oluyoruz ya mutlaka Amerika'nın vurdulu kırdılı bir kenar mahallesi gibi davranmamız gerekiyor(!)

Bu yazdıklarımı zaten yıllardır biliyor ve acısını çekiyoruz ama hiç olmazsa sahte bir iyimserlikle "Aaa neler oluyormuş. Ne yazık!" filan demeyin.

Yüzünüze tutulan aynalara kıza kıza bu hale geldiğinizi düşünün.

Bu kadar çok sadist, bu kadar çok hırsız, bu kadar çok çapulcu, bu kadar çok ahlâksız yönetici hangi tarlada, hangi gübreyle yetişiyor, onu sorgulayın

cok guzel bır yazı .evet acı gercegın ta kendısı.
    Eskilerden Pendikli z?pk?nc?.

Yorum yap

. HABER BÜLTENLERİNDE DİKKATİNİZİ ÇEKTİMİ BİLMİYORUM... HANGİ KANALDA OLURSA OLSUN BU VAHşET OLAYI VERİLİRKEN SPİKERLERİN DEĞİNDİĞİ BİR DURUM VARDI...

ÇOCUKLARA EZİYET EDEN KİşİLERİN ÖZELLİKLE "CAHİL" OLDUKLARININ, İKİSİNİN İLKOKUL ÜÇÜNCÜ KİşİNİNDE LİSE TERK OLUşU ÜZERİNDE DURULUYORDU...... ACIMASIZLIĞIN EĞİTİM DURUMUYLA NE İLGİSİ OLABİLİR.....

BU ÜLKEDE BİR ÇOK İNSANIN EĞİTİMİ YOK.....
      EĞİTİM ALMAMIş OLMAK, OKUMAMIş YA DA OKUYAMAMIş OLMAK CAHİLLİKMİDİR... ACIMASIZLIK=EĞİTİMSİZLİKMİDİR....

İNSANLIĞIN EĞİTİMLE NE İLGİSİ VARDIR.... İNSANLIK DOĞUşTAN GETİRİLİR.... EVET İNSANLIK GENLERLE GELİR...... ÇOK OKUMUş BİRİSİDE PEKALA CANİ RUHLU OLABİLİR.

SORARIM ARKADAşALAR KAÇIMIZIN ANNESİ ,ANNEANNESİ,BABAANNESİ YÜKSEK DERECEDE EĞİTİM ALMIşTIR.... BU ÜLKEDE NİCE ELLERİ ÖPÜLESİ OKUMA YAZMA BİLMEYEN ANNELER-NİNELER VAR.... ASLAN GİBİ , GÜL GİBİ EVLATLAR YETİşTİREN BU ANNELER DEĞİLMİDİR....
      .
      ACIMASIZLIĞI EĞİTİMSİZLİĞE YÜKLEMESİNLER......

İNSANLIK MÜREKKEP YALAMAKLAMI OLUYOR.... ??

BU şEREFSİZLERE ÖNCE İNSAN OLMAYI VE İNSAN OLDUKLARININ FARKINDA OLMALARINI ÖĞRETMEK LAZIM...............

Yorum yap

arkadaşlarımı destekliyorum.+1

Yorum yap

ACIMASIZLIĞI EĞİTİMSİZLİĞE YÜKLEMESİNLER......

İNSANLIK MÜREKKEP YALAMAKLAMI OLUYOR.... ??

BU şEREFSİZLERE ÖNCE İNSAN OLMAYI VE İNSAN OLDUKLARININ FARKINDA OLMALARINI ÖĞRETMEK LAZIM...............

NEJAT FİKRİNE SAĞLIK.
          KONU ASLINDA BAşTANSONA SADECE İNSAN OLMAKLA ALAKALI.İNSAN İNSAN OLDUĞUNUN BİLİNCİNE VARDIĞI SÜRECE İNSAN KALIR.ONDAN SONRASI İSE BAşKA BİR BOYUT,BEN BU BOYUTA MAHLÜK DİYORUM.BU MAHLUKLARIN MİLLİYETİ,CİNSİYETİ YOK.İNSAN MASKESİ ALTINDA ARAMIZDA DOLAşIYORLAR .MASKELERİ DÜşENEKADARDA İNSANLA AYNI KEFEYE KONUYORLAR.

Yazılacak çok şey var aslında ama..........

Yorum yap

Bu ülkede kız meslek liselerinin ilgili bölümlerinden mezun olan kızlarımızın yüzde kaçı çocuk yuvalarında kreşlerde iş bulabiliyor. Devletin işe alma politikası işe uygun eğitim görmüş kişileri değil iktidardaki partiye yakın olanları ve yakınlarını işe almaktır. Böylelikle alınan kişiler de iyi veya kötü kendi annelerinden ne gördülerse onu uyguluyorlar ve bunu normal davranış zannediyorlar. Gerçek suçlu binbir türlü masraflarla eğittiği kişilere onlara uygun işleri vermemekte devam eden devlettir.

Yorum yap

Hazırlanıyor...
            X