Duyuru

Gizle
No announcement yet.

BİR şEYLER YAPMA ZAMANI GELDİ...

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• BİR şEYLER YAPMA ZAMANI GELDİ...

iki arkadaş çölde yürüyorlardı.Yolculuk sırasında bir tartışma yaşandı ve arkadaşlardan biri diğerine tokat attı.Tokadı yiyenin canı acı ve hiç bir şey söylemeden eğildi ve kuma şöyle yazdı:

"Bugün en iyi arkadaşım bana tokat attı."

İki arkadaş bir vahaya gelene dek yürümeye devam ettiler ve vahaya gelince suya girmeye karar verdiler.Tokadı yiyen kişi bataklığa saplandı ve kurtulmak için çırpınmaya başladı.Arkadaşı onu kolundan çekerek saplandığı yerden çıkardı ve hayatını kurtardı.Tokadı yiyen kişi boğulmaktan kurtulduktan sonra bir taşa şöyle yazdı:

"Bugün en iyi arkadaşım yaşamımı kurtardı."

Tokadı atan ve yaşamını kurtaran kişi bu durum karşısında şaşırdı ve merakını yenemeyip sordu:

"Canını acıttığımda kuma yazdın şimdi neden taşa?"

Tokadı yiyen kişi bu soruyu şöyle yanıtladı:

"Birisi canımızı yaktığında kuma yazmalıyız ki bağışlama rüzgarı silebilsin ama birisi bizim için iyi bir şey yaparsa taşa yazmalıyız ki hiç bir rüzgar silemesin"...

Haydi ZIPKINCI camiasındaki kardeşler, abiler , bu işe cidden gönül verenler .
    zaman artık bizlerinde kendi adımıza ;zıpkıncı camiası adına birşeyleri taşlara yazma,kazıma zamanı, sesimizi yükseltme zamanı , birleşme,dayanışma zamanı....

bırakalım aramızdaki kavgaları, anlaşmazlıkları, sürtüşmeleri ,onları kumlara yazdığımızı düşünelim..

birleşelim,güçlenelim..

bu ortak amaçta herkesin elinden geleni yapması dileklerimle...

saygılarımla.

Memnuniyetle abi.Yaparız ne düşüyorsa üzerimize.

Yorum yap

Eliizden ne geliyorsa yapıcaz abi.emir büyük yerden 8)

Yorum yap

bız basladık bıle abı :)

Yorum yap

Elimizden ne geliyorsa yapmalıyız

Yorum yap

DESTEKLİYORUM NE GEREKİYORSA YAPALIM

Yorum yap

artık eylem zamanıdır bence, yazıdan çıkıp kararlılığımızı göstermenin zamanı geldide , az daha geç kalırsak zıpkını duvara asarız kardeşler..
              il bazında arkadaşlar toplanıp konuşalım, mesela izmirliler iftar buluşmasında, istanbullular yarınki toplantıda yapılacaklar hakkında ciddi ve hukuken uygulanabilir kararlara varalım. bizim hakkımız bu...

yani sadece yazdıklarımız burada kalmasın ; en azından bize yapılanlara veya yapılacak olanlara karşı ( en basiti turistlik bölgelerdeki yasak) artık sessiz durmayalım. sizleri gaza getirmek için yazılmış yazılar değil bunlar, ben bir zıpkıncıyım, buna gönül verdim , benim içimde bu var ..sizlerde bu duyguları besliyorsunuz,
              ama varlığımızı cidden duyurma vakti.

bizi bizden iyi kimse anlamaz, anlayamaz...
              bizler küçümsenmeyecek sayıda olan bir topluluğuz,bizi asla gözardı edemezler ve söz söyleme hakkımız bu platformlarda her zaman vardır.

iş işten geçmeden ne yapacaksak yapalım derim.

saygılarımla.

Yorum yap

hep beraber voltranı oluşturalım ne yapacaz ankarayamı yürücez bence www.tssf.gov.tr adresine sorunlar ve öneriler hakkında doğru üslupla mailler atmalı veya artık 2006-2008 mi olur tam bilmyorum yeni sirkü düzenlenmesinde dernek bünyesinden ama agrasif olmayan ordaki amir memurla gereksiz inatlaşmayacak tartışma boyutunu abartmayacak bir kaç tecrübe ve bilgi açısından zengin zıpkıncılığın A sını Z sini iyi bilen zıpkıncı arkadaş ve abilerimiz orda bizi temsil etmeli yarın daha ağır kural ve yasaklarla uğraşmak zorunda kalmayalım arkadaşlar biz x bi yerde av yaparken bizi sudan çıkaracak olan kişiler her halukarda asker oluyo ya sahil güvenlik yada jandarma oluyo ve bunların sorduğu tek şey amatör balıkçı belgesi sirkünün içindekilere bakarak işlem yapıyo başka bişey sormuyolar yarın bize federasyon bize kart vercekmiş veya başka bişey dernek kart verecekmiş bakalım bunları asker iplicekmi sahil güvenliğin federasyonu ve federasyon başkanını ne kadar tınladığını bizzat gördük sinopta yarışmacı olduğumuz halde yarışma süresi daha bitmeden s.g. tarafından sudan çıkarıldık kim neye engel olabildi ha bazı kendine çok güvenen ben hakim oğluyum babam sadrazam diyen arkadaşlarımız var aramızda onlar askerle tartışmayı kavga etmeyi meziyet sanıyo onlar ne yapar bilmemde inşallah bu arkadaşlar dernek bünyesinde olupta sirkü düzenlenmesinde orda bulunup amirle memurla kavga edip bize daha kötü daha ağır yaptırımlar getirilmesine sebeb olmazlar sonuçta ordakiler amir memur ahada ben bu kuralıda koydum sana inat denmemesi için diyorum neyse yarın gene asker beni sudan çıkardığında elimde herkesin ciddiye alacağı bir belge olmasını istiyorum şu an için amatör balıkçı belgesi var ve yarınki yeni sirküde yeni sacma sapan bi kural ve yasak görmek istemiyorum iyice zıpkıncılığı zora sokmasınlar ya alt tarafı zıpkınla balık avlıyoruz bunuda böyle abartıp devlet meselesi haline getirmek bişey kazandırmaz kimseye uğraşılması gereken bi dünya cevre için su altı canlıları için sorun varken scubacı ve federasyonunda sadece zıpkıncılıkla uğraşması bence işin kolayına kaçılması dostlar alış verişte görsün zihniyetinden başka bişey değildir

Yorum yap

uğur kesinlikle voltran olayına katılıyorum...hemen oluşturmamız gerekiyor..yoksa iş işten geçmiş olacak...

Yorum yap

Kişillerden kendi kişisel hırs,menffaat ve zevklerinden arınıp tek vüçut olmasını istiyorsun Nejat.
                    Hikayen her ders alınması gereken hikaye gibi güzel ve etkileyiçi ama hayatın gerçeklerinde bu pek nadir görülebiliyor bu devirlerde.
                    Zaman yapılan kötülüğü taşa ,iyilikleri ise suya yazma zamanı.
                    Bu kötümserlik gibi görünebilir okuyana ama saglıklı düşünelim,durum bu.Menfaatler ortaksa artık ortağız.

Yorum yap

Aslında işe bir basın bildirisi ile başlayalım mı?

Yorum yap

Bana sadece yapacağımı, üstüme düşeni söyleyin, daha öncede yazdığım gibi üstadların hemen peşine beni yazın her listeye, kavgada ederim şarkıda söylerim ( sesim kötü ama )...

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                        X