Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Ogame faciası..!!

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Ogame faciası..!!

Arkadaşlar bir konuya değinmek istediğim için bu başlığı açtım.
    İnternetin hayatımızdaki rolü her geçen gün artmakta. Ve sanırım bir çoğumuz bu büyülü dünyaya kendimizi fazlasıyla kaptırıyoruz.
    şu an İstanbul'da teyze oğlumun dağılan yuvasını nasıl toparlarız diye uğraşıyoruz.
    Bir yuvanın dağılmasına sebep olan şey bir oyun inanabiliyormusunuz.
    Belki aramızda bu oyunu oynayan arkadaşlarımız vardır. Adı : OGAME
    Uzay strateji oyunu. Oyun hayatınızın her anı devam ettiği için bir bağımlılık yaratıyor. Eğer internete girmezseniz kurduğunuz ordulara saldırı oluyor ve tüm çabalarınız birkaç saat içinde tükeniyor. Benim kuzenimde bu oyuna o kadar kendini kaptırmıştı ki geceleri 3-4'e kadar odasına kapanıyor. Bu oyunu oynuyordu. Ailesinden uzaklaşmış, çocuğuna vakit ayıramaz hele gelmişti. Kendine geldiğinde herşey için çok geçti. Eşi çocuğu ile birlikte evi terketmişti.
    Bu oyunun Türkiye'de aktif olarak 40.000 kişinin üzerinde bağımlısı olduğunu, sadece Almanya'da 1 milyonun üzerinde üyesi olduğunu biliyormuydunuz.
    Bİr çok arkadaşım bu oyunu işyerlerinde tüm gün oynuyor. En ilginci geçen haftalarda ATV haber merkezinin bir haberinde arkada duran stüdyoda açık olan monitörde bu oyun varmış ve bu görüntülenmiş.
    Çok büyük bir tehlike olduğunu düşündüğüm için bu yazıyı sizlere yazıyorum.

Sanal dünyanın esiri olmayalım lütfen. Hepinize sağlıklı ve gerçeklik dolu bir dünya diliyorum

Saygılarımla,

abi bu oyunlar tam bir facia.. ben ultima online ve ogame oynamış biriyim.. aynen dediğiniz gibi geceniz gündüzünüz belli değil..yazın okul yok boştum ogame de 11000 kişi içinde 12. idim..En sonunda kendi kendime düşündüm.. ben napıyorum¿ amacım ne¿ elime ne geçecek¿ dedim.. gerçekten çok mantıksız ve saçma bir dünyanın içinde kaybolmuştum.. o iradeyi kendimde buldum ve hepsini bıraktım.. 8)

Yorum yap

"Son bir filo yapayım bırakıcam" tarzında kendi kendimizi kandırmamıza ve zaman kaybına neden olan bu oyun tam bir salgın hastalık gibi. Başlayanda bağımlılık yaratıyor. Neden derseniz; belli bir emek vererek oluşturduğunuz yapıları ve uzay araçlarını korumak için neredeyse sürekli pc başında olmanız gerekiyor. Bir anlık unutkanlık ya da dalgınlık o ana kadar verdiğiniz bütün emekleri heba ediyor. Buna engel olmak isteyen OGame oyuncusu belkide çevresine göstermediği özeni bu oyuna gösteriyor.

Benim zamanım bol, devamlı kontrol ederim, saati sabahın 4 üne kurup bir filonun dönüşünü beklerim diyebilen kişiler için birebir... Herhangi bir katkısı var mı? YOK...

Bu saatte niye mi yazıyorum? " Filom dönecek onu bekliyorum" :)
      Sertan SAVA? - ?stanbul

Yorum yap

birde dünya genelinde 600.000 kullanıcılı (türkiye8000-15 kişiside eş,dost) futbol teknik diektörlüğü olan gerçek zamanlı oyun.
        hattirick
        aynı sıkıntıları bu oyunda yaşatıyor.

Yorum yap

Alın size en iyi örneği!

kamil dikmen
          1974 istanbul beykoz

Northern Lad

http://zipkinci.com/galeri/data/media/3/logo_2.gif

Yorum yap

Allah kurtarsın.

Yorum yap

Abi öyle demeyin iyi oyundur ogame kendini fazla kaptırmıcan kafanı çalıştırıp stratejini sağlam kurdunmu bağımlı olmanada gerek yok ;)

girip 3-5 komut vermek yeterli

özendirmiş gibi olmayım arkadaşlar..

ama bence bu oyunla ilgili değil birazda oyuncuyla ilgili

Yorum yap

XeoX Nickli Üyeden Alıntı
                Abi öyle demeyin iyi oyundur ogame kendini fazla kaptırmıcan kafanı çalıştırıp stratejini sağlam kurdunmu bağımlı olmanada gerek yok ;)

girip 3-5 komut vermek yeterli

özendirmiş gibi olmayım arkadaşlar..

ama bence bu oyunla ilgili değil birazda oyuncuyla ilgili
                AYNEN KATILIYORUM

Yorum yap

bende bu siteden şikayetciyim arkadaşlar
                  sizlerle tanışalı 15 gün oldu hala pc önündeyim hanım çok kızıyor bu işe kim kurdu abi bu siteyi? :lol:
                  Halit Uçar-1969

Yorum yap

HALİT Nickli Üyeden Alıntı
                    sizlerle tanışalı 15 gün oldu hala pc önündeyim hanım çok kızıyor bu işe kim kurdu abi bu siteyi? :lol:
                    +1 birader :lol: :lol: :lol:

Yorum yap

turgay_tuna Nickli Üyeden Alıntı
                      HALİT Nickli Üyeden Alıntı
                      +1 birader :lol: :lol: :lol:
                      Daha durun başınıza neler gelecek :lol: :lol: :lol:
                      dalmayan bile dalar bu foruma kaptırınca

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                      X