Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Gece goru$ durbunLeri

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Gece goru$ durbunLeri

Gece goru$ durbunLerinin uLkeye sokuLmasI yasak diye bir $ey duymu$tum. Bu konu dogru mudur? Amerikadar fiyatLarI oLdukca uygun. Bir tane aLmayI du$unuyorum, ama sonradan ba$ImIz beLaya girmesin. :)

Rus ve bulgar pazarlarında satılırdı bi aralar.Yasak olduğunu zannetmiyorum.

Yorum yap

dün aynı konu için ithalatçı bir firma ile görüştüm kesinlikle yasak oldugunu söylediler.saygılar :lol: :lol: :lol:

Yorum yap

nekadar yasak olsada yazak olması çok saçma..
        bence ısı görüşlü bulduysan getirttire bilirsen kesinlikle kaçırma.. kara avı için çok iyidir..

Yorum yap

Bence sakıncalı denetımler sıkı hoş olmayan durumlar olabılır
          Cengiz ?ENGÜL-1958
          ?ZM?R-?STANBUL

Yorum yap

ben almistim benimki hic bir ise yaramadi

Yorum yap

deep_man Nickli Üyeden Alıntı
              Bence sakıncalı denetımler sıkı hoş olmayan durumlar olabılır
              +1

Yorum yap

bn baktım amerika savunma sitesinde 2500 dolarlara satıyolar, en ilginci adamların jetlerde kullandığı konsolu satmaları, 650.000 doları olan bgitsin alsın, evini penttagon yapsın diye :D

Yorum yap

abi bu site hangi site link atarmısın bitane düşünüyorumda :D

Yorum yap

Arkada$Lar yardImLarInIz icin te$ekkurLer. Bu arada siLahLara merakLI oLanLara www.gunsamerica.com adresini tavsiye ederim.

Yorum yap

Benim baktığım sitelerde özellikle bas bas baırıyo, ihracat yapmıyoruz diye, kaldı ki o malların gümrükten girişi söz konusu bile olamaz, hatta sen ne yapcan bunu die sorguya da çekerler adamı, dikkat

Yorum yap

Bu konularda denetim çok sıkı. Biz yurtdışından içeriye sporcu beslenme ürünlerini sokamıyoruz..

Bir site var, dinleme için "lazer güdümlü uzun menzilli mikrofon" satıyor.. İstihbarat servislerinin kullandığı ileri teknolojilerden birisi; 600 metre ötedeki apartmanda bir noktayı dinleyebilirsiniz.. Derinlik ayarı imkânını veriyor. Apartman içi dinleme yapmak için daha basit ve ucuz dinleme teknolojileri de satıyorlar. Hepsini rahatça "casus oyuncakları" adı altında pazarlıyorlar..

Ürünleri arasında; Telefon dinleme sistemleri de satıyorlar. Cep telefonlarına çift yönlü arama yapması maksadıyla yerleştirebileceğiniz elektronik kit 'ler bile var. Çalışma prensibi ; siz birisini aradığınızda telefonunuza haberiniz olmadan yerleştirilmiş kit ; konferans görüşme için daha önceden programlanan numarayı arıyor ve konuştuğunuz kişi ile olan bütün görüşmenizi bir diğer şahısa dinletiyor..

Ama bunlar gümrükten içeriye normâl yollardan giremez. Farkedilirse de sanırım ince bir takibe alınırsın.

Yorum yap

gece görüş

merhaba,
                          merak ettim de gece görüş dürbnünü ne yapacaksın? kara avı için falan mı? gece görüş cihazını daha önce kullnadın mı kara avı için ise gerçekten faydalı olurmu? ? bence satışı yasak olması gayet doğal. eğer kanunende yasaksa başına bir sürü istenmedik olaylar gelebilir. savcılıkta da, terörle mücadele şubesinde baya bi terletirler.

Yorum yap

Benim baktIgIm her yerde oyLe "bas bas" bagIrmIyorLar ihracat yapmIyoruz diye. Lutfen daha dikkatLi bakaLIm. Bir cok yerde internationaL shipping opsiyonLarI mevcut. KaLdI ki bir sitenin bir maLI ihrac etmemesi o maLIn butun dunyada yasak oLdugu anLamIna geLmez.

Istihbarat te$kiLatLarInIn kendi kuLLandIkLarI teknoLojiLeri internette pazarLatacakLarInI da zannetmiyorum. Internette pazarLananLar beLki 20 sene once kuLLanILan teknoLojiLer oLabiLir. KaLdI ki bu bakI$ acIsIyLa "GoogLe Earth" biLe kotuye kuLLanILabiLir. Ornegin bugun bir istihbarat te$kiLatInIn birisinin cep teLefonunu dinLemek icin bir cihaza ihtiyacI oLdugunu zannetmiyorum. Bir cok onemLi ki$inin topLantILara girerken cep teLefonLarInIn piLLerini cIkarttIkLarI du$unuLurse. Bu bakImdan bir cogunun gercekten "oyuncak" oLdugu kanaatindeyim.

Kara avI iLe uzaktan yakIndan aLakam yok, hic o acIdan da du$unmemi$tim, sadece ya$adIgIm yer itibariyLe bazI durumLarda faydaLI oLabiLecegini du$undum. KaranLIkta hIrLIsI var hIrsIzI var, otoparkInIzda aLarm caLdIgInda kimin nerde sakLandIgInI yukardan gorebiLmek fena oLmazdI herhaLde. KaLdI ki kara avIyLa iLgiLeniyor oLsam da gece avLanacagImI zannetmiyorum.

Internette 1-2 makaLede bunLarIn teroristLer tarafIndan kuLLanILdIgInI okudum. Ancak ithaLatInIn direk yasak oLduguyLa iLgiLi bir kaynaga rastLamamI$tIm buraya sorayIm dedim, biLgiLendiren arkada$Lara te$ekkur ederim. Sonuc oLarak boyLe bir kuraL varsa ba$ImIn devLetimLe beLaya girmesini de istemem.

Zaten fiyatI du$uk oLan modeLLer hep 1. nesiL gece goru$ durbunLeri. Daha cok i$LevseL yani acIk arazide kuLLanILabiLen 3 ve 4. nesiLLerin (ki askeri amacLa kuLLanILanLar bunLar) fiyatLarI ucuk durumda.

SaygILar

Yorum yap

synagrides Nickli Üyeden Alıntı

Istihbarat te$kiLatLarInIn kendi kuLLandIkLarI teknoLojiLeri internette pazarLatacakLarInI da zannetmiyorum. Internette pazarLananLar beLki 20 sene once kuLLanILan teknoLojiLer oLabiLir. KaLdI ki bu bakI$ acIsIyLa "GoogLe Earth" biLe kotuye kuLLanILabiLir. Ornegin bugun bir istihbarat te$kiLatInIn birisinin cep teLefonunu dinLemek icin bir cihaza ihtiyacI oLdugunu zannetmiyorum. Bir cok onemLi ki$inin topLantILara girerken cep teLefonLarInIn piLLerini cIkarttIkLarI du$unuLurse. Bu bakImdan bir cogunun gercekten "oyuncak" oLdugu kanaatindeyim.
                              Bahsettiğim "lazer güdümlü uzun menzilli mikrofon" 1964 senesinde bir istihbarat teşkilatı tarafından icad edildi. Üç ülke ile paylaştılar bu teknolijiyi takip eden senelerde. Bunlardan birisi de Türkiye 'dir. Korunmanın yolu elektromanyetik alan 'dan geçer, bir nevi kalkan vazifesi görür. Halen daha etkin bir dinleme tekniğidir, yapılan çalışmalar sadece cihazın daha da minimalize edilmesini sağlar; ancak bu kadar uzaktan dinleme yapabildiği için ebatlar fazla önem taşımıyor. Türkiye içerisinde bu tenolojiyi yasal bir yol ile de elde edebilirsiniz; "bazı kuş türlerinin seslerini dinlemek" sözde maksadı ile piyasaya sürülen ancak iyi niyetli olmayan insanların başkalarının özel hayatlarına müdahale için kullandıkları bir aletdir. Sivillere 2000 senesinde bu yol ile açıldı, sanırım fiyatı 4000 dolar civarındaydı.

Ancak gece görüş dürbünü yukarıdaki gibi bir bahane ile ülkemize sokulmamıştır. Biz tarım bakanlığının "henüz" onaylamadığı ve %100 doğal bir sporcu gıdasını ithal etmek için yabancı sitenin international shipping 'inden faydalanmaya kalktığımızda "mal" paket içerisindeki bir kutu olmasına rağmen gümrükte takılır. Eminim gece görüş dürbünü de takılacaktır.

Saygılar..

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                              X