Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Staj Öğrencisinin Günlüğü (taygun kardeşinizden)

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Staj Öğrencisinin Günlüğü (taygun kardeşinizden)

(2. gün) 15.09.2005
    Sabah esselahta kalkılır. Takım elbise giyilir , faça düzeltilir. Oda ne?? servisin gelmesine 5 dakka var. Kösele ayakkabılarla maraton başlar. Yokuş aşağı düşmemek için binbir cambazlık yapılır ama servise yetişilir. Serviste sus pus oturulur efendi efendi. İş yerine gelinir ofise girir sus pus mahçup bir şekilde günaydın ..... hanım denir. Daha Sonra Ortalık toparlanır. Masa başına geçip oturulur. İş güç olmadığından can sıkıntısı baş gösterir. .... Hanım şöyle der Taygun şurda dergiler var istediğini alıp okuyabilirsin. 1-2-3-4 derken baya bir dergi okunur. Daha sonra iş güç yoğunlaşır ve çalışma başlanır. İptal edilmesi gereken 2000 adet boş sevk irsaliyesi tek tek elle iptal yazılarak iptal edilir. Bu sırada 2 tükenmez kalem bitirilir ve tükenmez kalemin nasıl çabuk tükeniceği öğrenilir. 1 saat olan öğlen tatili 10 dakika gibi geçer iş tekrar başlar. Fotokopi çekme faslı başlar bol bol fotokopi çekilir artık öyle bir durum oluşmuştur ki fotokopi makinasıyla arkadaşlık başlar onu bir insan gibi görürüz. Daha sonra dosyalar önünüze yığılır bunları 100 er 100 er dosyala emri verilir. Büyük bir mücadele başlar işler bittiğinde saat 16:00 olmuştur. .. Hanım izin verir ve taygun interneti kullanabilirsin der. İlk iş tabiki www.zipkinci.com :) yazılar okunur 1-2 yorum yapılır. Bir bakmışım saat 18:00 olmuş bilgisayar kapatılır. Ortalık toparlanır izin alınıp çıkılır. Çiseleyen yağmur altında servis beklenir. Servise binilir eve en yakın yerde inilir. Daha sonra asıl mesele başlar eve gidene kadar insanların bakışları sizi bitirir. Daha önce taygunu kot pantolon spor ayakkabı t-shirt ile görmeye alışan vatandaşlarımız. BU pantolon gömlek gravat halinizi yadırgar eve gidene kadar sağa sola bakmadan ve tanıdıklarla muhattap olmadan eve gidilir. İş kıyafetleri yırtılırcasına üstünüzden çıkarılır. şort-atlet giyilir daha sonra tv yemek vs. gece sona erer.

Evet stajda 2. günün kısa özeti bu yorumlara göre istek olursa esprili dille anlatımlarım devam edicek.

dün topçunun önünden geçerken geliyordum yanınada ; saate baktım 19,00 gibiydi.. bu demek değilki, çöp şiş ısmarlamadan bu işten sıyıracaksın :=)

Yorum yap

taygun kaç kurtar ordan kendini be abicim ,kaffay1 yersin orda ,mazallah..........

Yorum yap

Taygun bunlar daha iyi günlerin staj bitip iş hayatına atılınca mumla arayacaksın bu günleri. kıymetini bil

Yorum yap

evet taygun senı cok ıyı anlıyorum.ama bu azımle sen herseyın ustesınden gelırsın.eee olcak okadar yuce allah ne demıs calıs kulum vereyım demıs sana ıs hayatında basarılar dılerım.ha ayrıca affola sana yaptıgım yorumlar sakamakabırazda geyıktı ha.alınma .
          Eskilerden Pendikli z?pk?nc?.

Yorum yap

tago allah yardımcın olsun buyuk adam olcan kolay değil

Yorum yap

NEJAT 35 1/2 Nickli Üyeden Alıntı
              dün topçunun önünden geçerken geliyordum yanınada ; saate baktım 19,00 gibiydi.. bu demek değilki, çöp şiş ısmarlamadan bu işten sıyıracaksın :=)
              Abi 18:30 da servis kalkıyo ona göre biraz elini çabuk tut :)
              Ayrıca topçu şart değil sodexho geçen her yerde bendensiniz :D

Yorum yap

denizman Nickli Üyeden Alıntı
                evet taygun senı cok ıyı anlıyorum.ama bu azımle sen herseyın ustesınden gelırsın.eee olcak okadar yuce allah ne demıs calıs kulum vereyım demıs sana ıs hayatında basarılar dılerım.ha ayrıca affola sana yaptıgım yorumlar sakamakabırazda geyıktı ha.alınma .
                Yok abi sorun değil ben zaten espri yapmıştım yoksa kim bitirecek tüm balıkları hemde zıpkınla ciddi ciddi söylesem döverler beni zaten :D

Yorum yap

Staj Günlüğü 16.09.2005 (3. gün)

Sabah yine aynı koşuşturma yaşanır. Ayaklar alışmadığı için kunduraya ağrır ayakkabı vurur ama iş aşkı bunları unutturur. Serviste akşamki maçların muhabbeti yapılır. Servisten inilir asansör önünde 15 dakika sıra beklenir. Ofise girilir günaydın denir. Ortalık hafif hafif toparlanır. Daha sonra oturulup sıkılmaya başlanılr. Ordan bilgisayara yatay geçiş yapılır ve zıpkıncı.com okunmaya başlanır. Daha sonra 1-2 fotokopi çekilir 1-2 fatura koyulması gereken dosyalara koyulur. Daha sonra tekrar oturulup sıkılmaya başlanılır. Saat 9:30 civarı bir iş çıkar ki bunu benden başka kimse yapamaz. Saklanma süreleri biten resmi evrakların imha edilmesi gerekir. Karanlık kasvetli bir ortama girilir başlanır dosyalar yırtılmaya öğlen tatili olur dışarı çıkılır. Aynı binadaki 2 karşı binadaki 1 arkadaş toplanır ve müthiş 4lü oluşur. Gidilir yemekler yenir muhabbet edilir. 1 saat su gibi geçer üzgün üzgün işe geri dönülür. Tekrar görevin başına dönülür dosyalar yırtılır yırtılır yırtılır ve yine yırtılır inanın yanıma papağan koyulsa kağıt yırtma sesi çıkarırdı. Akşam mesai bitimine 30 dakika kala hadi taygun sen yorulmuşsundur git biraz internete gir denir. E tabi hemen gidilir abilerime işteki 2. gün anlatılır. Daha sonra servise binilir aşağı inerken sevgisini kazandığımız abilerimizden ablalarımızdan iyi tatiller sözleri duyulur ve eve gidilip yayılınır.

Yorum yap

Taygun Abi çok filim adamsın ya süper yazmışsın.Hele şu Küçük Emrah avatarın yok mu baktıkça gülüyorum ve Emrahın o ''Abi,size baba diyebilir miyim abi?''sözleri yankılanıyor kulaklarımda.Yazılar çok keyifli.Devamını bekliyoruz:)
                    Ardahan Dikme
                    [email protected]
                    Kuzey Egeliler____
                    Extrablatt geri döndü.
                    Poseidon A?k?na!!!

Yorum yap

teşekkürler çarşamba günü devamı gelicek ;)

Yorum yap

Taygun sende sodexo culardan oldun demekki.Bak benden abi tavsiyesi.Sen koca adam oldun artık. :) :) :) Sodexo yu alan bidaha kurtulamaz.

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                        X