Duyuru

Gizle
No announcement yet.

17 Ağustos 1999 Depremi...

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• 17 Ağustos 1999 Depremi...

17 Ağustos 1999 tarihinde meydana gelen 7.4 şiddetindenki depremde hayatını kaybedenleri rahmetle anıyor, yakınlarına tekrar başsağlığı diliyoruz. Allah tekrarını göstermesin.
    Sertan SAVA? - ?stanbul

17 Agustos 1999 gününü çınarcıkta yazlıkta yaşamış biri olarak felaketi yakından görmüştüm.Allah o günleri bir daha dostum düşmanım kimseye yaşatmasın beterinden korusun.

Yorum yap

ALLAH RAHMET EYLESİN.

ALLAH BİR DAHA YAşATMASIN........

Yorum yap

Katılıyorum.
        "Totally Addicted To Bass"
        Av.Mustafa PAKER (1980) - Göztepe/?ZM?R

Yorum yap

selam

bencede ALLAH yaşatmasın o gunleri .ama hiç bir çalışma yok bu konuda biz bu gunleri gene yaşarız yine insanlarımızda bu şekilde ölür malesef ama malesef gerçek bu..
          Mustafa KANMAZ CAD/CAM TOPSOL?D , RH?NOCEROS ,AUTONCAM ,AUTOCAD

"Ben ölünce bir elimi tabutumun d???na at?n . ?nsanlar görsünler ki padi?ah bu dünyadan eli bo? gitmi?tir." {Kanuni Sultan Süleyman}

Yorum yap

Bu ülke depremin acılarını defalarca yaşamış olmasına rağmenhiç bir şey yapılmadı ve inanıyorum ki bu vurdum duymazlıkla yapılmamaya devam edilecek
            Allah hepimizi afetlerden korusun

Yorum yap

Allah rahmet eylesin.Öyle günleri birdaha yaşatmasın...

Yorum yap

Allah rahmet eylesin... :(

Yorum yap

Tüm halkımızın başı sagolsun

Yorum yap

evet allah gani gani rahmet eylesin. deprem sırasında bende bahçelievlerde evimdeydim. ucuz atlattık. arkadaşlar oturduğunuz evlerden eminmisiniz. sağlammı sizce. bu konuda herhangi bir çalışma yaptınızmı. Kadıköy belediyesi çok küçük bir maliyetle gerekli ölçümleri yapıyor bilginiz olsun. internet sitesinde ayrıntılı bilgiler var. hem bina hem zemin etüdleri yapıyorlar. önce tedbir...........

Yorum yap

hepimizin başı sağolsun.
                      fay kırığı tam altımızdan geçerse allah yardımcımız olsun.hepimiz riskteyiz

Yorum yap

Allah rahmet eylesin.

Yorum yap

taziye

Allah Rahmet Eylesin.

Yorum yap

ALLAH RAHMET EYLESİN ve bende arama kurtarma ekibimle oralarda bir hafata geçirdim umarım bir daha bu durum için oralara daha dogrusu güzel yurdumuzun hiç bir köşesine gitmek nasip olmaz

Yorum yap

17 Ağustos 1999 saat 03:03 ......... Ve devamındaki 45 saniye........O akşam nişanlım (şimdiki eşimle ) tartışıp telefonu kapattım.Yatğıma uzandım ve bir sigara daha yaktım.Saat 03:00.Tam sigarayı söndürdüm yatacaktım ki, ilk önce dışarıdan sanki bir flaş patlaması yada şimşek çakışı gibi bir ışık doldurdu odamın içini..Sonrasında da sert bir rüzgar esintine benzeyen derin bir uğultu. Uğultunun bitmesiyle önce bir titreme ve sonrasında da 45 sn. süren ve hiç kimsenin yaşamamasını isteğim. dehşet saniyeleri başladı.Beş katlı koca bina önce sallanmaya sonrada sanki sıkılan ıslak bir mendil gibi burulmaya başladı.Bu büyük gürültünün içinde korkudan ne yapacağını şaşıran insanların zayıf çığlıkları geliyordu.Ve nihayet bitti. Herkes gibi çıktık dışarıya, İlk önce yakınlarımızın durumunu öğrenmek için düştük yollara... İlerlerken yıkılmış yüzlerce bina ve etrafta ne yapacağını şaşırmış ordan oraya koşuşturan yüzlerce insan...Bir binanın yanından geçiyoruz hiç kimseyok ortalıkta ama bina enkazlarının altından onlarca insan çığlığı....Durup yardım etmek istiyorsun ama ailenin diğer fertlerini durumunu bilmediğin için duramıyorsun.........Devamını zaten herkez gerek televizyonlarda gerek yazılı basından izlemiştir....

Belki benim gibi depremi yaşayan başka arkadalarda vardır aramızda..Bende bunlardan biriyim.Saniye saniye yaşadım depremi ve sonrasını..Enkazdan çıkardığım ölü insan sayısını hatırlamıyorum ama 20'nin üzerinde insanın hayatını kurtardığımı biliyorum..O günleri ne kadar unutmak istesemde unutamıyorum.Keşke kimse unutmasada, her zaman kapımızda olan bu felaket için önlem alabilsek...Neden biz bir japonya kadar olamıyoruz. Bizde 7,4 oldu resmi kaynaklar 20 bin ölüdediler, ama yerel kayıtlar en az 50 bin ölü olduğunu doğruluyor, yaralı ve sakatları saymıyorum bile...Adamlarda daha bir kaç gün önce 7,2 oldu, sadece 60 kişi civarında yaralı....Neden onlarda daha çok oluyor onlar alışık diyemi..Hayır adamlar önlem almış önlem...Ya biz, gelin bakın hala Gölcüğe 6 - 7 katlı bina yapmaya çalışıyorlar. Acaba bu binalar yeni nesillerin mutlu yuvaları mı, yoksa mezarları mı olacak.....Asrın bu büyük felaketinde bizlerin yardımına koşan elinden geldiği kadar yardım gönderen herkese ama herkese bu felaketi yaşamış biri olarak sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.....

( Bu kullanıcı adımıda bu yüzden seçmiştim )
                              SURWOOD AH?AP ZIPKIN
                              Birol ?ENKUL - 1974
                              [email protected]
                              0 554 267 93 73

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                              X