Duyuru

Gizle
No announcement yet.

ADaLaR DaLGıÇLaRı

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• ADaLaR DaLGıÇLaRı

ADALARDA DALAN ARK LAR VARSA MERA DURUMLARINI BİZİMLE PAYLAşA BİLİRMİ? 2 ARK ADALARDA DALMAK İSTİYORUZ,BİLMEDİĞİMİZ YERE GİTMEMEK İÇİN ORDA DALANLARLA ORGANİZE OLALIM DİYORUZ. saygılarrr

Cevap: ADaLaR DaLGıÇLaRı

Ada DA MERASINI PAYLAşMIO DEMEK KİMSE :D

Yorum yap

bence kimse merasını paylaşmaz paylaşmmasıda lazım bence oradaki popilasyonu korumak için siz iki arkadaş gidersiniz o getirdiğiniz arkadaş başkasını götürür diğeri başkasını oradaki popilasyon yoğun avlanmadan dolayı azalır.ben kara avcılığıda yapan biriyim örnek vermek gerekirse bir meraya 3 yıl önce arkadaşın biri beni götürdü aynı meraya onu bir başkası götürmüş,mera yolun kenarında ilk gittiğimizde o kadar çok keklik varkı dağda çatışma var zannedersiniz kimse eli boş dönmüyor.2 yıl aynı meraya gittik mera bize 300 km uzak aynı ilçeden 20 araç vardı ortalama 3 kişiden 60 kişi antalyadan o civardan gelenleride sayarsak 100 kişi falan varız.o dönem kuş idare edecek düzeydeydi bu sene gittik sonuç herkez eli boş döndü keklikler çok az azalmış 20 li sürüden 3-5 keklik kalmış.burada yoğun bir avcılık olmasaydı o dağda o keklik bitmezdi balık içinde durum aynı kimse kimseye merasını söylememeli.verme sırrını dostuna oda söyler dostuna.olay budur.balık kıskanma falan değil.

Yorum yap

ben öle düşünmüyorum abi.dediğinde haklısın bişe dediğim yok. deniz bu abi.adam trol gırgır yapıo önünde sen gene oltanla balık tutuyosun.ama tabiki popülasyonu etkiler.şimdi merada iri karagözleri avlarsın.getirirsin bi ark ını gider avuç kadar karagöz lere sıkar.populasyon gider .ben kendi gittiğim meralarımı paylaşıyorum.şuana kadar hiç bi sıkıntı yaşamadım.çok dostum ark ım oldu.belkide meralarımı paylaştığım kişiler iyi adamlar o yüzden .) gidipte herkesi getirmiyosun sonuçta

Yorum yap

büyük ada sırtlarında eylül ekim gibi lüfer denk getirebilirsin..

Yorum yap

Hazırlanıyor...
          X